Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W starachowickim szpitalu ruszyła Poradnia Logopedyczna, z dużym zakresem świadczeń

Kazimierz Cuch
Milena Witczak, nowa pani dyrektor starachowickiego szpitala, zapowiedziała tę poradnię na pierwszej konferencji prasowej.
Milena Witczak, nowa pani dyrektor starachowickiego szpitala, zapowiedziała tę poradnię na pierwszej konferencji prasowej. Małgorzata Kałuża
Zgodnie z zapowiedziami Mileny Witczak, nowej pani dyrektor starachowickiego szpitala, rozszerzył się zakres Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Poradnia Logopedyczna jest kierowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Poradnia jest czynna trzy dni w tygodniu, w godzinach dopasowanych do potrzeb pacjentów. Świadczenia zdrowotne są realizowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wymagane jest skierowanie lekarskie.

Zapisy prowadzone są zarówno w szpitalnej rejestracji do poradni specjalistycznych, jak i telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu: 459 599 996 – wewnętrzny 1. Nowo otwarta Poradnia Logopedyczna jest 26 poradnią specjalistyczną funkcjonującą przy starachowickim szpitalu.

Zakres świadczeń

Poradnia Logopedyczna oferuje pełną i całościową diagnozę logopedyczną oraz terapię indywidualną w zakresie: usprawniania motoryki narządów mowy i korygowania wad wymowy, doskonalenia funkcji językowych, komunikacyjnych, oddechowych, fonacyjnych, a także poszerzania zasobu słownictwa czynnego i biernego. W poradni prowadzona jest terapia opóźnionego rozwoju mowy, jąkania, czy zbyt szybkiego tempa mowy oraz terapia surdologopedyczna (zaburzenia słuchu, trening słuchowy, pamięć słuchowa, analiza i synteza słuchowa), terapia ręki, czy terapia sensomotoryczna. Logopeda wspomaga dzieci w pokonywaniu trudności w czytaniu i pisaniu.

Do zakresu Poradni logopedycznej należy ponadto terapia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to jest.: autyzm, niepełnosprawność intelektualna, niedokształcenie mowy o typie afazji, mózgowe porażenie dziecięce oraz wady genetyczne.

Terapia osób dorosłych prowadzona jest w zakresie zaburzeń komunikacji językowej wynikających z niedosłuchu, uszkodzeń neurologicznych (udary niedokrwienne mózgu, wylewy), upośledzenia umysłowego, czy MPD- mózgowe porażenie dziecięce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie