Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Staszowskim urzędzie utworzono stanowisko do spisu powszechnego. Skorzystać może każdy

OPRAC.:
Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
W wypełnieniu spisu pomóc może urzędnik
W wypełnieniu spisu pomóc może urzędnik UMiG Staszów
1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 czerwca. Spis jest obowiązkowy dla każdego dorosłego Polaka i służy zebraniu informacji o mieszkańcach i ich gospodarstwach domowych. Taki spis przeprowadzany jest w naszym kraju co 10 lat. Pierwszy odbył się w 1921 roku. Jeśli ktoś tego nie zrobi, to musi liczyć się z karą grzywny, nawet do 5 tysięcy złotych. W urzędzie miasta w Staszowie uruchomiono punkt gdzie można dokonać spisu.

W Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie na wszystkich, którzy nie mają dostępu do Internetu, bądź na tych, którzy nie potrafią samodzielnie skorzystać ze spisu internetowego, czeka stanowisko samospisowe. -Z naszej strony zapewniamy wsparcie i jak najlepszą obsługę stanowiska- powiedział burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć. -Udział w spisie oprócz tego, że jest obowiązkowy, to jest dla nas bardzo ważny. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Pamiętajmy, jak głosi hasło, że liczy się każdy. Zapewniam, że wszelkie przekazane podczas spisu dane objęte są tajemnicą statystyczną. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym to nasz obywatelski obowiązek, ja swój już wypełniłem- dodał burmistrz.

Dla osób, które nie będą mogły z ważnych przyczyn spisać się w drodze samospisu, możliwy będzie wtedy spis w drodze wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego, to znaczy spis przez telefon lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego.

W czasie samospisu internetowego respondenci samodzielnie przekazują wymagane dane, używając specjalnej aplikacji, z której mogą skorzystać przy użyciu własnego komputera czy urządzenia mobilnego. Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym.

W ramach spisu ludności i mieszkań zbierane są dane dotyczące charakterystyki demograficznej osób, jak między innymi: płeć, wiek, adres zamieszkania, stan cywilny, kraj urodzenia, obywatelstwo. Pytania dotyczą także aktywności ekonomicznej, czyli na przykład aktywności zawodowej, lokalizacji miejsca pracy, wykonywanego zawodu, statusu zatrudnienia, wymiaru czasu pracy. Zbierane są także informacje dotyczące wykształcenia, niepełnosprawności, migracji wewnętrznych i zagranicznych, a także charakterystyki etniczno-kulturowej, czyli narodowości, języka, wyznania.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na staszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto