Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W tę niedzielę w skansenie w Tokarni odbędzie się piknik pszczelarski. Wśród atrakcji jest między innymi pszczeli jarmark

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
W najbliższą niedzielę, 2 października w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się Piknik pszczelarski.
W najbliższą niedzielę, 2 października w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się Piknik pszczelarski. Mariusz Łężniak/archiwum Muzeum Wsi Kieleckiej
W niedzielę, 2 października w godzinach 11-16 w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się prawdziwie miodowa impreza - Piknik pszczelarski, czyli rodzinna niedziela w skansenie. Będzie msza święta, pszczeli jarmark i prezentacja uli. Poniżej program imprezy.

Piknik pszczelarski w Parku Etnograficznym w Tokarni

W niedzielę, 2 października o godzinie 11 w Parku Etnograficznym w Tokarni rozpocznie się Piknik pszczelarski.

O godzinie 12 koło Kościoła z Rogowa odbędzie się msza święta w intencji pszczelarzy z udziałem pocztów sztandarowych Rejonowych Kół Pszczelarzy z Chęcin oraz Jędrzejowa.

Następnie z prelekcjami wystąpią przedstawiciele Zarządu Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy, a także Rejonowych Kół Pszczelarzy, którzy opowiedzą o kondycji pszczelarstwa w naszym regionie oraz o działalności Związku i jego lokalnych kół.

Gościem wydarzenia będzie między innymi Marek Grabowski – bartnik, który opowie o historii bartnictwa na Kielecczyźnie. Działanie i obsługę tradycyjnych narzędzi i urządzeń pszczelarskich zaprezentuje Michał Gabryś, pszczelarz z Lelusina. O akcji "Pszczoły w mieście" opowie jej koordynator - Krzysztof Antoszewski.

Pszczelarze biorący udział w pikniku opowiedzą o specyfice rodzinnych tradycji oraz o walorach zdrowotnych i smakowych różnych gatunków miodu i wyrobów powstałych na bazie produktów pszczelich.

W sektorze małomiasteczkowym skansenu odbędzie się "pszczeli jarmark" oraz prezentacje i pokazy. W sektorze świętokrzyskim, przy chałupie ze Słupi Starej będzie można obejrzeć ekspozycję pasieki oraz różnego rodzaju ule, w tym również kłodowe.

Goście będą mogli zobaczyć barć kłodową, która została umieszczona na jednym z drzew między zagrodą ze Starej Słupi, a kapliczką z Dębna (sektor świętokrzyski). Chętni będą mogli poznać tradycyjne przepisy kulinarne i receptury kosmetyczne z użyciem miodu i innych produktów pszczelich.

Wstęp wolny!

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie