dor, JKM, PW
Archiwum
W weekend 17-18.04.2021 gra świętokrzyska czwarta liga piłkarska. Zobacz wyniki i tabelę.

GKS Rudki - Łysica Bodzentyn - odwołany z powodu złego stanu boiska
Rozegranie meczu uniemożliwiły intensywne opady deszczu.
- Nie chcemy ryzykować zdrowia zawodników. Stąd decyzja o odwołaniu ligowej potyczki i przełożeniu jej na inny termin - poinformował Łukasz Kowalski, kierownik drużyny seniorów, cytowany przez klubowy Fanpage.
Nowy termin wyznaczony zostanie przez Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach.

Naprzód Jędrzejów - GKS Nowiny - odwołany z powodu złego stanu boiska

Czarni Połaniec - AKS 1947 Busko-Zdrój 2:1 (1:0)
Bramki: Kamil Hul 22 z karnego, Maciej Witek 72 z dobitki karnego Adriana Gębalskiego – Dorian Buczek 87.
Czarni: Saracen – Smoleń, Witek, Krępa, Bażant – Dziedzic (58 Ferens), Wątróbski, Misztal, Hul (78 Meszek), Bawor (84 K. Skiba) – Gębalski (87 Kamiński).
AKS: Picheta – Karasek, Bandura, Pietras, Boś (60 Piwowarczyk) – Lasia, Bracisiewicz (65 Mika), Sinkiewicz, Szymański (85 Bogacki) – Janiec, Buczek.

Ozdobą meczu był nietypowo wykonany rzut karny przez Czarnych w drugiej połowie. Zespół Grzegorza Wcisło zaryzykował i rozegrał go jak kiedyś Barcelona za czasów Johanna Cruyffa, a już w czasach współczesnych Leo Messi z Luisem Suarezem. Adrian Gębalski tylko trącił piłkę, a nabiegający Maciej Witek pokonał bramkarza AKS Busko-Zdrój. W praktyce oznacza to, że jedenastkę Gębalskiego trzeba uznać za niewykorzystaną, ale Czarni osiągnęli swój cel. W Połańcu wiele się działo. Goście długo grali w przewadze, bo w 8 minucie czerwoną kartkę zobaczył Konrad Misztal. Mimo tego Czarni wyszli na prowadzenie i mieli kolejne okazje. Potem do głosu doszedł AKS i fantastyczne okazje zmarnował Mateusz Janiec, bliski strzelenia gola był także Norbert Sinkiewicz. Po czerwonym kartoniku Alberta Lasi siły się wyrównały, a lider podwyższył prowadzenie po nietypowo wykonanym karnym. Goście zmniejszyli rozmiary przegranej bramką Doriana Buczka. – AKS to bardzo ciekawy zespół. Dobrze, że mecz z nimi mamy za sobą – powiedział Grzegorz Wcisło, trener Czarnych. – Nie potrafię pojąć dlaczego tak przegrywamy – podsumował Mariusz Kośmider, opiekun AKS.

Orlicz Suchedniów – Moravia Anna-Bud Morawica 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Zawadzki 23, Maciej Horna (karny) 83
Orlicz: Szram – K. Tumulec, Czeneszkow, Cedro, Bator, Boleń, Solnica, Skarbek, Paprocki, Grzejszczyk, M. Tumulec
Moravia: Kubicki – Woś (83 Detka), Młynarczyk, Zawadzki (65 Wysocki), Miszczyk (75 Durlik), Rabiej (85 Jaroń), Gilewski (83 Garbala), Horna, Zawadzki, Rybus, Pryimak
Mecz dwóch zespołów czołówki ligi odbył się na sztucznym boisku w Nowinach. Obie drużyny chciały bardzo zdobyć komplet punktów, co sprawiło, że mecz był bardzo zacięty, a momentami ostry. Skuteczniejsi byli goście tego meczu, czyli Moravia.
– W pierwszej połowie nasza dominacja w ataku pozycyjnym. My wykreowaliśmy sobie dużo sytuacji, Orlicz nie mógł sobie poradzić z naszą obroną. W drugiej części trochę za bardzo się cofnęliśmy, ale w końcówce udało się zdobyć gola na 2:0. Cieszy nas , że gra zespołu idzie do przodu. Poprawiliśmy atak pozycyjny, operowanie piłką. Zespół się rozwija, zdobywamy punkty i cały czas trzymamy się czołówki ligi – powiedział Maciej Śmiech, trener Moravii.
- Mecz wyrównany, toczony głównie w środku boiska. O wygranej zadecydowały stałe fragmenty gry. Słabiej niż oczekiwałem zagraliśmy pierwszą połowę. W drugiej połowie wróciliśmy na swoje tory, ale niefortunna intetewncja sprawiła, że straciliśmy drugiego gola - powiedział trener Orlicza Suchedniów Łukasz Ubożak.

Star Starachowice - Granat Skarżysko-Kamienna 3:2 (0:2)
Bramki: Artur Kidoń 50, Klaudiusz Marzec 65, Jakub Nowocień 73 (karny) - Tomasz Bartosiak 20 (karny), Sot 31
Star: Dziułka - Nowocień, Płatek (80 Nowak), Marzec, Kidoń, Kosztowniak, Sarwicki, Markiewicz (62 Hamera), Moskwa, Pisarski (62 F. Anduła), Chodniewicz
Granat: Strzelec - Dudzik, Papros, Suwara, Boruch, Uniat (71 Sieczka), Bartosiak, Kołodziejczyk (89 Stopiński), Gurski, Rzeszowski, Sot

Bardzo szybkie i interesujące spotkanie, które przez ogrodzenie sztucznego boiska w Starachowicach oglądało sporo sympatyków futbolu. Pierwsza połowa minęła pod dyktando Granatu, który mógł prowadzić wyżej. W drugiej zupełnie inny obraz gry. Star przejął inicjatywę, grał szybko, składnie, i strzelił trzy bramki. Osłabiony liczebnie Granat po czerwonej kartce Dawida Strzelca, po której sędzia podyktował rzut karny, nie był w stanie już odrobić straty.

Lubrzanka Kajetanów - Neptun Końskie. Mecz odwołany z powodu złego stanu boiska.

Nida Pińczów – Wierna Małogoszcz 2:2 (2:1)
Bramki: Krystian Zaręba 15, Mateusz Madej 38 - Mateusz Rejowski 2, Jakub Jaśkiewicz 61.

Olimpia Pogoń Staszów - OKS Opatów 2:1 (1:0)
Bramki: Rafał Kowalski 44, Kuba Fit 53 - Piotr Frańczak 55.
-Mieliśmy więcej sytuacji, prowadziliśmy grę, ale zawiodła skuteczność. To najgorzej boli. Tym bardziej, że graliśmy bez pięciu podstawowych zawodników - powiedział Maciej Zygadło, kierownik drużyny OKS.

Spartakus Daleszyce – Alit Ożarów 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Jeziorski 61.
Spartakus: Dutka – Ostrowski, Cielibała, Dziedzic, Patryk Raczyński (65 Hernik) – W. Brożyna (85 Sitarz), Jeziorski, Pietrzyk (46 Ł. Górski), Żądło (46 Łączkowski, 75 Wołowiec) - Maciejski.
Ciekawe spotkanie, w którym mogli się wykazać obaj bramkarze. Pierwsza połowa należała do Alitu, druga do Spartakusa, a jedynego gola, po podaniu Patryka Raczyńskiego strzelił niezawodny Michał Jeziorski.

Partyzant Radoszyce - Hetman Włoszczowa. Mecz odwołany z powodu złego stanu boiska.

20. Partyzant Radoszyce 23 11 18-76
1. miejsce - awans do 3. ligi, 18.-20. miejsce - spadek do klasy okręgowej.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: