W zawodach strzeleckich w Pińczowie stróże prawa byli drużynowo niemal bezkonkurencyjni

bb
Zawodnicy strzelali z karabinków sportowych do tarczy z odległości 50 metrów.
Zawodnicy strzelali z karabinków sportowych do tarczy z odległości 50 metrów. Piotr Kucybała
55 zawodników wzięło udział w niedzielę w zawodach strzeleckich w Pińczowie. Wśród kobiet wygrała Agnieszka Kawka, wśród mężczyzn zwyciężył Ryszard Jezierski. Drużynowo najlepsza okazała się ekipa stróżów prawa.

Zawody, które odbyły się na strzelnicy kulowej przy ulicy Grodziskowej, polegały na strzelaniu z karabinka sportowego (kbks) do tarczy z odległości 50 metrów w pozycji leżącej. Rywalizacja odbywała się trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i czteroosobowe drużyny. W każdej strzelano 10 razy.

- W zawodach uczestniczyło 55 osób. Nie tylko mężczyźni, bo swoje umiejętności strzeleckie postanowiło sprawdzić 12 kobiet. Zespołowo brało udział 14 ekip – mówi Ryszard Jezierski, prezes pińczowskiego oddziału Ligi Obrony Kraju, kierownik zawodów.

To właśnie on okazał się najlepszy wśród mężczyzn. Na 100 punktów zdobył 90 i pokonał konkurentów. Wśród kobiet najlepiej poradziła sobie Agnieszka Kawka, która uzyskała 72 punkty.

Bardzo ciekawa była rywalizacja drużynowa. Przystąpiło do niej 14 ekip, między innymi stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, członkowie Ligi Obrony Kraju z województwa świętokrzyskiego czy osoby związane z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pińczowie. Najlepszym zespołem okazał się ten, którego tworzyli policjanci. Na 400 możliwych punktów zdobyli 301 i wygrali z czteropunktową przewagą nad drużyną z drugiego miejsca – LOK Włoszczowa.

- Bardzo udane zawody. Dopisała pogoda, dlatego wszyscy, którzy wzięli udział w rywalizacji, miło spędzili niedzielne przedpołudnie. Każdy ze zwycięzców otrzymał puchar miasta i gminy Pińczów – dodaje Ryszard Jezierski.

W najbliższą niedzielę, 11 października, o godzinie 9 rozpoczną się kolejne zawody strzeleckie w Pińczowie. Odbędą się w tej samej formule, co te ostatnie, z tym że zawodnicy i drużyny będą walczyły o puchar starosty. Zawody zostaną przeprowadzone na strzelnicy kulowej przy ulicy Grodziskowej. Zgłoszenia w zarządzie powiatowym Ligi Obrony Kraju w Pińczowie pod numerami telefonów (41) 357-55-77 i 605-686-693.