MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Waldemar Pawlak w Starachowicach: Świętokrzyskie dynamicznie się rozwija dzięki PSL (zdjęcia)

/sal/
Waldemar Pawlak w zakładach MAN w Starachowicach.
Waldemar Pawlak w zakładach MAN w Starachowicach. A. Salamon
Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak odwiedził w sobotę Starachowice. Spotkał się z dziennikarzami oraz wizytował starachowicki oddział zakładu MAN.

[galeria_glowna]
Przekonywał, że dzięki temu, że PSL pełni w województwie rolę moderującą to region szybciej się rozwija.

- Marszałek Adam Jarubas pokazał, że można tu pogodzić nawet najbardziej zacietwierzonych politycznie i dzięki temu, że PSL ma tu rolę moderującą to region ten ma największą dynamikę wzrostu PKB, najszybciej odrabia dystans i dynamiczne się rozwija - mówił szef ludowców. - To jest też przykład, na to, jak ważne jest w trudnych i kryzysowych czasach roztropne, poważne podejście do polityki- dodawał.

Waldemar Pawlak zwrócił także uwagę na osiągnięcia ludowców w województwie świętokrzyskim. - Z wielkim uznaniem przyjmuje osiągnięcia w województwie świętokrzyskim, swoich koleżanek i kolegów. Pokazują one, że tam gdzie PSL ma możliwość oddziaływania na publiczną rzeczywistość, jest wiele dobrych rozwiązań i region rozwija się znacznie szybciej niż inne regiony w Polsce - przekonywał wicepremier Waldemar Pawlak.

W Starachowicach, szef ludowców zachęcał także, by w wyborach głosować na miejscowych kandydatów, wskazując na szefową starachowickiej lecznicy Jolantę Kręcką, która z list PSL walczy o miejsce na Wiejskiej. Jak mówił: - To oni tu pracują i najlepiej znają realia.

Minister Gospodarki w trakcie swojej wizyty w Starachowicach zwiedził, starachowicki oddział zakładu MAN. Fabryka od kilkunastu lat funkcjonuje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest jednym z największych pracodawców w regionie. Zatrudnia około 2, 5 tysiąca osób. W ubiegłym roku firma otrzymała kolejne zezwolenie na kontynuowanie działalności w SSE "Starachowice".

Wicepremier poinformował, że po analizie pożytków jakie płynął z funkcjonowania SSE , ministerstwo gospodarki będzie chciało przedłużyć funkcjonowanie stref bezterminowo. -Takie możliwości dzisiaj są. Chcemy, także stworzyć warunki do tego aby premiowane były nie tylko tworzenie nowych miejsc pracy ale także utrzymanie dotychczasowych - mówił premier w Starachowicach i dodał, że resort będzie zachęcał samorządy aby każda gmina posiadała tereny inwestycyjne. -Chcielibyśmy zachęcić samorządy aby w miarę możliwości w każdej gminie był taki teren inwestycyjny gdzie przedsiębiorcy od razu z marszu mogliby inwestować - mówił premier.

Ze Starachowic wicepremier Pawlak pojechał do Skarżyska Kamiennej. Ma dziś także uczestniczyć w otwarciu nowego przedszkola w Daleszycach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie