Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

"Warcholstwo i cwaniactwo" - mocne słowa na manifestacji KOD w Kielcach

Paulina Baran
Około 200 osób przyszło na sobotnią manifestację zorganizowaną pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Kielcach i wspólnie odśpiewało Hymn Europy, czyli „Odę do radości”.

Krzyczeli: „ Tu jest Europa”!
Choć organizatorzy podkreślali, że spotkanie ma radosny charakter i wszyscy spotkali się po to, aby uczcić rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały podwalinę do powstania Unii Europejskie,j to nie zabrakło ostrych słów skierowanych oczywiście do rządu Prawa i Sprawiedliwości.

- Co się stało przez ostatnie dwa lata? Polski rząd, bo nie Polska, jest skłócony ze wszystkimi sąsiadami, z całą Europą. Wróciły nasze najgorsze polskie grzechy. Obudziły się demony polskiego warcholstwa i cwaniaka, który boi się świata, Europy, prawa i porządku, który zamiast pracować woli oszukiwać i kombinować - mówił członek zarządu świętokrzyskiego KOD -u , Andrzej Wysocki. - Znowu stało się aktualne przysłowie: Prawo polskie jest jak pajęczyna - bąk się przebije, muchę zatrzyma. Mamy władzę, która z trudem ukrywa, że z Unią Europejską jej nie po drodze, która chce mieć swój własny polski zaścianek, aby nim rządzić bez obaw, że jakaś komisja europejska czy wenecka, wytknie jej błędy. Chce brać z Unii Europejskiej ile się da, a jednocześnie zohydzić ją w oczach społeczeństwa - mówił przedstawiciel KOD - u, Andrzej Wysocki, po czym wszyscy zebrani zaczęli głośno krzyczeć: - Tu jest Europa, tu jest Europa!...

Brakowało ludzi młodych
Zdecydowaną większość manifestujących stanowili ludzie w wieku 50 plus, niektórzy na temat przyczyn takiego stanu rzeczy bardzo żywiołowo dyskutowali.
- Ja bym tym wszystkim młodym paszporty pozabierała na rok i zablokowała wszystkie wyjazdy - mówiła jedna z manifestujących. Była oburzona tym, że tak wiele młodych pracuje zagranicą zamiast zarabiać w swoim własnym kraju. Riposta, którą kobieta otrzymała od „koleżanki” była jednak bardzo cięta. - Przecież nie wszyscy młodzi wyjechali z kraju, oni po prostu brzydzą się już tą polityką...-podsumowała kobieta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie