Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warsztaty z pszczołami i miodami dla mieszkańców Chwałek. Było słodko, plastycznie i twórczo. Zobacz zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Podczas warsztatów plastycznych dla młodszych uczestników powstały niezwykłe pszczoły, które ozdobiły Chwałecką Kłodę. Wszystkie prace były piękne i oryginalne, a ich twórcy otrzymali nagrody.
Podczas warsztatów plastycznych dla młodszych uczestników powstały niezwykłe pszczoły, które ozdobiły Chwałecką Kłodę. Wszystkie prace były piękne i oryginalne, a ich twórcy otrzymali nagrody. Klaudia Tajs
Tematyczne konkursy z miodem i pszczołą w tle, poznanie niezbędnych narzędzi i pracy pszczółek z bliska oraz warsztaty plastyczne i kulinarne, to tylko część atrakcji przygotowanych przez mieszkanki Chwałek i panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich Chwałowianki, które zaprosiły mieszkańców na warsztaty pod nazwą "Pszczoły poznajemy - miody smakujemy".

Uczestnicy warsztatów "Pszczoły poznajemy - miody smakujemy" jakie odbyło się w świetlicy, w Chwałkach, o pasiekach, pszczołach i miodach wiedzą już bardzo dużo. Dzięki pani Agnieszce Pawlikowskiej z Pasieki pod Dębami w Chwałkach, dzieci i rodzice poznali najważniejsze informacje z życia pszczół i codziennej pracy pszczelarza. Podczas pogadanki był czas na konkursy, założenie stroju pszczelarza i obejrzenie niezbędnych narzędzi oraz pracy pszczółek z bliska.

Podczas warsztatów plastycznych dla młodszych uczestników powstały niezwykłe pszczoły, które ozdobiły Chwałecką Kłodę. Wszystkie prace były piękne i oryginalne, a ich twórcy otrzymali nagrody.
Rodzice mieli okazję poznać recepturę smakowych miodów, a zdobytą wiedzę wprowadzić w życie. Smaki miodów - malinowy, cynamonowy, miętowy okazał się niezapomniany.

Zwieńczeniem zajęć był słodki poczęstunek. Gofry z miodem, owocami i cukrem pudrem smakowały wszystkim wyśmienicie.
Warsztaty były ostatnim elementem projektu "Spotkajmy się przy Pasiece" realizowanego przez grupę nieformalną "Chwałeckie Rodziny" i Koło Gospodyń Wiejskich Chwałowianki. Wcześniej uczestnicy projektu odwiedzili Sądecki Bartnik koło Nowego Sącza. W czasie wycieczki dowiedzieli się dlaczego niedźwiedź zakrada się do pszczół, dlaczego pszczoły żądlą, jak rozpoznać królową matkę i dlaczego warto spożywać miody, propolis i i inne pszczele produkty. Sądecki Bartnik to niezwykła pasieka i muzeum pszczelarstwa położona na pograniczu Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego.

Dzięki przemiłej pani przewodnik dzieci i dorośli zapoznali się z historią pszczelarstwa oraz codzienną pracą pszczół. Zobaczyli zabytkowe ule, poznali pracę bartnika i zobaczyli codzienność pszczół wewnątrz ula. Najmłodszym satysfakcję sprawił pobyt w zagrodzie ze zwierzętami. Smak tradycyjnej papierówki z sadu właścicieli Państwa Anny i Janusza Kasztelewiczów, właścicieli Gospodarstwa Pasiecznego "Sądecki Bartnik" na długo zostanie w pamięci uczestników wyjazdu. Trzecim elementem projektu było także spotkanie w pasiece pod Dębem, gdzie dorośli poznali najważniejsze czynności jakie towarzysza pszczelarzom w codziennej pracy.
Cykl spotkań zorganizowała Grupa Nieformalna "Chwałeckie Rodziny" pod patronatem KGW Chwałowianki w ramach projektu "Spotkajmy się przy Pasiece" dofinansowanego przez Świętokrzyski Fundusz Lokalny dotacje 2022.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie