0 1 połowa

Raków Częstochowa

2

1 1 połowa

• Koniec spotkania. Pechowa Warta przegrywa z Rakowem 0:2. Te dwie zmarnowane jedenastki i samobój precyzyjnie charakteryzują mecz w wykonaniu poznańskiej drużyny.

• Żurawski! Uderza mocno, lecz nad poprzeczką. Jak nie idzie to nie idzie do samego końca.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• No i nie ma gola. Tym razem po rożnym Kuzimski nie dosięgnął piłki. Zabrakło centymetrów przy prawym słupku. Taki to mecz dla Warty!

• Trwa nieciekawa walka w środku pola.

• Trałka schodzi, za niego Sopoćko.

• Rodriguez zagrał płasko w pole karne, ale piłkę przejął Holec.

• Warta Raków

• Raków umiejętnie przesuwa grę na połowę Warty. Tu ważne okazuje się zmiany.

• Warta szuka gola kontaktowego. Ten mecz jej wybitnie nie idzie... Przypomnijmy: dwa zmarnowane jedenastki plus samobój.

• Wszedł również Jakóbowski.

• Piękna główka Kiełba, choć nie do tej bramki, co trzeba! Rodriguez za Zrelaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Rakowa! Samobój kapitana Kiełba!

• Niewulis głową po wolnym. Za słabo i po koźle. Dorzucał piłkę Schwarz.

• Poletanović schodzi, wchodzi Lederman. Komplet zmian w Rakowie wykorzystany.

• Lis interweniuje przed linią, zbierając piłkę po wrzutce Tudora. Jest więcej miejsca na boisku w drugiej połowie.

• Żurawski w miejsce Czyżyckiego.

• Strzał Baku, jest rykoszet, ale Holec spokojnie łapie piłkę.

• Lis uprzedził właśnie Cebulę. Nad Grodziskiem ponownie słońce. Oślepia bramkarza Warty.

• I już czwarta zmiana w Rakowie. Wchodzi Cebula, schodzi Szelągowski.

• Tudor w miejsce Długosza.

• Czyżycki strzela w polu bramkowym, ale wprost w bramkarza.

• Eleganckie wyjście Warty spod pressingu. Kilka podań pozwoliło przenieść się pod bramkę Rakowa. Finalnie Kiełb za mocno wrzucił do Trałki, który przeskakuje bandę reklamową, bo tak był rozpędzony.

• Grzesik został trafiony w rękę, ale ręka była przy ciele, więc nie ma karnego.

• Powinno być 2:0 dla Rakowa. Jach oddaje strzał głową przy słupku. W ostatnim momencie Lis wybija za linię końcową.

• Baku w ostatniej chwili zatrzymany przez Niewulisa. Świetne zachowanie stopera.

• Niewulis dość mocno oberwał w walce z Kuzimskim.

• Druga połowa właśnie się zaczęła.

• Natomiast Kun zmienia Wdowiaka.

• Dwie zmiany w Rakowie. Arak wchodzi za strzelca gola.

• Dodajmy, że końcówka pierwszej połowy toczyła się w deszczu.

• Przerwa! Niesłychane rzeczy dzieją się w Grodzisku. Warta przegrywa mimo dwóch podyktowanych rzutów karnych.

• Holec ratuje Raków ponownie! Obronił próbę Baku!

• Jeśli chodzi o Gutkovskisa to strzelił w lidze po raz pierwszy od... 11. kolejki, od 29 listopada.

• Obronił Holec, który rzucił się w swój lewy róg.

• NIEBYWAŁE! Kuzimski marnuje jedenastkę. Druga zmarnowana jedenastka Warty w meczu!

• Ewidentna ręka Niewulisa. Zagrywał Czyżycki.

• RZUT KARNY DLA WARTY!

• Seria błędów w obronie Warty. Najpierw Grzesik wybija z autu do piłkarza Rakowa, potem przed polem karnym Szelągowski odgrywa, Ławniczak nie przecina tego i Gutkovskis ładuje pod poprzeczkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Gutkovskis na 1:0!

• Ivanov skutecznie powstrzymuje Długosza. Od bramki zacznie Lis. Na razie bez bramek, za to po jednej dobrej okazji dla obu drużyn.

• Lis

• Lis opatrywany przez medyków. Bardzo dobra, choć bolesna interwencja. Podawał Ivi Lopez.

• LIS! W zasadzie ciałem broni strzał Niewulisa.

• Znów źle Ivi Lopez. Chciał wypuścić kolegę, ale podał za mocno.

• Mądre wyjście Lisa, który poza polem karnym uprzedza Długosza.

• Pół godziny za nami, a Raków nie oddał nawet jednego strzału. Do niedawna słynęła z tego Warta, która otwierała się po przerwie.

• Grzesik wrzuca, ale Jach go nabił, więc nie ma nawet rożnego.

• Ivi Lopez na pozycji spalonej. Na razie nie jest to jego mecz.

• Baku efektownie zgasił piłkę, potem kiwnął rywala, ale dośrodkował zbyt głęboko.

• Warta nic nie osiągnęła po rożnym. Raków wykespediował piłkę, a teraz ma aut.

• Trałka poprawia po wolnym. Zostaje jednak zablokowany. To Jach wyręczył bramkarza. Róg.

• Żółta kartka dla Wdowiaka za faul na Czyżyckim.

• Kupczak świetnie odebrał, ale bardzo źle odegrał do wbiegającego Baku. Zmarnowana kontra!

• Schwarz dośrodkował z wolnego na długi słupek. Tym razem Zrelak uprzedza nabiegającego Długosza.

• Na pozycji spalonej złapany bodajże Kuzimski. Dziś na prawym skrzydle operuje Zrelak, a na lewym Baku.

• Grzesik uprzedza Wdowiaka. Dobra asekuracja Zrelaka.

• Była to druga jedenastka Kupczaka w tym sezonie. Wcześniej trafił z Legią.

Kupczak

• Mieliśmy przerwę w grze, bo po strzale z karnego ucierpiał Piątkowski. Stoper już wrócił na murawę.

• Tak wyglądało zagranie ręką w polu karnym Rakowa:

Ivi Lopez

• NIE MA GOLA! Kupczak obija poprzeczkę.

• KARNY DLA WARTY! Ivi Lopez zagrywa ręką.

• Mamy pierwszy rzut rożny dla Warty.

• Wrzutka na Zrelaka, ale Wdowiak dobrze interweniuje w polu karnym.

• Dziś sporo pojedynków stoczy Baku z Piątkowskim, czyli najlepszy obcokrajowiec Warty z reprezentantem Polski w składzie Rakowa.

• Warta wybija piłkę. Później Wdowiak stara się odgrywać na skrzydło, ale czyni to za mocno. Od bramki Lis.

• Trałka źle odgrywa głową do Lisa. W efekcie jest korner dla Rakowa.

• Tym razem Kuzimski sfaulował Jacha. Dość spokojny początek meczu jeśli chodzi o tempo i samą grę.

• Trałka doskoczył do Szelągowskiego i sfaulował go. Warta szybko stara się kasować akcje Rakowa.

• Zablokowany strzał Kupczaka z dystansu. Warta długo buduje akcje.

• Pierwszy gwizdek w meczu - zaczynamy!

• Obie drużyny w podstawowych kompletach strojów, czyli Warta na zielono, a Raków na czerwono-niebiesko.

• Słońce nadal świeci, ale zbierają się też ciemne chmury.

• W zeszłej kolejce Warta rzutem na taśmę pokonała Wisłę Kraków. Strzelił Kuzimski. Raków - jak wspomnieliśmy - pokonał Lecha Poznań. To pozwoliło mu uciec przed grupą pościgową (Lechia/Piast).

• Kończy się rozgrzewka na stadionie w Grodzisku. Warta na pewno dogra tu sezon. Raków z kolei ma wrócić do Częstochowy, gdzie dobiegają końca prace przy Limanowskiego. Mecz ze Śląskiem będzie pierwszym po awansie do ekstraklasy.

• Warta dziś z dwoma napastnikami od początku. Spore zmiany nastąpiły w składzie Rakowa. Nie ma m.in. bohatera meczu z Lechem (3:1), czyli Cebuli. Szansę dostają tacy zmiennicy jak Długosz, Wdowiak czy Szelągowski.

• Jesienią wygrał Raków po golu Gutkovskisa z rzutu karnego w 90 minucie.

• Szykuje się ciekawe widowisko. Z jednej strony rewelacyjny beniaminek, z drugiej trzecia siła ligi, która aspiruje do srebrnego lub brązowego medalu.

• Ławka rezerwowych Warty: Bielica, Kuzdra, Sopoćko, Janicki, Jakóbowski, Rodriguez, Rybicki, Nawrocki, Żurawski.

• Ławka rezerwowych Rakowa: Pindroch, Tudor, Lederman, Arak, Malinowski, Kaczmarski, Cebula, Arsenić, Kun.