Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ważne uroczystość w Strzegomiu. Książka „By nie zapomnieć…” już gotowa (ZDJĘCIA)

s
W czwartek 20 grudnia w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Strzegomiu w bożonarodzeniowej scenerii symbolizującej „Tę Jedną Noc”, odbyło się podsumowanie projektu „Działaj lokalnie 2018”. Efektem końcowym działań nauczycieli, uczniów i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegomiu było wydanie publikacji „By nie zapomnieć…”

Koordynatorami projektu były: Barbara Dynak oraz Urszula Suska. Zespół redakcyjny stanowili: dyrektor Kazimiera Krala, Dorota Mnich, Anita Bąk, Monika Krala, Dorota Saramak, Iwona Gawłowicz, Jan Reczko. Zespół wspomagający: Paulina Brozińska – Konys, Dawid Jagodziński, Grzegorz Kowal, Emilia Barabasz.

Publikacja została częściowo dofinansowana przez wójta gminy Rytwiany – Grzegorza Forkasiewicza, natomiast sekretarz gminy – Marianna Stryszowska, udzieliła wielu cennych informacji i wskazówek dotyczących miejscowości Strzegom.

- Na promocję książki wybraliśmy okres Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ czas ten jest mocno zakorzeniony w tradycji i kulturze narodu polskiego, a publikacja zawiera ważne obszary dziedzictwa. Wykorzystane w niej materiały zgromadziliśmy dzięki działaniom grupy nieformalnej "Łączymy pokolenia" składającej się z nauczycieli i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzegomiu, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej, a także dzięki zaangażowaniu społeczeństwa - mówią koordynatorki projektu.

- Publikacja skierowana jest do wspólnoty lokalnej, władz samorządowych, organizacji i wreszcie do każdego, kto choć przez chwilę poczuł się spadkobiercą wszystkiego tego, co nas otacza. Serdeczne podziękowania należą się realizatorom opisów, wspomnień, wierszy - za ich aktywność pokazującą jak można - z pożytkiem dla swojej społeczności i z korzyścią dla nas wszystkich, pielęgnować dziedzictwo i traktować go jako bogactwo, które może posłużyć przyszłemu pokoleniu. Spadek po naszych przodkach jest ważny, bo decyduje o naszej tożsamości, o naszych korzeniach, o swojskości miejsca, z którego się wywodzimy - dodają.

Na promocji książki obecni byli przedstawiciele władz gminy: wójt Grzegorz Forkasiewicz, sekretarz Marianna Stryszowska, koordynator Ośrodka „Działaj lokalnie” w Staszowie – Magdalena Marynowska, która wspierała realizację projektu, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Jan Reczko, radna wsi Strzegom Dorota Saramak, oraz radna Mucharzewa Katarzyna Wielgus. Licznie przybyli również mieszkańcy miejscowości. Uczniowie w skrócie zaprezentowali fragmenty zamieszczone w publikacji.

- Realizacja projektu byłaby niemożliwa, gdyby nie świetna współpraca i ogromne zaangażowanie zespołu nauczycieli. Wspólne działania do późnych godzin przez okres 4 miesięcy zintegrowały grupę i mamy nadzieję, że zachęci nas to do kolejnych działań i w przyszłości uda nam się stworzyć coś nowego dla lokalnej społeczności - dodaje koordynatorzy projektu.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10



Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!



Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze




Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]



Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. WOLNA WIGILIA I WIELKI PIĄTEK

(Źródło:vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie