Ważne wydarzenie. 500 osób uczestniczyło w Diecezjalnym Dniu Ministranta w Jędrzejowie. Było 88 kapłanów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
W Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie odbył się XXI Diecezjalny Dzień Ministranta. Uczestniczyło w nim około 500 osób. Była msza święta i różne atrakcje przygotowane dla Liturgicznej Służby Ołtarza, między innymi pokaz iluzjonisty, występy artystyczne.

W tym roku patronem wydarzenia był święty Józef. Hasłem Diecezjalnego Dnia Ministranta były słowa "Tak jak święty Józef". W spotkaniu uczestniczyło około 500 osób - przedstawicieli Liturgicznej Służby Ołtarza ze swoimi kapłanami. W sumie na tym wydarzeniu było 88 księży z diecezji kieleckiej.

Głównym punktem spotkania była msza święta, której przewodniczył ojciec Rafał Ścibiorowski, opat Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie. Mszę koncelebrowali między innymi ksiądz Mirosław Cisowski, rzecznik kieleckiej kurii, ksiądz Leszek sztandera, ksiądz Mariusz Kałka, ksiądz Kamil Banasik, ksiądz Michał Glin. Podczas Eucharystii udzielone zostało błogosławieństwo ministrantom pełniącym funkcje lektora w zgromadzeniu liturgicznym.

- Zgromadziliśmy się na XXI Diecezjalnym Dniu Ministranta w Jędrzejowie, w klasztorze ojców cystersów. Byli ministranci z całej diecezji kieleckiej. Jest to wielkie święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Rozpoczęliśmy to święto Eucharystią, modląc się za nowych lektorów oraz za wszystkich ministrantów. Później w jednej wielkiej rodzinie ministrantów bawiliśmy się, chwaląc Pana Boga - powiedział ksiądz Mariusz Kałka, diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej Diecezji Kieleckiej.

Po mszy świętej odbył się pokaz iluzjonisty - Konrada Mościńskiego. Po nim świadectwo i koncert "Wyrwani z niewoli" oraz losowanie nagród wśród wszystkich ministrantów obecnych na zjeździe.

-Zgromadziliśmy się, żeby świętować po rocznej przerwie. To jest święto wielkiej rodziny Liturgicznej Służby Ołtarza. Pogoda nie jest zbyt dobra, ale to nie przeszkadza nam w przeżywaniu tego dnia. Na mszy świętej ojciec opat udzielił uroczystego błogosławieństwa lektorom i wszystkim ministrantom - powiedział Jakub Gil z Liturgicznej Służby Ołtarza, ceremoniarz diecezji kieleckiej.

Wideo

Dodaj ogłoszenie