Ważne zwycięstwo Orlicza Suchedniów w meczu na szczycie klasy okręgowej

Paweł Wełpa
Mariusz Arczewski, trener Orlicza, to i następne spotkanie uznał za wskaźnik możliwości jego drużyny w tym sezonie. Pierwszy mecz pokazał, że Orlicz jest w stanie wygrywać trudne mecze na wyjeździe Paweł Wełpa
Orlicz Suchedniów pokonał w wyjazdowym meczu świętokrzyskiej klasy okręgowej Moravię Morawica 1:0. Zwycięstwo z bezpośrednim rywalem pozwoliło suchedniowianom umocnić się na drugiej pozycji w tabeli.

Przed sobotnim meczem Orlicz miał dwa punkty przewagi nad Moravią. Trener suchedniowian zapowiadał, że ten i następny mecz (ze Spartą Dwikozy) tak naprawdę dopiero pokażą, na co stać zespół z Suchedniowa w tym sezonie rozgrywkowym.

Po pechowej końcówce meczu z faworytem ligi Starem Starachowice dwa tygodnie temu, tym razem końcówka należała do Orlicza. Goście za sprawą rezerwowego Damiana Kity zdobyli gola w 88. minucie i wygrali wyrównany i zacięty mecz.

Dzięki wygranej Orlicz Suchedniów umocnił się na pozycji wicelidera i traci trzy punkty do Staru Starachowice, który nie zwalnia tempa i w siedmiu meczach odniósł siedem zwycięstw.

W następnej kolejce drugi z ww. ważnych meczów dla suchedniowskiej ekipy. W sobotę, 22 września o godz. 13.00, w Suchedniowie przeciwnikiem będzie mocna Sparta Dwikozy.

Moravia Morawica – Orlicz Suchedniów 0:1 (0:0)

Bramka: Damian Kita 88.

Orlicz: Ubysz – Jarząb (83. Olszewski), Niewczas, Bator (64. Tumulec), Stawiak, Tacij, Skarbek (72. Kita), Boleń, Staszewski (80. Grzejszyczyk), Kokosza, Świtowski

Nie powiodło się w minionej kolejce B-klasowym rezerwom Orlicza. Podopieczni Rajmunda Kabały przegrali na własnym stadionie z Victorią Mniów. W tym meczu gole również padały w końcówce. Goście strzelili je w 81. i 90. minucie. – Moi zawodnicy po prostu opadli z sił w ostatnich minutach – powiedział trener.

Orlicz II Suchedniów – Victoria Mniów 0:2 (0:0)

Bramki: Aleks Kuśmierczyk dwie, w 76. i 86. min.

Orlicz II: Kłys – Marszałek, Graba (60. Kowalik), Nötzel, Bryczkiewcz, Działak, Frątczak (64. Kamionka), Piotr Gniaździński, Pawel Gniaździński, Lasota (85. Plewa), Zbroja