We Włoszczowie będą przyznawali tytuł "Zasłużony dla gminy"

/rab/
Tytuł "Zasłużony dla gminy" będzie przyznawany przez Radę Miejską we Włoszczowie jako zaszczytne wyróżnienie dla mieszkańców.

Tytuł ten będzie można zdobyć za zasługi dla rozwoju gminy w dziedzinie: gospodarczej, naukowej, społecznej, kulturalnej, sportowej, ochrony zdrowia i środowiska oraz promocji małej ojczyzny w kraju i za granicą.

Uchwałę w sprawie przyznawania tytułu "Zasłużony dla gminy" radni podjęli na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Wideo

Komentarze 15

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość
W dniu 04.07.2016 o 11:21, gość napisał:

Fotografowanie naszej kochanej władzy przeszło chyba w samouwielbienie.Blisko 120 fotografii zamieszczono tylko z jednej uroczystości na stronie urzędu. Moim zdaniem nie tędy droga nasza władzo,nie tędy.

Już 200 fot z tej imprezy

a
ale to już było
W dniu 04.07.2016 o 14:40, może nie ? napisał:

Nie pleć,szpital zbudowali,potrzebowali lekarzy i innych fachowców,bo czym miała przyciągnąć pipidówka ?A we Włoszczowie czekało się normalnie tak z 10 lat.

Nikt tu głupot nie pisze sam widziałem nazwiska tych zasłużonych na tablicy w spółdzielni to nie o lekarzach piszę. To partyjne nadania dla "innych" fachowców tak skracały kolejki.Oni nie czekali latami jak mieszkańcy Włoszczowy, nie mieszkali w zagrzybionych mieszkaniach. A ty czytaj ze zrozumieniem bo tak było i chyba powraca tylko w innej formie.

m
może nie ?
W dniu 04.07.2016 o 10:12, ale to już było napisał:

Kiedyś w naszej włoszczowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wisiała lista osób, które otrzymały mieszkania bez kolejki dla zasłużonych i niezbędnych dla gminy Włoszczowa.(dla nie zorientowanych czas oczekiwania na otrzymanie kluczy był 20 lat i dłużej) Oni nie czekali,byli zasłużeni i była KOMUNA.Czyżby powróciła? Do tej pory jak widzę te zasłużone osoby to mnie szlak trafia.Jeden wizytator,drugi urzędas,ale zasłużeni.A i jeszcze ZERO kompetencji,wykształcenia brak a kultura nie powiem głośno. A i ile TAKICH zasłużonych jeszcze innych było? Sami sobie przyznawali te tytuły Propozycja:Tych radnych, co to wymyślili nie wybierać w kolejnych wyborach?Powraca głupota.   

Nie pleć,szpital zbudowali,potrzebowali lekarzy i innych fachowców,bo czym miała przyciągnąć pipidówka ?

A we Włoszczowie czekało się normalnie tak z 10 lat.

b
buchachachachacha

Sami sobie będą nadawać ?

I tym ze starostwa ?

g
gość
W dniu 04.07.2016 o 13:25, gość napisał:

to działaj, nie pokazuj swoich wielkich talentów tylko na forum

To my mamy działać,tworzyć miejsca pracy,a władza wraz z radnymi będzie fotografować się i rozdawać zasłużone ordery? Przecież pobierają pieniądze za tą "aktywność".Ja nie znam się na strefie ekonomicznej ale w Jędrzejowie chociaż się starają a u nas?

g
gość

to działaj, nie pokazuj swoich wielkich talentów tylko na forum

G
Gość

my już nie chcemy kolejnych igrzysk.

Nam trzeba dobrego szpitala.

Nam trzeba nowych miejsc pracy.

Nam trzeba dobrych dróg.

Nam trzeba kanalizacji chociażby na drogach powiatowych i gminnych.

Nam nie trzeba... wirtualnych zasłużonych do antyramy.

b
bumper

widać, że większość komentujących nie ma zielonego pojęcia o czym pisze, mam na myśli strefę ekonomiczną.

Co do reszty (że błyskotki itp.) zgadzam się w 100%

 

coś mi mówi, że to przygotowanie pod masowe rozdawanie tego typu odznaczeń przed wyborami :

 

żeby nie było - poprzednia władza także wykazała zwiększoną aktywność na polu Honorowych Obywateli pod koniec kadencji, tak więc "Wart Pac pałaca..."

w
wyborca
W dniu 04.07.2016 o 10:38, tym napisał:

Tym powinni się zajmować radni i władza włoszczowska a nie ,zasłużeni,niezasłużeni ,warkoczyki , czytanie bajek,ściskanie łapek, uwiecznienie się na fotkach,lansiarstwo na całego.. Specjalna strefa ekonomiczna przeznaczona jest dla wszystkich firm z sektora tradycyjnego przemysłu w wyjątkiem produkujących wyroby koncesyjne przez państwo takie jak: wyroby tytoniowe, alkohol, produkcja stali. Zezwolenie na działalność w strefie mogą także uzyskać niektóre firmy działające w sektorze usług czyli: usługi informatyczne, badawczo-rozwojowe, w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych, rachunkowości i kontroli ksiąg, usługi w zakresie księgowości ( za wyjątkiem deklaracji podatkowych), usługi w zakresie badań i analiz technicznych, usługi centrów telefonicznych. Pierwsze spotkanie z przyszłymi przedsiębiorcami odbyło się 25 września 2015.,na którym przedstawiciele z Krakowa przyszłym inwestorom korzyści płynące z prowadzenia działalności w obrębie specjalnej strefy ekonomicznej. Pierwszą znaczącą korzyścią jest forma zwolnień w podatku dochodowym. Małe firmy otrzymują najwyższy poziom pomocy publicznej tj. 55 proc., średnie firmy 45 proc., zaś duże na 35 proc. Pomoc publiczna zostaje przyznawana na dwa sposoby: ze względu na nakłady inwestycyjne lub ze względu na dwuletnie koszty zatrudnienia. Przystąpienie Jędrzejowa do Krakowskiej Strefy Ekonomicznej, to tylko kolejny dowód na to że Jędrzejów od kilku lat sugestywnie buduje swój potencjał. Teren przewidziany do zabudowy przemysłowej i częściowo zainwestowany obiektami przemysłowymi położony jest w Jędrzejowie pomiędzy ulicami: Przemysłową, Dygasińskiego, Przypkowskiego, Partyzantów i granicą administracyjną miasta Jędrzejów. Głównym założeniem strategicznym Gminy Jędrzejów jest zagospodarowanie do tej pory niewykorzystanych gruntów pod tereny inwestycyjne przy wykorzystaniu dobrego położenia względem istniejących i projektowanych szlaków komunikacyjnych. Miasto Jędrzejów jest położone na przecięciu szlaków komunikacyjnych tj.-planowana droga ekspresowa S-7-planowana droga ekspresowa S-46-szlak kolejowy Kraków-Warszawa-trasa kolei szerokotorowej LHS, co tylko potwierdza duży potencjał rozwojowy. Cały teren przyszłej stery ekonomicznej to południowa część miasta która jest obszarem atrakcyjnym, charakteryzującym się walorami przyrodniczymi, dobrą dostępnością transportową i dość wysokim poziomem infrastruktury drogowej i społecznej. Zgodnie z treścią uchwały Rady Miasta utworzenie na terenie Gminy Jędrzejów specjalnej strefy ekonomicznej ma na celu zachęcenie przedsiębiorców do budowania nowych zakładów na tych terenach, a co za tym idzie zmniejszenie bezrobocia.   

Trzeba było przystąpić do strefy ekonomicznej w tamtej kadencji

g
gość

O, żal d... ściska

g
gość

Fotografowanie naszej kochanej władzy przeszło chyba w samouwielbienie.

Blisko 120 fotografii zamieszczono tylko z jednej uroczystości na stronie urzędu. 

Moim zdaniem nie tędy droga nasza władzo,nie tędy.

t
tym

Tym powinni się zajmować radni i władza włoszczowska a nie ,zasłużeni,niezasłużeni ,warkoczyki , czytanie bajek,ściskanie łapek, uwiecznienie się na fotkach,lansiarstwo na całego..

 

Specjalna strefa ekonomiczna przeznaczona jest dla wszystkich firm z sektora tradycyjnego przemysłu w wyjątkiem produkujących wyroby koncesyjne przez państwo takie jak: wyroby tytoniowe, alkohol, produkcja stali. Zezwolenie na działalność w strefie mogą także uzyskać niektóre firmy działające w sektorze usług czyli: usługi informatyczne, badawczo-rozwojowe, w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych, rachunkowości i kontroli ksiąg, usługi w zakresie księgowości ( za wyjątkiem deklaracji podatkowych), usługi w zakresie badań i analiz technicznych, usługi centrów telefonicznych. Pierwsze spotkanie z przyszłymi przedsiębiorcami odbyło się 25 września 2015.,na którym przedstawiciele z Krakowa przyszłym inwestorom korzyści płynące z prowadzenia działalności w obrębie specjalnej strefy ekonomicznej. Pierwszą znaczącą korzyścią jest forma zwolnień w podatku dochodowym. Małe firmy otrzymują najwyższy poziom pomocy publicznej tj. 55 proc., średnie firmy 45 proc., zaś duże na 35 proc. Pomoc publiczna zostaje przyznawana na dwa sposoby: ze względu na nakłady inwestycyjne lub ze względu na dwuletnie koszty zatrudnienia.

 

Przystąpienie Jędrzejowa do Krakowskiej Strefy Ekonomicznej, to tylko kolejny dowód na to że Jędrzejów od kilku lat sugestywnie buduje swój potencjał.

 

Teren przewidziany do zabudowy przemysłowej i częściowo zainwestowany obiektami przemysłowymi położony jest w Jędrzejowie pomiędzy ulicami: Przemysłową, Dygasińskiego, Przypkowskiego, Partyzantów i granicą administracyjną miasta Jędrzejów. Głównym założeniem strategicznym Gminy Jędrzejów jest zagospodarowanie do tej pory niewykorzystanych gruntów pod tereny inwestycyjne przy wykorzystaniu dobrego położenia względem istniejących i projektowanych szlaków komunikacyjnych.

 

Miasto Jędrzejów jest położone na przecięciu szlaków komunikacyjnych tj.

-planowana droga ekspresowa S-7

-planowana droga ekspresowa S-46

-szlak kolejowy Kraków-Warszawa

-trasa kolei szerokotorowej LHS, co tylko potwierdza duży potencjał rozwojowy.

 

Cały teren przyszłej stery ekonomicznej to południowa część miasta która jest obszarem atrakcyjnym, charakteryzującym się walorami przyrodniczymi, dobrą dostępnością transportową i dość wysokim poziomem infrastruktury drogowej i społecznej.

 

Zgodnie z treścią uchwały Rady Miasta utworzenie na terenie Gminy Jędrzejów specjalnej strefy ekonomicznej ma na celu zachęcenie przedsiębiorców do budowania nowych zakładów na tych terenach, a co za tym idzie zmniejszenie bezrobocia.

 
a
ale to już było

Kiedyś w naszej włoszczowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wisiała lista osób, które otrzymały mieszkania bez kolejki dla zasłużonych i niezbędnych dla gminy Włoszczowa.(dla nie zorientowanych czas oczekiwania na otrzymanie kluczy był 20 lat i dłużej) Oni nie czekali,byli zasłużeni i była KOMUNA.

Czyżby powróciła?

 

Do tej pory jak widzę te zasłużone osoby to mnie szlak trafia.Jeden wizytator,drugi urzędas,ale zasłużeni.A i jeszcze ZERO kompetencji,wykształcenia brak a kultura nie powiem głośno. A i ile TAKICH zasłużonych jeszcze innych było? Sami sobie przyznawali te tytuły

 

Propozycja:

Tych radnych, co to wymyślili nie wybierać w kolejnych wyborach?

Powraca głupota.

 
A
Aneta
W dniu 04.07.2016 o 08:57, Diana napisał:

Ja proponuję krok naprzód i otworzyć włoszczowskie Powązki,gdzie będą spoczywać wiecznie ci wielce zasłuzeni... hahaha...Wy próżniaki z rady miejskiej zabierzcie się wreszcie do solidnej roboty : wodociągi,kanalizacja,drogi,miejsca pracy a nie bzdety.

 

Podziwiam Twoją determinację i zgadzam się z Twoją oceną. Próżność jest bezcenna.

Sposób na przetrwanie. Zajmowanie się pryszczami - to jest dopiero wyzwanie.

Ale w ten sposób "sami swoi"  będą prężyć się do "zasług".

Gdzie tu są żywotne priorytety mieszkańców?

Czy przewodniczący rady miejskiej ma aż takie osobiste potrzeby?

Naprawdę nie ma już nic do zrobienia w tej gminie?

Brakuje błyskotek? To kupcie je sobie na ruskim targu w Kielcach - szeroki wybór: od proletariuszy do "za naszu rodinu".

Jaja, po prostu jaja.

D
Diana

Ja proponuję krok naprzód i otworzyć włoszczowskie Powązki,gdzie będą spoczywać wiecznie ci wielce zasłuzeni... hahaha...Wy próżniaki z rady miejskiej zabierzcie się wreszcie do solidnej roboty : wodociągi,kanalizacja,drogi,miejsca pracy a nie bzdety.

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3