Wiele wątpliwości co do działalności Pawła Gągorowskiego, pełnomocnika prezydenta Kielc. Co zrobi Bogdan Wenta?

Paweł Więcek
Wielka awantura w sprawie dyrektora Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, Ryszarda Pomorskiego - jego niby zwolnienie a potem zmiana decyzji przez władze miasta Kielce wywołała falę komentarzy i otwartą krytykę niektórych współpracowników prezydenta Bogdana Wenty.

Padają ostre sformułowania, że wprowadzają w błąd prezydenta, prowadzą do kompromitujących działań. Pojawiły się też głosy wzywające prezydenta do decyzji o dymisji niektórych osób.

Przypomnijmy - zdaniem władz Kielc szef Domu Środowisk Twórczych, popularnego Pałacyku Zielińskiego Ryszard Pomorski naraził na szwank życie i zdrowie pracowników Pałacyku oraz uczestników organizowanych tam imprez. Chodziło o nie wykonanie zaleceń wojewódzkiego konserwatora zabytków w zakresie zabezpieczenia pęknięć na jednej ze ścian działowych w obiekcie. Ryszard Pomorski odpierał zarzuty mówiąc, że stan budynku nie zagraża nikomu.

W czwartek 14 lutego władze miasta Kielce poinformowały, że dyscyplinarnie zwalniają Ryszarda Pomorskiego.

W poniedziałek prezydent Kielc Bogdan Wenta zwołał konferencję prasową na której wspólnie z pełnomocnikami Pawłem Gągorowskim i Danutą Papaj tłumaczyli dlaczego zdecydowano się na dyscyplinarne pożegnanie dyrektora Pomorskiego. Paweł Gągorowski , pełnomocnik prezydenta, z zawodu prawnik jasno poinformował , że Pomorskiego zwolniono choć nie potrafił do końca wyjaśnić w jaki sposób to wykonano.

Wcześniej, gdy wieść o wyrzuceniu dyrektora z pracy rozeszła się, w niedzielę zebrano około 200 podpisów pod listem do prezydenta w obronie Pomorskiego. Za dyrektorem ujęło się nawet pięcioro radnych prezydenckiego klubu Projekt Świętokrzyskie - Bezpartyjny i Niezależny, w tym przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański,który w oświadczeniu stwierdził, że w tym przypadku „zastosowano opcję atomową, cięcie piłą bez znieczulenia”.

W poniedziałek na biurko prezydenta Kielc Bogdana Wenty - z kilkumiesięcznym poślizgiem - trafiła ekspertyza dotycząca stanu konstrukcji obiektu jako odpowiedź na zalecenia wojewódzkiego konserwatora zabytków. Obie strony znów siadły do rozmów na temat przyszłości dyrektora Pałacyku.

Ostatecznie we wtorek prezydent Wenta wycofał się z pomysłu zwolnienia dyscyplinarnego i Ryszard Pomorski pozostał szefem Pałacyku Zielińskiego.

Niestety, w formule wtorkowego briefingu nie przewidziano pytań od przedstawicieli mediów.

Tymczasem Czytelnicy „Echa Dnia” dzwonią do redakcji dzieląc się swoimi wątpliwościami na temat mecenasa Pawła Gągorowskiego, pełnomocnika prezydenta Kielc do spraw prawnych i nadzoru właścicielskiego, który odgrywał podczas informowania o dyscyplinarnym zwolnieniu Pomorskiego główną rolę. Już w czwartek i podczas poniedziałkowej konferencji dokładnie wyjaśniał przyczyny takiej decyzji.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej Paweł Gągorowski poinformował, iż Ryszard Pomorski od czwartku nie jest dyrektorem Domy Środowisk Twórczych. Jak przyznał, informację o zwolnieniu dyscyplinarnym przekazał szefowi Pałacyku ustnie. Nie chciał jednak powiedzieć, czy w ślad za oświadczeniem werbalnym poszedł formalny dokument. Naciskany przez dziennikarzy Paweł Gągorowski wydusił wreszcie, że pismo o zwolnieniu dyrektora w trybie dyscyplinarnym zostało wysłane pocztą. A chwilę później przyznał, iż... jeszcze nie wyszło z Urzędu!

„Czy jako mecenas postępował w tej sprawie na podstawie i w granicach prawa? Czy nie mijał się z prawdą przez kilkadziesiąt minut podczas konferencji prasowej? Czy poda się do dymisji”? - takie pytania padały z ust Czytelników.

- Rezygnacja Pawła Gągorowskiego to oczywistość – słyszymy nieoficjalnie w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości. A oficjalnie? - To wewnętrzna sprawa pana prezydenta – mówi Jarosław Karyś, wiceprzewodniczący Rady Miasta z Prawa i Sprawiedliwości.

- Działania pełnomocnika spowodowały spore zamieszanie. W odbiorze medialnym nie wpłynęło to na budowanie pozytywnego wizerunku prezydenta – komentuje Agata Wojda, przewodnicząca klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

- Otrzymałem w tej sprawie wiele negatywnych sygnałów od kielczan. Według mieszkańców wydarzenia ostatnich dni kładą się cieniem na wizerunku prezydenta Wenty, jego doradców, Urzędu oraz, niestety, radnych naszego klubu. Mam nadzieję, że pan prezydent będzie na przyszłość mocniej weryfikował informacje otrzymywane od swoich współpracowników, zwłaszcza w sytuacji, gdy na tej podstawie podejmuje ważne decyzje – mówi Kamil Suchański.

Co na to mecenas Paweł Gągorowski? - Dokument był przygotowany z dyspozycją do wysyłki, ale ponieważ w międzyczasie okazało się, że dochodzimy do porozumienia, to nie miałem na konferencji wiedzy, czy wyszedł z Urzędu czy nie. Sprawa została wstrzymana ze względu na fakt, że negocjowaliśmy. Po drugie nie mogłem o pewnych rzeczach powiedzieć z uwagi na ryzyko sądowe i konieczność ewentualnej obrony stanowiska miasta w sądzie – mówi Paweł Gągorowski.

- Gdyby nic się nie stało, to nikt by się nie zgodził na skrócenie kontraktu i udzielenie upomnienia – dodaje pełnomocnik.

Czy poda się do dymisji? - Nie, bo nie podejmowałem żadnych decyzji. Decyzję podejmował pan prezydent. Jestem zawsze w jego dyspozycji – odpowiada Paweł Gągorowski.

Sprawa Pomorskiego. Nadal będzie dyrektorem! ZAPIS TRANSMISJI

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


Zobacz także: Flesz - co zabija Polaków?

Źródło: vivi24

Wideo

Komentarze 100

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

r
reformatorka
W dniu 20.02.2019 o 17:01, Gość napisał:

Panu prezydentowi Wencie popierzyło się, że tak jak jak na boisku od piłki rzucanej, w Kielcach jak jeden mąż wszyscy będą mu tylko kibicować, by odnosił sukcesy. A tu wała! Ludziska chcą tego, a nie życzą sobie czegoś innego. Mieszkańcy oczekują tego a pieprzenie o czymś innym uważają za próby zwekslowania swoich problemów na boczny tor. Na dodatek, przydupasy prezydenta robią wodę z mózgów mieszkańcom ogłaszając jakieś referenda na temat ruchu drogowego przez Rynek czy Paderewskiego. Jak w głosowaniach ludzie to nie rozstrzygają, to prezydenckie przydupasy od razu gardłują, że trzeba powtórzyć głosowania do skutku! A ludzie już wiedzą po co ma być ruch na Paderewskiego. Żałosne to i zbyt czytelne ! Od tego wrażenia nie ma już odwrotu. To ludzie będą wytykać i będą mieć rację. Wystarczy siąść do południa w kieleckich pubach, by usłyszeć co trzy miesiące po wyborach ludzie sądząo takich rządach ekipy Wenty w Kielcach.

Wszystko mu się POpieprzyło od sukcesu wyborczego.

Ale widzę skuteczne rozwiązanie tego problemu:

Mianowicie zamienić się miejscami, a dokładnie stanowiskami z bezpartyjnym i niezawisłym Kamilem Suchańskim.

Niezawisły i bezpartyjny Kamil Suchański rządziłby z Papajową miastem a Wenta z Panią Kwietniak Radą i wszyscy byliby zadowoleni i usatysfakcjonowani, a najwięcej mieszkańcy Kielc.

Jednym posunięciem można osiągnąć powszechną zgodę, a jak wiadomo zgoda buduje...

Gdyby się jednak okazało, że to rozwiązanie na tę chwilę jest zbyt daleko idące, to proponuję przeanalizować wariant tymczasowy polegający na zamianie tylko pełnonocniczek, służbowo i prywatnie; Kamil będąc szefem Rady miałby u swojego boku Panią Papajową a Pan Prezydent Wenta Panią Pełnomocnik Katarzynę Kwietniak.

Myślę, że piękne Panie też nie miałyby nic przeciwko temu mając na uwadze przede wszystkim dobro, pomyślność i stały rozwój powierzonego im miasta.

Liczę na przychylne ustosunkowanie się do mojej propozycji odpowiednich czynników z deweloperami na czele.

G
GOŚĆ
W dniu 20.02.2019 o 17:01, Gość napisał:

Panu prezydentowi Wencie popierzyło się, że tak jak jak na boisku od piłki rzucanej, w Kielcach jak jeden mąż wszyscy będą mu tylko kibicować, by odnosił sukcesy. A tu wała! Ludziska chcą tego, a nie życzą sobie czegoś innego. Mieszkańcy oczekują tego a pieprzenie o czymś innym uważają za próby zwekslowania swoich problemów na boczny tor. Na dodatek, przydupasy prezydenta robią wodę z mózgów mieszkańcom ogłaszając jakieś referenda na temat ruchu drogowego przez Rynek czy Paderewskiego. Jak w głosowaniach ludzie to nie rozstrzygają, to prezydenckie przydupasy od razu gardłują, że trzeba powtórzyć głosowania do skutku! A ludzie już wiedzą po co ma być ruch na Paderewskiego. Żałosne to i zbyt czytelne ! Od tego wrażenia nie ma już odwrotu. To ludzie będą wytykać i będą mieć rację. Wystarczy siąść do południa w kieleckich pubach, by usłyszeć co trzy miesiące po wyborach ludzie sądząo takich rządach ekipy Wenty w Kielcach.

Jedni ludzie sądzą to, a inni tamto.

Zawsze tak było- nihil novi sub sole!

Tylko KOMITET OBRONY DEMOKRACJI może wszystkich POgodzić.

Jestem stanowczo za wprowadzeniem w Kielcach zarządu komisarycznego KOMITETU OBRONY DEMOKRACJI.

Niech wreszcie w naszym mieście zapanuje ład I POrządek a mieszkańców POłączy powszechna zgoda W DĄŻENIU DO JEDNEGO CELU JAKIM JEST DEMOKRACJA I NIEZAWISŁE SĄDY!

l
ludowiec
W dniu 20.02.2019 o 19:46, sygitoyo napisał:

Do soboty był posuwany przez stronnictwo papajówpo niedzieli przez stronnictwo suchańskichKiedy Pan zacznie samodzielnie rządzić tak jak w Vive ?

Daj mu spokój, musi trochę ochłonąć po tych pieszczotach.

Samodzielne rządy?

PUNCAK YAYA chyba sobie robisz, sam w to nie wierzysz!

s
sygitoyo

Do soboty był posuwany przez stronnictwo papajów

po niedzieli przez stronnictwo suchańskich

Kiedy Pan zacznie samodzielnie rządzić tak jak w Vive ?

G
Gość

Panu prezydentowi Wencie popierzyło się, że tak jak jak na boisku od piłki rzucanej, w Kielcach jak jeden mąż wszyscy będą mu tylko kibicować, by odnosił sukcesy. A tu wała! Ludziska chcą tego, a nie życzą sobie czegoś innego. Mieszkańcy oczekują tego a pieprzenie o czymś innym uważają za próby zwekslowania swoich problemów na boczny tor. Na dodatek, przydupasy prezydenta robią wodę z mózgów mieszkańcom ogłaszając jakieś referenda na temat ruchu drogowego przez Rynek czy Paderewskiego. Jak w głosowaniach ludzie to nie rozstrzygają, to prezydenckie przydupasy od razu gardłują, że trzeba powtórzyć głosowania do skutku! A ludzie już wiedzą po co ma być ruch na Paderewskiego. Żałosne to i zbyt czytelne ! Od tego wrażenia nie ma już odwrotu. To ludzie będą wytykać i będą mieć rację. Wystarczy siąść do południa w kieleckich pubach, by usłyszeć co trzy miesiące po wyborach ludzie sądząo takich rządach ekipy Wenty w Kielcach.

G
Gość

Co teraz zrobi wuefista? 

m
markiza Angelica
W dniu 20.02.2019 o 14:56, Gość napisał:

Widzę ,ze kłopoty ze zdrowiem.Powodzenia.

Cyganka prawdę ci powie!

Zgłoś się na Morawkę na detox!

Czas działa na twoją niekorzyść.

G
GOŚĆ
W dniu 20.02.2019 o 15:21, Bożena napisał:

niestety to nie jest jedyny radca prawny w Urzędzie Miasta,który nie posiada wystarczającej wiedzy.Panie Prezydencie!! radzę przyjrzeć się uważniej pracy swoich radców! Nie jest dobrze!!

Których byś Bożenko poleciła radców Panu Prezydentowi?

A może sama masz ochotę zaistnieć u boku tak przystojnego mena jak Pan Prezydent?

G
GOŚĆ
W dniu 20.02.2019 o 15:16, KLM napisał:

A miało byc tak pieknie  PO- europejsku .A tu sie okazuje ze juz na starcie rozpoczeła sie wojna lewaków  o koryta, wpływy, frakcyjne  układy, fotele  i  przywileje Jako starszy juz człowiek który w PRL-u  za Gomułki chodził do szkoły, a za Gierka juz pracował  wiem ze tam gdzie władza jest w rekach czerwonych tam zawsze  króluje patologia  biedy i niesprawiedliwosc społeczna .

Przyjacielu!

O jakich czerwonych ty myślisz i mówisz?

Jeśli są gdzieś jeszcze czerwoni to jest ich "jak na lekarstwo"

Tu są  przebierańcy, różni tylko z nazwy od Lubawskiego.

A sam Lubawski czerwonym nie był, a był pod wieloma względami gorszy od prawdziwych czerwonych z czasów Gomułki i Gierka.

I tacy właśnie przebierańcy jak Lubawski są najgroźniejsi bo bardzo skutecznie bełtają błękit w głowie swoim wielbicielom.

B
Bożena

niestety to nie jest jedyny radca prawny w Urzędzie Miasta,który nie posiada wystarczającej wiedzy.Panie Prezydencie!! radzę przyjrzeć się uważniej pracy swoich radców! Nie jest dobrze!!

m
moherowy berecik
W dniu 20.02.2019 o 14:56, Gość napisał:

Widzę ,ze kłopoty ze zdrowiem.Powodzenia.

W pewnym sensie masz rację, rzeczywiście polemika z tobą może doprowadzić do niestety, trwałych zmian w psychice.

Gągorowskiego pewnie spuszczą, może wskoczysz na jego miejsce?

Taka fucha ci się prędko zapewne nie trafi...

A więc ALLELUJA I DO PRZODU!!!

Masz realną, jak sądzę, szansę na Maybacha.

K
KLM

A miało byc tak pieknie  PO- europejsku .A tu sie okazuje ze juz na starcie rozpoczeła sie wojna lewaków  o koryta, wpływy, frakcyjne  układy, fotele  i  przywileje Jako starszy juz człowiek który w PRL-u  za Gomułki chodził do szkoły, a za Gierka juz pracował  wiem ze tam gdzie władza jest w rekach czerwonych tam zawsze  króluje patologia  biedy i niesprawiedliwosc społeczna .

j
jerry
W dniu 20.02.2019 o 10:12, co za miasto! napisał:

Oby… Tak myślę, że to ci, co potracili ciepłe posadki. Zamiast prezydenta wspierać, zamiast zaoferować jakąś pomoc, a wszystko do przecież dla dobra naszego miasta, to wataha wściekłych psów dopadła do gardła i gryzie!  Wierzę jednak, że pan Wenta to silny człowiek i da radę.

Z wydatną pomocą Pana Mecenasa oczywiście i Pani pełnomocnik Papajowej, ma się rozumieć.

No, chyba, że np Kamil zechciałby zrobić experyment i powierzyć rządy na trzy miesiące wyłącznie samemu prezydentowi w celu udowodnienia, że to właśnie on a nie jego doradcy  grają w mieście pierwsze skrzypce.

Tak, czy owak Kamil Suchański zostanie prezydentem Kielc wcześniej niż się to większości wydaje.

G
Gość
W dniu 20.02.2019 o 14:48, GOŚĆ napisał:

Czy mam chamie (nie bredź o Ryczanie ? ) rozumieć, że Ryczan zza grobu przyczynił się również do wyboru Wenty?A Lubawskiego to gdzie ciągnął do góry czy na dno?JEŚLI DO GÓRY TO DOBRZE, A JAK NA DNO TO PRZECIEŻ TWOJA WOJDOWA MOGŁA NA TO NIE POZWOLIĆ, a jak wyglądały jej głosowania w radzie, każdy wie, tylko nie ty.Było źle bo Lubawskiego ciągnął Ryczan psycholu, chyba za jaja.Ja uwielbiam prawdę i demokrację, dlatego uważam, że Kielc nie uratują twoi udacznicy czy udaczniczki tylko aktywne uczestnictwo Komitetu Obrony Demokracji w rządzeniu miastem.

Widzę ,ze kłopoty ze zdrowiem.Powodzenia.

G
GOŚĆ
W dniu 20.02.2019 o 12:06, Gość napisał:

Wszedłem.Kielce miały wtedy 12 mln. długu teraz MILIARD.Zagnańska tak samo dziurawa.Ogrodowa te same ,,fale Dunaju,, Plac artystów miał czynna stara fontannę teraz ma nieczynną i zepsute światła w płytach ,koło Czterech Pór Roku były ławeczki pod drzewami teraz zaśmiecona ,,patelnia,,Na przeciwko Piłsudskiego (kiedyś Chemika )były korty tenisowe teraz wybrukowany parking  , a Sienkiewicza z wypadającą kostka i petami w donicach nie robi dobrego wrażenia.itd,itd.A zaciągnięte kredyty dobija to miasto i zahamują jakikolwiek rozwój.Takie to osiągnięcia Lubawskiego.

"OSIĄGNIĘCIA" Lubawskiego są oczywiste i wiekopomne.

Natomiast osiągnięcia triumwiratu Papajowa-Wenta-Gągorowski

są już aż nadto widoczne po kilku miesiącach.

Casus Pomorskiego daje wiele do myślenia, co będzie dalej - strach się bać!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3