Zamknij

Echo Dnia

Wielka akcja Episkopatu Polski - stwórzmy wirtualną procesję z palmami! Przysyłajcie nam zdjęcia palm. Wszystkie publikujemy [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 5 kwietnia, obchodzimy Niedzielę Palmową. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa w kościołach nie ma święcenia palm, tylko błogosławieństwo.

Fot. Archiwum

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/81] Następne

Przysyłajcie zdjęcia palm! Wszystkie opublikujemy na portalu

W niedzielę, 5 kwietnia, obchodzimy Niedzielę Palmową. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa w kościołach nie ma święcenia palm, tylko błogosławieństwo. Rzecznik Episkopatu Polski zachęca do publikowania zdjęć palm w mediach społecznościowych. My tez zachęcamy do tego oraz przesyłania zdjęć do nas - wszystkie opublikujemy na portalu echodnia.eu.

Zdjęcia prosimy przesyłać na adresy internet@echodnia.eu lub kulaga@echodnia.eu

ZOBACZ ZDJĘCIA PALM NA KOLEJNYCH SLAJDACH>>>>

- Zapraszam do publikowania w mediach społecznościowych zdjęć naszych palm wielkanocnych z hasztagiem #Palma. W tym roku epidemia uniemożliwia nam udział w procesjach, które w Niedzielę Palmową odbywały się w parafiach, ale możemy stworzyć ich wirtualną formę – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że w obecnej trudnej sytuacji rola mediów społecznościowych w komunikacji nabiera jeszcze większego znaczenia. „Rygory sanitarne znacznie ograniczają możliwość udziału w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach. Natomiast można powiedzieć, że dzięki nowym technologiom, to Kościół przychodzi do naszych domów. Oczywiście nic nie zastąpi bezpośredniego udziału w liturgii i korzystania z sakramentów, ale w sytuacji epidemii musimy szukać dostępnych rozwiązań. Dlatego zachęcam do udziału w akcji z hasztagiem #Palma” – dodał rzecznik cytowany przez stronę Episkopatu Polski.

Jak powiedział ks. Rytel-Andrianik, cytowany przez stronę Episkopatu Polski, zamieszczając zdjęcia palm wielkanocnych w mediach społecznościowych, dzielimy się z innymi tym jak przeżywamy Niedzielę Palmową. „Stwórzmy wirtualną procesję z palmami i pewien rodzaj wspólnoty internetowej, wspierając się wzajemnie w tym czasie, a szczególnie osoby starsze, samotne, w kwarantannie i izolacji. Niech palma będzie w naszych domach znakiem modlitwy i nadziei” – mówił.

Rzecznik Episkopatu poinformował, że w Wielkim Tygodniu zaplanowane są kolejne akcje w mediach społecznościowych: #MojKrzyz i #Swieconka. „W Wielki Piątek będziemy publikowali zdjęcia krzyży z hasztagiem #MojKrzyz, które mamy w domach, tak by także w ten sposób oddawać im cześć i adorować. W Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną zachęcamy do umieszczania zdjęć koszyczków wielkanocnych, które przygotujemy z hasztagiem #Swieconka” – podkreśli ksiądz Rytel-Andrianik na stronie Episkopatu Polski.

My też zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Episkopatu Polski oraz przesyłania zdjęć palm do nas - wszystkie zamieścimy na portalu echodnia.eu. Zdjęcia prosimy wysyłać na adresy internet@echodnia.eu lub kulaga@echodnia.eu. Prosimy o dopisanie imienia i miejscowości/powiatu, z którego jesteście.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy