Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka integracja koneckich wsi na Olimpiadzie Sześciogrodzkiej

mal
Wiele emocji wzbudziła rywalizacja w ramach sztafety wielopokoleniowej.
Wiele emocji wzbudziła rywalizacja w ramach sztafety wielopokoleniowej.
W weekend Przedszkole w Pomykowie stało się areną niecodziennego wydarzenia. Drużyny z dziewięciu wsi walczyły o miano najlepszej. Wszystko to w ramach Olimpiady Sześciogrodzkiej, której ideą jest integracja mieszkańców podkoneckich wsi poprzez wspólną zabawę i rywalizację w duchu fair play.

[galeria_glowna]
Drużyny składające się z kilkunastu osób w różnym wieku - od dzieci po osoby starsze - brały udział w 4 różnorodnych konkurencjach. Łącznie do konkursów przystąpiło 9 wsi: Koczwara, Piła, Pomyków, Szabelnia, Czerwony Most, Górny Młyn, Modliszewice, Bedlno i Rogów.

RYWALIZACJA NA WIELU POLACH

Na pierwszy ogień poszły 3-osobowe grupy, które wykazywały się zasobami swojej wiedzy w konkursie wzorowanym na popularny teleturnieju telewizyjnym "Jeden z Dziesięciu".

Wiele emocji wzbudziła sztafeta wielopokoleniowa, w której drużyny składały się z osób w różnym przedziale wiekowym. Aby zwyciężyć zespół musiał jak najszybciej wykonać zadania wieloboju. Wśród wyzwań znalazły się: skoki w workach, ubijanie jajka na pianę, wypicie ½ litra gazowanej wody mineralnej, dmuchanie pióra na dystansie 2 metrów oraz ułożenie 8 - elementowych puzzli.

Kolejną konkurencją, w której można było zdobyć tytuł zwycięzcy było odgadywania piosenek na podstawie krótkiego fragmentu. Ostatnią formą zmagań było zaś przeciąganie liny.

WALKA Z UPRZEDZENIAMI

- Tego typu przedsięwzięcia zasługują na wyróżnienie. Są atrakcyjne nie tylko dla osób biorących czynny udział w olimpiadzie, ale także dla tych, którzy jedynie zasiadają na widowni. Widać, że wszyscy doskonale się bawią. Takie imprezy integrują zatem lokalną społeczność, likwidują też związane ze stereotypami wzajemne uprzedzenia - mówi Dominika, reprezentująca na Olimpiadzie Sześciogrodzkiej Modliszewice.

CZERWONY MOST GÓRĄ

Całą Olimpiadę Sześciogrodzką, po przeliczeniu wszystkich głosów wygrał Czerwony Most przed Modliszewicami oraz Pomykowem i Górnym Młynem. Reprezentanci Czerwonego Mostu okazali się bezkonkurencyjni w jednej grze - "Jeden z dziesięciu". W pozostałych, takich jak sztafeta oraz konkursach typu "Strong Man" i "Jaka to melodia" wygrały kolejno drużyny Piły, Pomykowa i Górnego Młyna.

Do konkursów przystąpiły drużyny z 9 wsi: Koczwary, Piły, Pomykowa, Szabelni, Czerwonego Mostu, Górnego Młyna, Modliszewic, Bedlna i Rogowa.
(fot. Malwina Zaborowska)

POZA KONKURENCJĄ

Swoimi umiejętnościami mieli szansę wykazać się także specjalni goście imprezy - burmistrz Michał Cichocki, posłanka Marzena Okła - Drewnowicz oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marian Gąszcz, którzy dostali po jednym pytaniu konkursowym w grze "Jaka to melodia". Wszystkim udało się udzielić właściwych odpowiedzi z małymi podpowiedziami innych uczestników. Sobotnią imprezę integracyjną ubarwił ponadto występ zespołu "Rogowianki" oraz zabawa taneczna pod gołym niebem. Ta zaś trwała do późnych godzin wieczornych.

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Sześciogród na Rzecz Integracji Podkoneckich Wsi, Rady sołeckie wsi: Koczwara, Piła, Pomyków, Czerwony Most, Górny Młyn, Szabelnia. Swoim patronatem Olimpiadę Sześciogrodzką objęła Gmina Końskie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie