reklama

Wielka mobilizacja w Świętokrzyskim Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciw reformie

Paulina BaranZaktualizowano 
Wanda Kołtunowicz także ruszyła w czwartek zbierać podpisy.<br>
Wanda Kołtunowicz także ruszyła w czwartek zbierać podpisy.
W czwartek zorganizowano spotkanie z przedstawicielami praktycznie wszystkich partii politycznych, oprócz Prawa i Sprawiedliwości. Po spotkaniu na ulicę, do galerii oraz w inne miejsca zbierać podpisy wyszli członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowoczesnej, Partii Razem, Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Inicjatywy Polskiej.

- Zamierzamy rozpisać ogólnopolskie referendum, po to, aby to naród się wypowiedział, czy tak szybko wprowadzana reforma edukacji jest pożyteczna czy szkodliwa dla młodzieży. W każdym naszym oddziale będzie powołany komitet referendalny, którego celem będzie koordynacja zbierania podpisów - mówi Wanda Kołtunowiecz prezes Świętokrzyskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego i wyjaśnia, że pod wnioskiem referendalnym musi się podpisach przynajmniej pół miliona Polaków. Jeżeli to się uda to wtedy wniosek o przeprowadzenie referendum trafi do sejmu, który może zdecydować o jego przeprowadzeniu bądź nie.
Ale czy ktokolwiek wierzy w to, że sejm, który wcześniej przyjął reformę, teraz zrobi krok w tył? - Jeżeli zbierzemy pół miliona podpisów to być może nie, ale jeżeli uzbieramy ich milion i pokażemy, że społeczeństwo nie chce tej reformy to myślę, że da to rządzącym wiele do myślenia. Jestem przekonana, że będzie to, i dla pani minister, i dla pani premier, i dla prezydenta, wyznacznikiem woli narodu - mówi Kołtunowicz.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 24.02.2017 o 09:29, lemin lemingiem pdania napisał:

Wybudowano szereg zawodówek i techników. Reforma gimnazjalna i obłędne dążenie do zapewnienia wszystkim matury i studiów (ile się nadaje?) spowodowało ich zamykanie. wtedy tez protestowałeś?

 

Tylko nie kłam chciałoby się rzec "kochanie".

Otóż:

"w Polsce rozwinęło się bardzo niekorzystne zjawisko: deprecjonowanie techników, a zwłaszcza zawodówek. Te szkoły stały się synonimem zesłania, przegranego życia. Część rodziców, nauczycieli, urzędników przekonywała, że zawodówka to piekło, rodzaj kary: nie będziesz się uczył, pójdziesz do zawodówki, potem będziesz rowy kopał (znacie to, prawda?). Wśród młodych zaczęło panować przekonanie, że zawodówkę trzeba omijać szerokim łukiem, lepsze liceum ogólnokształcące, potem studia – to miał być klucz do kariery. Polska chwaliła się wysokim odsetkiem młodych osób z dyplomem. Brawo, wiwat! Sęk w tym, że szkolnictwo wyższe zaczęła toczyć gangrena. A do tego tyfus, malaria, cholera, dżuma i kiła. Jak grzyby po deszczu wyrastały uczelnie, w których rektor miał problem, by się przedstawić nie robiąc przy tym błędu. Powstały fabryki magistrów i licencjatów. Wszyscy byli zadowoleni."

i

"Szkoły średnie przygotowujące ludzi do konkretnego zawodu były zaniedbywane. Część zwyczajnie zamknięto. Inne cierpiały na brak funduszy, a co najgorsze na brak pomysłu. Przez lata nie podejmowano działań, by przyciągać tam ludzi, by wpoić im szacunek do zawodu, by połączyć system edukacji z biznesem, usługami, przemysłem. Albo robiono to zbyt słabo, bez przekonania, na niewielką skalę. Żeby było śmieszniej, takie działania podejmowali u nas np. Niemcy. Już kilka lat temu można było w polskiej prasie przeczytać, że zachodnie koncerny tworzą w Polsce klasy, w których chcą kształcić specjalistów do swoich zakładów"

 

Więc nie likwidowano tylko poprzez przerost ambicji nie posyłano dzieci do zawodówek bo technika to nie prężnie ale działały.

 

A tak na marginesie to nie jestem zwolennikiem PO ani PiS ani żadnej innej partii. Jestem absolwentem dawnych szkół a moje dzieci obecnych. Ja mam porządne wykształcenie ale moje dzieci też.

To jest przykład że nie ważne jaką szkołę się kończy tylko jak się uczy (powiem więcej to zależy od tego czy się tylko chodzi do szkoły czy po to aby się nauczyć)

G
Gość
W dniu 23.02.2017 o 16:19, Gość napisał:

Lewizna kwiczy ?Razem z PSL,co to poobsadzał kumotrów na stołkach w gimnazjach i nie tylko ?

 

ZNP to jednak  związek, jak radziecki dawno temu. Cyniczne tatałajstwo.

 
W dniu 23.02.2017 o 17:25, Gość napisał:

Jeszcze niedawno byli tam członkowie pis, wiec nie do końca to tak jak radziecki.

 

G
Gość

Kuratorium przeprowadza spotkania rzekomo konsultacyjne w całym województwie. Ale czy to ma być podstawą to kompromitujących wypowiedzi minister Zalewskiej że te konsultacje dają jej podstawę do niesłusznie podejmowanej decyzji, skoro na tych spotkaniach wszyscy jednoznacznie przeciwstawiają się likwidacji gimnazjów i tej jej reformie. To, co oni wyprawiają jest schizofrenią paranoidalną, na którą cierpią rządzący "dobrej zmiany."

l
lemin lemingiem pdania
W dniu 24.02.2017 o 07:43, Gość napisał:

Najlepiej to wyzwać kogoś jak nie podoba się jego myślenie. Ot Polska katolicka!Refleks był ale ustawy są wprowadzane w błyskawicznym tempie po to właśnie żeby postawić wszystkich przed faktem! (może nie błyskawicznie?)A tak naprawdę to nie jest ważne czy będzie 8 klasowa szkoła podstawowa i później średnia (4 - 5) lat czy będą 3 etapy tylko od programu szkolnego, sposobu przekazywania i egzekwowania wiedzy który zachęci  ucznia do przyswojenia materiału.I najważniejsze:skoro wydano tyle naszych pieniędzy na utworzenie (przecież budowano nowe budynki) gimnazjów to po co teraz to likwidować? Nie lepiej zreformować system edukacji tak aby był zadowolony i wykształcony uczeń?  Rodzic też by się cieszył  i  nauczyciel też.

Wybudowano szereg zawodówek i techników. Reforma gimnazjalna i obłędne dążenie do zapewnienia wszystkim matury i studiów (ile się nadaje?) spowodowało ich zamykanie. wtedy tez protestowałeś?

G
Gość

Najlepiej to wyzwać kogoś jak nie podoba się jego myślenie. Ot Polska katolicka!

Refleks był ale ustawy są wprowadzane w błyskawicznym tempie po to właśnie żeby postawić wszystkich przed faktem! (może nie błyskawicznie?)

A tak naprawdę to nie jest ważne czy będzie 8 klasowa szkoła podstawowa i później średnia (4 - 5) lat czy będą 3 etapy tylko od programu szkolnego, sposobu przekazywania i egzekwowania wiedzy który zachęci  ucznia do przyswojenia materiału.

I najważniejsze:

skoro wydano tyle naszych pieniędzy na utworzenie (przecież budowano nowe budynki) gimnazjów to po co teraz to likwidować? Nie lepiej zreformować system edukacji tak aby był zadowolony i wykształcony uczeń?  Rodzic też by się cieszył  i  nauczyciel też.

 

P
Polka
W dniu 23.02.2017 o 16:33, zyx napisał:

Likwidacja gimnazjów oznacza powrót do Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Zatem Kukizowcy są neutralni wobec takich działań.

weź idź na spacer, dotleń móżdżek to może przestaniesz głupoty wypisyać POwtarzane jak mantra przez zaKODowanych POpapranych targowiczan...

M
Mira
W dniu 23.02.2017 o 19:27, faszysta napisał:

Jaki jest sens organizować teraz referendum i burdy uliczne w "obronie oświaty przed reformami "kaczofaszystów, skoro reforma jest już uchwalona, skoro jest nowa siatka szkół  i nowe arkusze programowe? Czy awanturnikom i organizatorom burd ulicznych z totalnej opozycji brakło refleksu,aby z porę robić awantury?Czego tak bardzo się boicie?Że iluś tam dyrektorów w gimnazjach straci posady kierownicze?Że absolwenci szkół różnego szczebla będą bardziej kumaci niz obecnie? Przecież obecni abiturienci mają wiedzę ogólną mniejszą niż absolwenci przedwojennej podstawówki. O takie wykształcenie  chodzi strajkującym uczytielom i ich poplecznikom koderastom wszelkich barw partyjnych i ormowskich?   ps Kiedy wreszcie nauczyciele będą rozliczani z efektów swojej pracy - wyniki nauczania,olimpijczycy,prestiżowe szkoły średnie i wyzsze?

Po pierwsze nie uzywaj określenia "kaczofaszyści" bo to przegięcie!!!! po drugie zgadzam się całkowicie co do reszty!!!!!!!!!!!

E
Ewa
W dniu 24.02.2017 o 07:02, zlikwidować gimnazja napisał:

W szkole jest przedmiot o nazwie podstawy przedsiębiorczości. Na nim nauczycielki, także z ZNP, mówią, że trzeba być mobilnym na rynku pracy ("zmienić pracę, wziąć kredyt"), a nawet dla higieny psychicznej warto ja zmienić co pewien czas ("w końcu emigracja to ne dramat, tylko szansa"). No to teraz panie nauczycielki swoim przykładem pokażą, że wierzą w to czego uczą.Przy okazji. niedługo minie rok, jak ZNP (także) manifestowało w Warszawie w sprawie przyjęcia tzw. uchodźców. Jedno z haseł to "Jezus,  Allah dwa bratanki". Czy działacze przyjęli już do swoich domów "sierotki z Aleppo"?Czy w ramach protestu znowu pojawi się kupa wyrzuconej kredy (taki jest szacunek do - było, nie było - swojego narzędzia pracy), a na nim ciśnięte biało-czerwone barwy?Cy za wszelką cenę ZNP chce zaistnieć? Nawet protestując w obronie gimnazjalnych patologii?

Zgadzam się!!!

M
Mira
W dniu 23.02.2017 o 16:10, rodzic napisał:

Możecie sobie zbierać wy niedouczone stare lewackie, wy wiecie co, reforma jest podpisana i zostanie wprowadzona zgodnie z planem, z czego my normalni rodzice jesteśmy zadowoleni

Popieram i w pełni się  zgadzam!!!Gimnazja to była porażka!!!!

z
zlikwidować gimnazja
W dniu 23.02.2017 o 19:54, gosc napisał:

następna specjalna kasta nie do ruszenia.proponuje popracowac w  korporacji, gdzie człowiek po studiach daje z siebie wszystko i  trzęsie się ,czy jutro mu podziękują za pracę.pracę im zabezpieczają i jeszcze zlea kto powiedział,że masz pracowac w jednej szkole do emerytury, co jestescie inni.

W szkole jest przedmiot o nazwie podstawy przedsiębiorczości. Na nim nauczycielki, także z ZNP, mówią, że trzeba być mobilnym na rynku pracy ("zmienić pracę, wziąć kredyt"), a nawet dla higieny psychicznej warto ja zmienić co pewien czas ("w końcu emigracja to ne dramat, tylko szansa"). No to teraz panie nauczycielki swoim przykładem pokażą, że wierzą w to czego uczą.

Przy okazji. niedługo minie rok, jak ZNP (także) manifestowało w Warszawie w sprawie przyjęcia tzw. uchodźców. Jedno z haseł to "Jezus,  Allah dwa bratanki". Czy działacze przyjęli już do swoich domów "sierotki z Aleppo"?

Czy w ramach protestu znowu pojawi się kupa wyrzuconej kredy (taki jest szacunek do - było, nie było - swojego narzędzia pracy), a na nim ciśnięte biało-czerwone barwy?

Cy za wszelką cenę ZNP chce zaistnieć? Nawet protestując w obronie gimnazjalnych patologii?

T
TK

Dla mnie gimnazja to była totalna porażka.Moje dzieci uczęszczały do Mniowa nigdy nie mogły na 2-3 wyciągnąć teraz pokończyły z wyròżnieniem szkoły średnie i studiują .Nauczyciele zauważyli tylko tych z Mniowa czy Zaborowić reszta traktowana jak 5 - koło u wozu.Teraz wcale mi ich nie szkoda niech nawet ulicę do renty zamiatają.Niech przy tym pamiętają krzywdy jakie wyrządzali co niektórym dzieciom źle ich oceniając.Same kliki ciotki-pociotki i tak zostało do tej pory.Może wreszcie sprawiedliwości stanie się za dość i stracą pracę..

g
gosc

następna specjalna kasta nie do ruszenia.

proponuje popracowac w  korporacji, gdzie człowiek po studiach daje z siebie wszystko i  trzęsie się ,czy jutro mu podziękują za pracę.

pracę im zabezpieczają i jeszcze zle

a kto powiedział,że masz pracowac w jednej szkole do emerytury, co jestescie inni.

f
faszysta

Jaki jest sens organizować teraz referendum i burdy uliczne w "obronie oświaty przed reformami "kaczofaszystów, skoro reforma jest już uchwalona, skoro jest nowa siatka szkół  i nowe arkusze programowe? Czy awanturnikom i organizatorom burd ulicznych z totalnej opozycji brakło refleksu,aby z porę robić awantury?Czego tak bardzo się boicie?Że iluś tam dyrektorów w gimnazjach straci posady kierownicze?Że absolwenci szkół różnego szczebla będą bardziej kumaci niz obecnie? Przecież obecni abiturienci mają wiedzę ogólną mniejszą niż absolwenci przedwojennej podstawówki. O takie wykształcenie  chodzi strajkującym uczytielom i ich poplecznikom koderastom wszelkich barw partyjnych i ormowskich?

 

ps

 

Kiedy wreszcie nauczyciele będą rozliczani z efektów swojej pracy - wyniki nauczania,olimpijczycy,prestiżowe szkoły średnie i wyzsze?

f
faszysta

Jaki jest sens organizować teraz referendum i burdy uliczne w "obronie oświaty przed reformami "kaczofaszystów, skoro reforma jest już uchwalona, skoro jest nowa siatka szkół  i nowe arkusze programowe? Czy awanturnikom i organizatorom burd ulicznych z totalnej opozycji brakło refleksu,aby z porę robić awantury?Czego tak bardzo się boicie?Że iluś tam dyrektorów w gimnazjach straci posady kierownicze?Że absolwenci szkół różnego szczebla będą bardziej kumaci niz obecnie? Przecież obecni abiturienci mają wiedzę ogólną mniejszą niż absolwenci przedwojennej podstawówki. O takie wykształcenie  chodzi strajkującym uczytielom i ich poplecznikom koderastom wszelkich barw partyjnych i ormowskich?

G
Gość

Protestować bedą. A może by uczyć zaczęli. Województwo świętokrzyskie wyniki egzaminów ma zawsze poniżej średniej krajowej.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3