Wielki sukces kierownika włoszczowskiego kina Muza. Grzegorz...

  Wielki sukces kierownika włoszczowskiego kina Muza. Grzegorz Krzywonos w Radzie Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Grzegorz Krzywonos z Włoszczowy, długoletni kierownik naszego kina odniósł wielki sukces.

  Grzegorz Krzywonos z Włoszczowy, długoletni kierownik naszego kina odniósł wielki sukces. ©Rafał Banaszek

  Grzegorz Krzywonos, kierownik włoszczowskiego kina Muza, jako pierwszy w historii mieszkaniec naszego powiatu został powołany do Rady Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych Grupy Południe.
  Grzegorz Krzywonos z Włoszczowy, długoletni kierownik naszego kina odniósł wielki sukces.

  Grzegorz Krzywonos z Włoszczowy, długoletni kierownik naszego kina odniósł wielki sukces. ©Rafał Banaszek

  Działalność tej rady ma na celu upowszechnianie kultury filmowej, w szczególności poprzez rozpowszechnianie w kinach filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej, adresowanej zwłaszcza do młodego widza.


  Rada Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych doceniła starania Grzegorza Krzywonosa z Włoszczowy, zapraszając go do członkostwa w tym gremium (pierwsze spotkanie już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu).


  Pan Grzegorz pracuje w kinie Muza od 20 lat. Kieruje trzyosobowym zespołem pracowników. Jak mówi, kino to jego pasja. Wejście do Rady Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych jest ukoronowaniem jego 20-letniej pracy w branży.


  Grzegorz Krzywonos jest promotorem aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Włoszczowy, dzięki czemu został w tym roku nominowany do tytułu Latarnik 2018 Fundacji Jesteśmy Blisko.


  Pracę i zaangażowanie Krzywonosa docenili już wcześniej czytelnicy „Echa Dnia” wybierając go Menadżerem Roku 2017 w powiecie włoszczowskim (zdobył też 2 miejsce w województwie świętokrzyskim).


  Kierownik włoszczowskiego kina jest też koordynatorem Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” – laureata nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2014 roku w kategorii „edukacja młodego widza”, a także Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA oraz Festiwalu Grand OFF.


  Ponadto jest pomysłodawcą i organizatorem retransmisji i transmisji na żywo słynnych oper i baletów z The Metropolitan Opera z Nowego Jorku, Teatru Bolszoj z Moskwy, Royal Opera House, Covent Garden, a także wakacyjnych warsztatów filmowych dla dzieci, jak również popularyzatorem wydarzeń sportowych, religijnych oraz koncertów na dużym ekranie.


  Włoszczowskie kino Muza po jego kierownictwem stało się w ostatnich latach bardzo popularne i z każdym rokiem jest coraz chętniej odwiedzane przez widzów. Mimo, że repertuarowo czynne jest tylko cztery dni w tygodniu (piątek, sobota, niedziela i wtorek), to może pochwalić się bardzo wysoką oglądalnością.


  W 2011 roku z kina Muza we Włoszczowie skorzystało 14 tysięcy osób, 3 lata później - około 20 tysięcy widzów, w 2017 roku odwiedziło „Muzę” prawie 30 tysięcy osób, a w tym roku, który jeszcze się nie zakończył, może paść rekord. - Cały czas nad tym pracujemy - mówi Grzegorz Krzywonos.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Mirek

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się