Wielki sukces koneckich tancerek

Marzena Kądziela
Świetny występ koneckich tancerek na Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization w Tańcach Par w Zagnańsku.

Wiele nagród przywiozły w miniony weekend z Zagnańska młode tancerki ze Stowarzyszenia Studio Tańca POINT prowadzonego przez Ewelinę Wielgus. W kilku kategoriach mistrzostw nasze piękne dziewczyny stanęły na podium.

Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization w Tańcach Par odbywały się 18 – 19 lutego w Zagnańsku. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata.W dwudniowej intensywnej rywalizacji wzięło udział blisko 600 zawodników z 30 polskich klubów w tym Stowarzyszenie Studio Tańca POINT. Tancerze walczyli o tytuły mistrzowskie w 78 dyscyplinach tanecznych takich jak: Salsa, Caribbean Show, Synchro Dance, Bachata, Salsa Shines, Merengue w kategoriach solo, duety, grupy, formacje, pary w różnych kategoriach wiekowych.

- Dużo sił, uwagi i czasu poświęciłyśmy na to, żeby się do tych mistrzostw solidnie przygotować – mówi trenerka Ewelina Wielgus. – Pomagały w tym także szkolenia pod okiem wspaniałych choreografów Karola Kruka i Karoliny Gryz. Ale warto było, ponieważ zdobyłyśmy mistrzowskie wyniki.

Konecczanki, grupa „Piratki”, wytańczyły tytuł Mistrza Polski 2017 w kategorii grupy caribbean show 12-15lat. Grupa „Street v Style” zdobyła w tej kategorii tytuł II wicemistrza. Anna Cieciorowska i Zofia Frączyk w kategorii Duet Caribbean show 12-15lat jako „Małe Gigantki” zdobyły tytuł I wicemistrza, podobnie jak w kategorii duet shine 12 – 15 lat. Marysia Frączyk zdobyła w kategorii solo shine 12 – 15 lat czwarte miejsce, a piąte w kategorii caribbean show 12-15. Ola Polańska i Zosia Frączyk jako duet shine 12-15 lat wytańczyły szóste miejsce.

- Jestem dumna z dziewczyn, dały z siebie sto procent zaangażowania w pracy i przygotowaniach – podsumowała Ewelina Wielgus. - Bardzo cieszy fakt osiągniętych wyników, ale jeszcze bardziej radość i pasja, którą posiadają tancerki ST POINT.