Nasza Loteria

Wielki sukces uczennicy pińczowskiego liceum

Materiał informacyjny Powiat Pińczowski

"Za piękne, mądre słowa, za liryzm, który góruje nad całością" -tak uzasadniono I miejsce dla Martyny Miszczyk. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie wzięła udział w IV edycji konkursu "Polskie serce pękło. Katyń 1940" i napisała tekst piosenki odwołującej się do dramatycznych wydarzeń sprzed 83 lat. Praca Martyny spodobała się komisji oceniającej, która postanowiła nagrodzić zdolną uczennicę I nagrodą. Uroczyste wyróżnienie zwycięzców konkursu odbyło się 16 kwietnia 2023 roku w Warszawie. Piosenka napisana przez Martynę została tego dnia wykonana na żywo przez Orkiestrę Symfoniczną Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Muzykę skomponował dyrygent Tomasz Luboń.

"Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu i wielkiego osiągnięcia Martyny. To wielka sprawa. Gratuluję serdecznie. Jestem także dumny z naszego Liceum Ogólnokształcącego, gdzie co i rusz uczniowie sięgają po czołowe miejsca w najrozmaitszych konkursach. To świadczy o wybitnych uzdolnieniach i ciężkiej pracy uczniów, jak również o zaangażowaniu nauczycieli. Dziękuję im za to serdecznie" -mówi Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja.

Martyna z kompozytorem muzyki do swojego tekstu, dyrygentem Tomaszem Luboniem

Podczas gali rozdania nagród, na wielkim telebimie wyświetlono nazwę pińczowskiego Liceum Ogólnokształcącego

Kwalifikacja zakończona

Od 17 do 26 kwietnia trwała komisja kwalifikacyjna w Pińczowie. Powiatowa Komisja Lekarska pracowała pod kierunkiem lek. med. Aleksandra Zarańskiego. Do pińczowskiej hali widowiskowo -sportowej wezwano 221 młodych mieszkańców Powiatu Pińczowskiego. Najwięcej – bo 133 osoby to pińczowianie. Z Gminy Działoszyce wezwania otrzymało 20 osób. Gmina Kije -15 osób, Gmina Michałów -28 osób, Gmina Złota -24 osoby.

W tym roku przed komisją stanęły także dwie panie ochotniczki.

W uroczystym otwarciu prac komisji w Pińczowie uczestniczył wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski i przedstawiciele wszystkich gmin. Służby wojskowe reprezentował m.in. płk Jarosław Molisak, szef Wojskowego Sztabu Uzupełnień w Kielcach.

Pińczowską kwalifikację zainaugurował m.in. wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz

W 83 rocznicę…

Ryszard Barna, wicestarosta pińczowski oraz Małgorzata Adamczyk, kierownik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, uczestniczyli w obchodach 83 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Przedstawiciele Powiatu Pińczowskiego wzięli udział w oficjalnych uroczystościach na Miejscu Straceń, a potem złożyli kwiaty przy Krzyżu Katyńskim i uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w klasztorze na Mirowie. W uroczystościach udział wzięli również harcerze, uczniowie i dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie, służby mundurowe oraz radni Rady Powiatu. Młodzież licealna przygotowała także piękną część artystyczną.

Kwiaty w imieniu Powiatu Pińczowskiego złożył wicestarosta Ryszard Barna i kierownik Małgorzata Adamczyk

Licealiści z „Kołłątaja” zaprezentowali piękny program artystyczny

Droga niemal gotowa

Dobiega końca przebudowa ulicy Adrianowicza w Działoszycach w ciągu drogi powiatowej nr 0512T (nowy nr 1683T). Zadanie objęło przebudowę nawierzchni jezdni, remont chodnika istniejącego i budowę nowego, a także wykonanie przejścia dla pieszych i budowę zatoczki autobusowej. Remont kosztował niemal 700 tysięcy złotych i jest pierwszym, sfinalizowanym w tym roku zadaniem.

„To dopiero początek. W tym roku oddamy do użytku jeszcze kilka innych odcinków powiatowych dróg” –zapowiada Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski.

Ostatnie prace na ul. Adrianowicza nadzorowali gospodarze Powiatu Pińczowskiego oraz kierownictwo Powiatowego Zarządu Dróg w Pińczowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie