Wielkie inwestycje drogowe w Kielcach w 2018 roku. Pojawią...

  Wielkie inwestycje drogowe w Kielcach w 2018 roku. Pojawią się utrudnienia na ważnych trasach.

  Agata Kowalczyk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Budowa ulicy Pileckiego będzie pierwsza drogową inwestycją zakończona w tym roku. Droga ma być gotowa do końca maja.

  Budowa ulicy Pileckiego będzie pierwsza drogową inwestycją zakończona w tym roku. Droga ma być gotowa do końca maja. ©Dawid Łukasik

  To nie będzie spokojny rok na kieleckich drogach. Miejski Zarząd Dróg wyda 150 milionów złotych na budowę i remonty ulic a to wiąże się z poważnymi utrudnieniami na ważnych trasach jak Solidarności, Grunwaldzka czy Wapiennikowa.
  Budowa ulicy Pileckiego będzie pierwsza drogową inwestycją zakończona w tym roku. Droga ma być gotowa do końca maja.

  Budowa ulicy Pileckiego będzie pierwsza drogową inwestycją zakończona w tym roku. Droga ma być gotowa do końca maja. ©Dawid Łukasik

  To będzie rok dużych unijnych inwestycji. Pierwsze prace zaczną się już w lutym albo na początku marca.

  Jako pierwsza ruszy przebudowa ulicy Łopuszańskiej. Przetarg został rozstrzygnięty jeszcze w ubiegłym roku i są już prowadzone prace przygotowawcze, między innymi wycinane są drzewa. A pod koniec lutego albo na początku marca, to zależy od pogody, ruszą roboty drogowe – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.
  – To będzie bardzo trudna inwestycja, która potrwa do połowy grudnia, w tym czasie kierowcy muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami w ruchu, ponieważ na jej fragmentach będzie obowiązywał ruch wahadłowy a na wiadukcie, który przejdzie kompleksowy remont wahadło będzie praktycznie przez cały ten okres.

  Jak tylko pogoda pozwoli rozpocznie się przebudowa ulicy Wapiennikowej wraz ze skrzyżowaniem z Husarskiej. Kierowców zarówno tych jadących tranzytem jak również mieszkańców Barwnika czekają duże korki. Przetarg został ogłoszony w ubiegłym roku a rozstrzygnięty zostanie na początku lutego.

  Jeszcze w tym kwartale zostanie ogłoszony przetarg na budowę przedłużenia ulicy Olszewskiego do Witosa. Prace mają się rozpocząć w połowie roku i potrwają także w 2019 roku. Ulica będzie budowana w kierunku północnym, na wysokości skrzyżowania Witosa i Zagnańskiej powstanie rondo i dalej trasa skręci na wschód do Witosa. Nad torami powstanie wiadukt. Ta inwestycja będzie uciążliwa przede wszystkim dla lokatorów Kieleckiego Parku Technologicznego. Dla ruchu tranzytowego problemy zaczną się, gdy ruszy przebudowa skrzyżowania Witosa i Zagnańskiej. Z tymi pracami wiąże się inna gigantyczna inwestycja przebudowa ulicy Zagnańskiej i Witosa na dwupasmowe oraz Karczunek. Ta inwestycja zacznie się pod koniec roku.

  W wakacje można się spodziewać remontu ulicy Grunwaldzkiej od Jagiellońskiej do nowego ronda Szendzielarza. – To ostatni nieremontowany odcinek ulicy Grunwaldzkiej. Staramy się o rządową dotację na prace takie jak na ulicy Jesionowej. Wymieniona zostanie tylko nawierzchnia. Utrudnienia w ruchu dadzą się kierowcom we znaki, nie da się tego uniknąć. Prawdopodobnie jedna jezdnia będzie zamknięta a drugą ruch będzie się odbywał w obu kierunkach – tłumaczy.

  W drugiej połowie roku planowane jest rozpoczęcie kolejnej wielkiej unijnej inwestycji, która wiąże się z gigantycznymi utrudnieniami w ruchu. To przebudowa ulicy Domaszowskej, Żniwnej wraz z rozbudową skrzyżowania Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego. – Skrzyżowanie znajduje się w ciągu trasy krajowej 73, więc nie da się uniknąć poważnych utrudnień. Również Domaszowska jest bardzo obciążoną ulicą, ponieważ przy niej znajduje się wiele hurtowni i innych firm- dodaje rzecznik.

  Wdrożenie Integralnego Systemu Transportowego (ITS) będzie wiązało się z rozkopaniem połowy miasta. Montaż czujników, które będą sterować płynnością ruchu w mieście i nowoczesnej sygnalizacji świetlnej będzie wymagało przebudowy 76 skrzyżowań w mieście. To oznacza kolejne utrudnienia na drogach w całych Kielcach. Przetarg na zaprojektowanie sytemu i wykonanie prac zostanie ogłoszony w drugim kwartale roku a prace ruszą późną jesienią i będą prowadzone także w 2019 roku.

  Na liście tegorocznych inwestycji Miejskiego Zarządu Dróg znalazły się nie tylko duże wieloletnie unijne inwestycje, ale mniejsze zadania jednoroczne. Mieszkańcy ulicy Miłej tonącej w błocie każdej wiosny i jesieni w końcu doczekają się jej budowy. Asfaltowa nawierzchnia powstanie też na ulicy Barwinek, Piaski Małe, Tartacznej, Ciekockiej, Bąkowej, Weterynaryjnej i Domki. Przedłużona zostanie ulica Zapolskiej, przy której mają powstać dwa bloki. Przebudowany zostanie zjazd z ulicy Grunwaldzkiej do bramy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Na ulicy Piekoszowskiej, od Malikowa do Grunwaldzkiej na odcinku o długości 1,5 kilometra powstaną chodniki i oświetlenie, a nowa nawierzchnia będzie wybudowana na odcinku od Podklasztornej do posesji 85. Powstanie 20 kilometrów tras rowerowych.

  Ratusz przy pomocy Unii Europejskiej zainwestuje też w nowe oświetlenie 20 ulic, między innymi: Solidarności, Wrzosowej, Warszawskiej, Klonowej, Orkana, Jaworskiego, Poleskiej, Śląskiej, Legionów, Nowy Świat, Częstochowskiej, Ogrodowej, Mielczarskiego, Jagiellońskiej.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny

  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

  Osoby o tych imionach zdradzają częściej. Twoje imię znalazło się na liście?

  Top 10 restauracji w Kielcach według portalu TripAdvisor [ZDJĘCIA]

  Piękne piłkarki na pięknych zdjęciach. Wyjątkowa sesja Korony Handball Kielce

  Takich Kielc już nie ma. Zostały na fotografiach [DUŻO ZDJĘĆ]

  Najpiękniejsze świętokrzyskie sportsmentki [ZDJĘCIA]
  ZOBACZ TAKŻE: Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce