Wielkie wyróżnienie! Ireneusz Kapusta nominowany przez...

    Wielkie wyróżnienie! Ireneusz Kapusta nominowany przez światową federację do tytułu łucznika z niepełnosprawnością 2018 roku!

    Dorota Kułaga

    Echo Dnia Świętokrzyskie

    Aktualizacja:

    Echo Dnia Świętokrzyskie

    Ireneusz Kapusta ze Startu Kielce został nominowany do tytułu łucznika z niepełnosprawnością 2018 roku Światowej Federacji Łuczniczej World Archery.

    Ireneusz Kapusta ze Startu Kielce został nominowany do tytułu łucznika z niepełnosprawnością 2018 roku Światowej Federacji Łuczniczej World Archery. ©Fot. Archiwum prywatne

    Ireneusz Kapusta ze Startu Kielce został nominowany do tytułu łucznika z niepełnosprawnością 2018 roku Światowej Federacji Łuczniczej World Archery. To ogromne wyróżnienie dla zawodnika, który mieszka i pracuje w Staszowie.
    Ireneusz Kapusta ze Startu Kielce został nominowany do tytułu łucznika z niepełnosprawnością 2018 roku Światowej Federacji Łuczniczej World Archery.

    Ireneusz Kapusta ze Startu Kielce został nominowany do tytułu łucznika z niepełnosprawnością 2018 roku Światowej Federacji Łuczniczej World Archery. ©Fot. Archiwum prywatne

    - Początek 2019 roku rozpoczął się bardzo miłą niespodzianką! Zostałem nominowany do nagrody "World Archery’s 2018 Athlete Of The Year". Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie łucznicze za osiągnięcia minionego roku, przyznawane przez Światową Federację Łuczniczą "World Archery". W gronie nominowanych znaleźli się mistrzowie kontynentalni, oraz zawodnicy najwyżej notowani w rankingach światowych - mówił nam z zadowoleniem Ireneusz Kapusta.
    W zaszczytnym gronie nominowanych, prawdopodobnie po raz pierwszy w historii konkursu, znalazły się dwa nazwiska z Polski: Milena Olszewska i Ireneusz Kapusta, którego klubowym trenerem w Starcie Kielce jest Ryszard Olejnik.

    Głosować można poprzez stronę internetową do 3 lutego 2019 roku w sześciu kategoriach: łuki klasyczne mężczyzn i kobiet, łuki bloczkowe mężczyzn i kobiet, łuczniczka i łucznik z niepełnosprawnością. Aby oddać ważny głos należy zaznaczyć po jednym zawodniku w każdej kategorii, zatwierdzając wybór przyciskiem [next]. Na ostatniej planszy pojawi się podsumowanie, ze zdjęciami zawodników, oraz polem w który należy podać swój adres e-mail i przycisk zatwierdzający oddanie głosu.
    Wyróżnienie zostanie przyznane głosami publiczności oraz panelu expertów, stosunkiem głosów 50/50.

    Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas zawodów halowych w Las Vegas, które odbywają się w dniach 8-10 lutego 2019.

    Na liście nominowanych w głosowaniu znajdują się:

    Łuki klasyczne mężczyzn
    Kim Woojin, Korea
    Lee Woo Seok, Korea
    Steve Wijler, Netherlands
    Mete Gazoz, Turkey
    Brady Ellison, USA

    Łuki klasyczne kobiet
    Lee Eun Gyeong, Korea
    Chang Hye Jin, Korea
    Yasemin Anagoz, Turkey
    Deepika Kumari, India
    Lisa Unruh, Germany

    Łuki bloczkowe mężczyzn
    Kris Schaff, USA
    Mike Schloesser, Netherlands
    Stephan Hansen, Denmark
    Braden Gellenthien, USA
    Abhishek Verma, India

    Łuki bloczkowe kobiet
    Sara Lopez, Colombia
    Yesim Bostan, Turkey
    Sophie Dodemont, France
    Andrea Marcos, Spain
    Linda Ochoa-Anderson, Mexico

    Łucznicy z niepełnosprawnością
    Ireneusz Kapusta, Poland
    Ai Xinliang, China
    Bahattin Hekimoglu, Turkey
    Matteo Bonacina, Italy
    Kevin Mather, USA

    Łuczniczki z niepełnosprawnością
    Wu Chunyan, China
    Milena Olszewska, Poland
    Jo Frith, Great Britain
    Jane Karla Gogel, Brazil
    Merve Nur Eroglu, Turkey

    W kategorii gdzie decyduje Jury, bez głosowania publicznego, nominowani są

    Trener
    Goktug Ergin, Turkey
    Ya Ping Shih, Australia
    Sebastien Brasseur, France
    Elias Cuesta, Spain
    Richard Priestman, Great Britain

    Odkrycie roku
    Mete Gazoz, Turkey
    Lee Woo Seok, Korea
    Yasemin Anagoz, Turkey
    Lee Eun Gyeong, Korea
    Trenton Cowles, USA

    Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Zdjęcia

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Lechia Gdańsk Live 30 60 17 9 4 45-25
    2 Legia Warszawa Live 30 60 18 6 6 48-31
    3 Piast Gliwice Live 30 53 15 8 7 47-31
    4 Cracovia Live 30 48 14 6 10 39-34
    5 Zagłębie Lubin Live 30 47 14 5 11 48-38
    6 Jagiellonia Białystok Live 30 47 13 8 9 45-41
    7 Pogoń Szczecin Live 30 43 12 7 11 44-42
    8 Lech Poznań Live 30 43 13 4 13 41-40
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Wisła Kraków Live 30 42 12 6 12 55-48
    2 Korona Kielce Live 30 40 10 10 10 35-44
    3 Miedź Legnica Live 30 32 8 8 14 30-52
    4 Górnik Zabrze Live 30 31 7 10 13 36-49
    5 Śląsk Wrocław Live 30 31 8 7 15 35-37
    6 Wisła Płock Live 30 30 7 9 14 40-49
    7 Arka Gdynia Live 30 29 6 11 13 39-44
    8 Zagłębie Sosnowiec Live 30 24 6 6 18 41-63
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 30 60 17 9 4 45-25
    2 Legia Warszawa Live 30 60 18 6 6 48-31
    3 Piast Gliwice Live 30 53 15 8 7 47-31
    4 Cracovia Live 30 48 14 6 10 39-34
    5 Zagłębie Lubin Live 30 47 14 5 11 48-38
    6 Jagiellonia Białystok Live 30 47 13 8 9 45-41
    7 Pogoń Szczecin Live 30 43 12 7 11 44-42
    8 Lech Poznań Live 30 43 13 4 13 41-40
    9 Wisła Kraków Live 30 42 12 6 12 55-48
    10 Korona Kielce Live 30 40 10 10 10 35-44
    11 Miedź Legnica Live 30 32 8 8 14 30-52
    12 Górnik Zabrze Live 30 31 7 10 13 36-49
    13 Śląsk Wrocław Live 30 31 8 7 15 35-37
    14 Wisła Płock Live 30 30 7 9 14 40-49
    15 Arka Gdynia Live 30 29 6 11 13 39-44
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 30 24 6 6 18 41-63

    WIDEO

    Wideo

    Tabela PGNiG Superligi mężczyzn

    Lp. Drużyna M Bramki Pkt
    1 Vive Tauron Kielce 8 256-182 19
    2 ORLEN Wisła Płock 7 235-163 18
    3 Azoty-Puławy 7 217-171 14
    4 MMTS Kwidzyn 7 185-170 14
    5 Gwardia Opole 8 209-218 12
    6 KPR RC Legionowo 8 215-216 11
    7 NMC Górnik Zabrze 8 221-207 10
    8 Wybrzeże Gdańsk 8 200-219 10
    9 KS SPR Chrobry Głogów 7 192-204 8
    10 Piotrkowianin 7 178-209 4
    11 Pogoń Szczecin 7 179-213 4
    12 MKS Zagłębie Lubin 7 178-198 2
    13 SPR Stal Mielec 7 152-206 2
    14 Meble Wójcik Elbląg 8 164-205 0

    Scyzoryk Świętokrzyski