Wiemy jak ankietę Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej wypełnił GKS Rudki. Zobaczcie za jakim był rozwiązaniem

dor
GKS Rudki też był za wcześniejszym zakończeniem sezonu. Pogratulował awansu drużynie ŁKS Probudex Łagów. Fot. GKS Rudki
Sezon w czwartek lidze został zakończony. Decyzję tę musi jeszcze tylko zatwierdzić we wtorek zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Czwartoligowy GKS Rudki pogratulował awansu ŁKS Probudex Łagów. - Takiego scenariusza można się było spodziewać. W czwartek zapadła ostateczna decyzja co do sezonu 2019/20. Rozgrywki zostały zakończone. Do III ligi awans uzyskała drużyna ŁKS Łagów, której serdecznie gratulujemy - czytamy na klubowym Fanpage'u GKS Rudki.

GKS Rudki opublikował też stanowisko zarządu GKS-u Rudki ws. sezonów 2019/20 i 2020/21. Chodziło o ankietę, którą klub wypełnił dla potrzeb Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Ankieta składała się z trzech pytań.

Pierwsze: czy klub jest za wznowieniem rozgrywek sezonu 2019/20 i rozegraniem ich w miarę możliwości gwarancji bezpieczeństwa wszystkich zainteresowanych z założeniem, że rozgrywki zakończą się w II połowie lipca 2020?

- Nasza odpowiedź na tak postawione pytanie brzmiała NIE. Dobro zawodników, a przede wszystkim ich zdrowie są dla nas najważniejsze – poinformował Łukasz Kowalski, kierownik drużyny seniorów, który w imieniu zarządu Gminnego Klubu Sportowego Rudki, przygotował odpowiedzi na pytania.

ŚZPN pytał również: czy klub jest za rozstrzygnięciem regulaminowo-sportowym w przypadku niemożliwości wznowienia rozgrywek sezonu 2019/20 na zasadach: awanse tak, spadki nie z koniecznością tym samym poszerzenia ilości drużyn w następnym sezonie rozgrywkowym 2020/21?

- Optowaliśmy za takim rozwiązaniem. Wspólnie z zarządem doszliśmy do wniosku, że w obecnej sytuacji i przy panującej w Polsce pandemii koronawirusa, nie ma możliwości by w sposób w pełni bezpieczny dokończyć obecne rozgrywki. Naszym zdaniem warto zastanowić się nad wariantem związanym z powiększeniem ligi – stwierdził szkoleniowiec zespołu seniorów, Paweł Jaworek.

Trzecie pytanie, skierowane przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, do klubu z Rudek brzmiało: w przypadku braku możliwości dokończenia rozgrywek obecnego sezonu, ze względów obiektywnych, niezależnych od ŚZPN, klub jest za rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2020/21 w terminie wcześniejszym, tj. przełom lipca/sierpnia 2020 r., w szczególności biorąc pod uwagę wzajemne zobowiązania wobec samorządów lokalnych, sponsorów, zawodników i trenerów, itp.?

- Nasza odpowiedź brzmiała TAK. Uważamy, że takie rozwiązanie jest najbardziej korzystne zarówno dla klubu GKS Rudki, jak i innych podmiotów. Jeśli rzeczywiście takowy scenariusz wszedłby w grę, przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2020/21 należałoby rozpocząć w połowie czerwca. Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie – mówił Grzegorz Gąsior, prezes GKS-u Rudki.

Paulo Sousa nowym trenerem polskiej kadry

Wideo

Dodaj ogłoszenie