Wierna Małogoszcz łatwo ograła Szydłowiankę w sparingu. Trzy gole Pawła Roguli

Piotr Stańczak
Paweł Rogula (z lewej) strzelił dla Wiernej Małogoszcz trzy gole w sparingu z Szydłowianką Szydłowiec – wszystkie w pierwszej połowie. Piotr Stańczak
Trzecioligowi piłkarze Wiernej Małogoszcz pokonali w sobotnim sparingu Szydłowiankę Szydłowiec 3:0. Mecz odbył się na sztucznej murawie w Końskich.

Wierna Małogoszcz – Szydłowianka Szydłowiec 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Paweł Rogula 20, 2:0 Rogula 33, 3:0 Rogula 40.

Wierna: Marzec – Krzeszowski, Bała, Michał Kołodziejczyk, Zawadzki – Kuzincow, Wijas, Paprocki, Malinowski – S. Trybek, Rogula oraz Gugulski, Kupczyk, Grunt, Łebek, Mularczyk, Borowski, Kraus.

Podopieczni Mariusza Lnianego nie mieli większych problemów z rywalem, który występuje w czwartej lidze mazowieckiej. Do przerwy klasycznym hattrickiem popisał się Paweł Rogula i właściwie przesądził wynik spotkania. Po zmianie stron Wierna mogła pokusić się o kolejne bramki, ale w tej odsłonie raziła nieskutecznością. To był jedyny element w grze małogoskiej ekipy, do którego można było się w sobotę „przyczepić”. Dobrze wypadli jej nowi piłkarze – Hubert Mularczyk, Bartosz Kuzincow, Piotr Paprocki, Przemysław Kupczyk, Mateusz Zawadzki. – Na tle tego przeciwnika wyglądała dobrze, momentami nawet bardzo dobrze.

W drugiej połowie nie wykorzystaliśmy niestety siedmiu doskonałych okazji strzeleckich. Myślę, że powodem jest jeszcze zbyt mała ilość treningów z piłką. Kolejną próbą będzie dla nas sparing z Bronią w Radomiu w kolejny weekend – mówił trener Mariusz Lniany.