Wierna Małogoszcz uległa Resovii Rzeszów

(KAR)
W środkowym spotkaniu trzeciej ligi, Wierna Małogoszcz przegrała na własnym boisku z Resovią Rzeszów 1:2.

Wierna Małogoszcz - Resovia Rzeszów 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Michała Smolarczyk 18 min. 1:1 Konrad Domoń 24 1:2 Dawid Bieniasz 60.

Wierna: Marzec 4 - Krzeszowski 5, Bała 5, Grunt 5, Michał Kołodziejczyk 5 (81. Rak nie klas.) - Malinowski 5 (75. Krzyżyk 1), Marcin Kołodziejczyk 5, Czarnecki 4, Hajduk 4 (66. Wijas 2), Kowalski 5 - Smolarczyk 5.

Resovia: Pietryka - Bieniasz, Żmuda, Baran, Barszczak - Staszczak, Domoń, Kasza (90+3. M. Kmiotek), Pałys-Rydzik (89. K. Kmiotek) - Mołdoch (67. Świst), Buczek.

Kartki: czerwona: Barszczak (87. min., za dwie żółte, Resovia); żółte: Hajduk, Michał Kołodziejczyk, Krzeszowski (Wierna); Barszczak (Resovia).

Sędziował: Michał Fudala (Brzesko). Widzów: 100.

W 18 minucie Wierna objęła prowadzenie. Po dograniu Jana Kowalskiego gola strzelił Michał Smolarczyk. W 24 minucie gracz gości - Konrad Domoń popisał się fantastycznym, który strzałem z 20 metrów trafił wprost w okienko, pokonując - Artura Marca. Przed przerwą Kowalski miał dwie szanse na zdobycie bramek. Za pierwszym razem jego strzał obronił Marcin Pietryka, a jego drugie uderzenie okazało się niecelne. W 54 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcin Kołodziejczyk. Piłkę zdołał odbić golkiper gości. W 60 minucie po błędzie defensywy gospodarzy Resovia wyszła na prowadzenie. Gola strzelił Dawid Bieniasz.

Mariusz Lniany, trener Wiernej: - Mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie stał na wysokim poziomie. Obie drużyny zagrały ofensywnie. Do końca dążyliśmy, aby zdobyć wyrównującą bramkę. Mimo porażki uważam, że zagraliśmy niezłe spotkanie. Niestety, jako beniaminek wciąż płacimy frycowe.