Wierna Małogoszcz zagra z Cosmosem Nowotaniec

Kamil Markiewicz
Fragment spotkania w Oświęcimiu, w którym Wierna uległa Sole aż 0:4. Piłkę głową uderza gracz małogoskiej drużyny - Michał Bała. Jerzy Zaborski/Gazeta Krakowska
Nie udał się piłkarzom trzecioligowej Wiernej Małogoszcz wyjazd do Oświęcimia. Nasza drużyna przegrała aż 0:4, tracąc wszystkie bramki już w pierwszej połowie. Następnym przeciwnikiem będzie Cosmos Nowotaniec. Początek meczu w niedzielę o 17.

Mieli swoje okazje
Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu w 16 minucie Dawida Wadasa. W 24 minucie strzałem z rzutu karnego wynik podwyższył Dawid Dynarek. W 40 i 45 minucie Artura Marca pokonał Paweł Cygnar.

Wierna miała okazje, aby pokonać golkipera gospodarzy, ale żadnej nie wykorzystała. W 9 minucie doskonałą sytuację zmarnował Damian Czarnecki. W 54 minucie „jedenastki” nie wykorzystał Michał Smolarczyk. Natomiast w 67 minucie Marcin Kołodziejczyk trafił w słupek.
- Nic nie zapowiadało tak wysokiej przegranej. Próbowaliśmy zdobyć bramkę, ale doświadczony zespół z Oświęcimia wykorzystał to, że poszliśmy do przodu i po kontratakach zdobywał kolejne bramki - mówił Mariusz Lniany, trener Wiernej.

Przyjeżdża beniaminek z Podkarpacia

W niedzielę, o godzinie 17, Wierna zagra z beniaminkiem rozgrywek Cosmosem Nowotaniec. Nasz przeciwnik, w minionej kolejce doznał pierwszej porażki w sezonie, ulegając u siebie Garbarni Kraków 0:1. Poza tym pokonał on Motor Lublin 2:1 i zremisował z JKS Jarosław 1:1 oraz Spartakusem Aureus Daleszyce 0:0. Małogoska drużyna w niedzielnej konfrontacji wystąpi w optymalnym składzie.
- Musimy ustrzec się własnych błędów. W Oświęcimiu byliśmy słabszym zespołem, ale w konfrontacjach z Orlętami-Spomlek Radzyń Podlaski i Resovią Rzeszów, o naszej przegranej zadecydowały własne błędy. Wszystkie nasze straty będą wykorzystywane przez przeciwników. To już nie jest czwarta liga, w której dużo rzeczy nam się udawało. W tych spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty zawodnicy muszą być w pełni skoncentrowani - podkreślał szkoleniowiec Wiernej.

Jadą do mistrza z Lubelszczyzny

Kolejny mecz drużyna z Małogoszcza rozegra już w środę. O godzinie 19, zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lublin. Nasi rywale w minionym sezonie trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej zostali mistrzami rozgrywek. W barażach o awans do drugiej ligi przegrali oni z Olimpią Elbląg.

Początek sezonu Motor miał słaby, ulegając kolejno Sole 0:1 i Cosmosowi 1:2. W trzeciej kolejce pokonał JKS Jarosław 2:0, a w czwartej Spartakusa Aureus Daleszyce 3:0.