Wiktor Chabel z Sandomierza obronił tytuł mistrza Polski w jedynce mężczyzn

Dorota Kułaga
Wioślarz Wiktor Chabel, który pochodzi z Sandomierza, został mistrzem Polski w jedynce mężczyzn. Fot. Archiwum prywatne
Pochodzący z Sandomierza Wiktor Chabel obronił tytuł mistrza Polski z zeszłego roku w jedynce mężczyzn.

W kategorii męskich jedynek Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) wygrał z czasem 7:31.35. Srebro wywalczył Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) z wynikiem 7:40.41, a trzeci do mety dotarł Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) z rezultatem 7:43.06.

Dodajmy, że Wiktor Chabel jest czołowym polskim wioślarzem. Urodził się w Sandomierzu, w tym mieście nadal jest zameldowany i w każdym wywiadzie podkreśla ogromny sentyment do rodzinnego miasta. Na igrzyskach w Rio de Janeiro reprezentował Sandomierz i był bliski zdobycia medalu. Ostatecznie zajął czwarte miejsce w wioślarstwie w wyścigu czwórki podwójnej. Ma nadzieję, że medal wywalczy z kolegami na kolejnych igrzyskach, które teraz są dla niego priorytetem.