Wiktor Długosz, wychowanek Korony Kielce, z golem, sprokurowanym i wywalczonym karnym w meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa

Damian Wiśniewski
Wychowanek Korony Kielce, Wiktor Długosz, zagrał wyjątkowy mecz. Po pojawieniu się na boisku w drugiej połowie po swoim błędzie sprokurował rzut kany, strzelił gola i na koniec wywalczył rzut karny dla Rakowa Częstochowa w meczu z Piastem Gliwice. Jego zespół wygrał 3:2, a on miał w tym kluczowy udział.

Długosz to urodzony w 2000 roku wychowanek kieleckiej Korony, który do Rakowa przeszedł w lutym ubiegłego roku.

W meczu z Piastem pojawił się na boisku w 63. minucie zmieniając Daniela Szelągowskiego, innego wychowanka Korony. W 70. minucie sprokurował rzut karny dla Piasta, ale na jego szczęście rywale go nie wykorzystali. Po chwili Długosz strzelił dla Rakowa gola i było to trafienie na 2:2.

To nie był koniec aktywności Długosz, bo w 75. wywalczył on rzut karny dla Rakowa. Wykorzystał go Ivi Lopez, który tym samym ustalił wynik meczu.

W tym spotkania zagrał jeszcze jeden były zawodnik Korony, a obecnie piłkarz Rakowa, Marcin Cebula.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:3 (1:1)
Bramki:
1:0 Michał Chrapek (5), 1:1 Mateusz Wdowiak (43), 2:1 Patryk Sokołowski (66), 2:2 Wiktor Długosz (70), 2:3 Ivi Lopez (75-karny)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Arkadiusz Pyrka (80. Michael Ameyaw), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek, Tiago Alves (25. Dominik Steczyk; 80. Damian Kądzior), Kristopher Vida (46. Patryk Lipski) - Michał Żyro (66. Alberto Toril).
Raków: Vladan Kovacević - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić - Mateusz Wdowiak (83. Maciej Wilusz), Marko Poletanović, Giannis Papanikolaou (67. Marcin Cebula), Daniel Szelągowski (63. Wiktor Długosz), Ivi Lopez, Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (63. Alexandre Guedes; 83. Sebastian Musiolik).