Wiktor Mazurczak z Żak Judo Kielce zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzieży

Damian Wiśniewski
Przed kilkoma dniami w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo. Nasz jedyny reprezentant, Wiktor Mazurczak, wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej +100 kilogramów.

Wiktor Mazurczak stoczył trzy pojedynki. W pierwszym zmierzył się z Albertem Sową z UKJ Akademia Sztuki Wojennej Warszawa. Była to powtórka z Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Gorzowie Wielkopolskim w 2017 roku jednak i tym razem nasz reprezentant musiał uznać wyższość zawodnika z Warszawy.

W kolejnych dwóch walkach zdecydowanie wygrał Wiktor, którego trenerem klubowym Wiktora jest Michał Zelek.