1 1 połowa

Korona Kielce

0

0 1 połowa

• Piąty mecz z rzędu wygrywa Wisła Kraków i "Biała Gwiazda" znów wychodzi ze strefy spadkowej. W pierwszej połowie gola zdobył 17-letni Aleksander Buksa, w drugiej części gry do siatki trafił Jakub Błaszczykowski, który przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko. Drugi gol dla Wisły podłamał Koronę - wynik mogli podwyższyć jeszcze Buksa czy Maciej Sadlok, który trafił w poprzeczkę. "Biała Gwiazda" złapała oddech, sytuacja Korony jest natomiast coraz gorsza. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Wisła Kraków wygrywa z Koroną Kielce 2:0 i wychodzi ze strefy spadkowej!

• Żukow zablokowany przez Szymusika, rzut rożny dla Wisły.

• Błaszczykowski ładnie wszedł w pole karne i oddał strzał, ale tym razem piłka przeszła tuż obok słupka!

• Nieudane zagranie Pućki, od piątego metra zacznie grę Buchalik.

• Żukow świetnie przejął piłkę przed polem karnym, popędził z futbolówką Błaszczykowski, lecz źle dogrywał do Bashy.

• Cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• Mogło być 3:0! Przymierzył z pola karnego Sadlok, trafił jednak w poprzeczkę!

• Dośrodkowanie z lewej strony prosto w ręce Buchalika.

• Po czerwonej kartce Korona straciła już wiarę na odrobienie strat w Krakowie. Wydaje się, że decyzja Pawła Gila była nieco pochopna.

• Mateusz Spychała faulował Bashę. Dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

• Tym razem z ostrego kąta uderzał Sadlok, bramkarz Korony znów był na posterunku.

• Gieorgij Żukow przymierzył z dystansu, bez większego problemu obronił jego strzał Kozioł.

• Zablokowany strzał Pućki, rzut rożny dla Korony.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Aleksandra Buksy nie ma już na boisku, w barwach "Białej Gwiazdy" debiutuje Mateusz Hołownia.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Wasilewski, lecz nie trafił w bramkę.

• W tej akcji Aleksander Buksa doznał urazu. Młody napastnik potrzebuje pomocy medycznej.

• Świetna kontra Wisły, ale Buksa przegrał tym razem pojedynek z Koziołem!

• 17.354 kibiców zasiadło dziś na trybunach stadionu przy Reymonta.

• Jacek Kiełb błyskawicznie zarobił żółtą kartkę. Faulował Jakuba Błaszczykowskiego.

• Ostatnia roszada w Koronie. Jacek Kiełb zastąpił Milana Radina.

• Druga zmiana w Wiśle. Za Vukana Savicevicia na boisku pojawia się Marcin Wasilewski.

• Kolejne uderzenie Pućki. Tym razem strzał w środek bramki obronił Buchalik.

• Naciskają goście. Strzał Pućki został jednak zablokowany.

• Groźnie pod bramką Wisły! Forsell obsłużył Erika Pacindę, a ten uderzył obok słupka.

• Vullnet Basha faulował Żubrowskiego. Żółta kartka dla pomocnika Wisły.

• Druga zmiana w Koronie. Schodzi Bojan Cecarić, na murawie melduje się Michal Papadopulos.

• Odpowiedź Korony - Forsell uderzył celnie z rzutu wolnego, ale Buchalik zbił piłkę na rzut rożny.

• Zmiana także w Wiśle. W miejsce Michała Maka wchodzi Lubomir Tupta.

• Od razu reaguje na boiskowe wydarzenia Mirosław Smyła. Zdjął z boiska Marcina Cebulę, wprowadził Erika Pacindę.

• Świetnie przymierzył z rzutu wolnego Jakub Błaszczykowski! Mimo ostrego kąta kapitan Wisły przymierzył w samo okienko, Marek Kozioł był bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! BŁASZCZYKOWSKI!

• Michał Mak minął Mateusza Spychałę na lewej stronie. Faulował obrońca Korony niedaleko pola karnego, zasłużył na żółtą kartkę.

• Odpowiedź Wisły. Kozioł bez problemu złapał piłkę po uderzeniu Buksy.

• Szymusik strzelał sprzed pola karnego, bez większego problemu złapał piłkę Buchalik.

• Sadlok uderzał z ostrego kąta, po rykoszecie jest kolejny korner.

• Dośrodkowanie Maka z lewej strony boiska. Nieco pogubili się obrońcy Korony, niepotrzebnie wybijając piłkę na rzut rożny.

• Kolejna kartka dla gracza Wisły. Tym razem Vukan Savicević faulował Ivana Marqueza.

• David Niepsuj ostro potraktował Kovacevicia. Arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

• Vullnet Basha czystym wślizgiem przerwał kontrę Korony, wybijając piłkę spod nóg Cecaricia.

• Kolejna akcja gospodarzy prawą stroną i jeszcze jeden korner. Tym razem dośrodkowywał Niepsuj.

• Błaszczykowski miał sporo miejsca na prawej stronie i dośrodkował w pole karne, wybił piłkę na aut Marquez.

• To mógł być gol Korony! Pućko ładnie minął dwóch rywali i uderzył z kilkunastu metrów, lecz posłał piłkę tuż obok słupka!

• Od środka wznowiła mecz Wisła. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Naprawdę niezły mecz oglądamy do tej pory w Krakowie. Wisła bardzo szybko wyszła na prowadzenie - już w piątej minucie po dośrodkowaniu Davida Niepsuja do siatki trafił Aleksander Buksa. W kolejnych minutach lepiej prezentowała się jednak Korona. Dobre okazje na gola mieli Petteri Forsell i Mateusz Spychała - pierwszy posłał piłkę obok słupka, drugi trafił w Michała Buchalika. Czy kielczanie odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Odskoczyła piłka w polu karnym Błaszczykowskiemu. Dogrywał mu Żukow.

• Sadlok miał mało miejsca na lewej stronie, ale poradził sobie z dwoma rywalami na tyle dobrze, że Wisła ma aut.

• Ostre wejście Jakuba Żubrowskiego w nogę Błaszczykowskiego. Żółta kartka dla gracza Korony,

• Zderzyli się w polu karnym Michał Buchalik i Adnan Kovacević. Ucierpiał kapitan Korony.

• Mógł być remis! Nieco przypadkowo w polu karnym futbolówka trafiła do Spychały, lecz jego uderzenie świetnie obronił Michał Buchalik!

• Teraz to Buksa niedokładnie zagrał na prawą stronę.

• Błaszczykowski zepsuł kontrę Wisły, niecelnie podając do Buksy.

• Złe dośrodkowanie Szymusika z lewej strony, wybijają piłkę obrońcy Wisły.

• Tempo spotkania chwilowo nieco spadło. W pierwszych 30 minutach działo się jednak naprawdę sporo.

• Atak Korony prawą stroną, Mak zablokował podanie Spychały i wybił piłkę na aut.

• Nieudane dośrodkowanie Niepsuja z prawej strony. Od bramki zacznie Kozioł.

• Niezłe uderzenie Forsella z rzutu wolnego, Buchalik był czujny na linii bramkowej i zbił piłkę na rzut rożny.

• Korona bliska wyrównania! Z lewej strony w pole karne dośrodkował Grzegorz Szymusik, a tuż obok słupka głową uderzył Forsell!

• Błaszczykowski przewrócił się przed polem karnym, lecz nie było tam mowy o faulu. Mógł zachować się lepiej kapitan Wisły, bo "Biała Gwiazda" dobrze wyprowadziła piłkę.

• Forsell uderzył z szesnastu metrów. Fin posłał piłkę nad poprzeczką.

• Sadlok uderzył z dystansu, Marek Kozioł zbił piłkę do boku.

• Kolejny szybki atak Wisły, Niepsuj dośrodkował z prawej strony, jeden z obrońców Korony wybił piłkę na rzut rożny.

• Nieudane uderzenie Błaszczykowskiego z dystansu. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Sadlok faulowany na lewej stronie boiska. Będzie dobra okazja dla "Białej Gwiazdy" z rzutu wolnego.

• Cecarić dobrze zgrał piłkę do Forsella, a Fin chciał obsłużyć Pućkę. Brakło nieco dokładności.

• Bojan Cecarić dośrodkowywał z prawej strony i wywalczył rzut rożny. Nic z niego jednak nie wyszło.

• Odpowiedź Korony, uderzali z dystansu Matej Pućko i Petteri Forsell. Obaj zostali zablokowani.

• Dośrodkował z lewej strony Michał Mak, ale tym razem nie doszedł do piłki Buksa.

• Wisła ładnie wyszła spod pressingu rywali, nie zdołała jednak wyprowadzić kontry - na połowie rywali akcja spaliła na panewce.

• Jakub Żubrowski miał niezłą okazję, aby oddać uderzenie z dystansu, lecz nie trafił czysto w piłkę.

• Nieco za mocne podanie do Błaszczykowskiego na prawą stronę. Aut dla Korony.

• Idealny początek Wisły! Jakub Błaszczykowski zagrał na prawą stronę do Davida Niepsuja, ten dośrodkował w pole karne, a Aleksander Buksa wyprzedził Ivana Marqueza i trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! ALEKSANDER BUKSA!

• Na razie w ataku są goście. Seria autów dla Korony na połowie rywali.

• Marcin Cebula minął na prawej stronie Macieja Sadloka. Obrońca Wisły musiał uciekać się do faulu.

• Od środka rozpoczęła mecz Korona. Goście grają dziś na biało, Wisła na czerwono.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Paweł Gil. Właśnie wyprowadza oba zespoły na murawę.

• Jesienią w Kielcach padł remis 1:1. Wisła przez większość meczu grała w osłabieniu, gdyż już w 31. minucie czerwoną kartką został ukarany Rafał Boguski. Gola z rzutu karnego zdobył jednak w pierwszej połowie Paweł Brożek, a w drugiej połowie wyrównał Erik Pacinda. W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie - Korona potrafiła wygrać w Krakowie, lecz w kolejnych dwóch spotkaniach lepsza była Wisła.

• Korona Kielce także nie przegrała żadnego z ostatnich czterech spotkań, na dodatek nie straciła w tym czasie żadnego gola. Najpierw grając w osłabieniu kielczanie pokonali na koniec roku Cracovię oraz Pogoń Szczecin, w tym roku oba spotkania Korony zakończyły się bezbramkowymi remisami - z Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok. Dużo mówi się także po problemach finansowych klubu. Wycofanie się z Korony planują podobno niemieccy właściciele, a włodarze miasta nie mają zamiaru dokładać do klubu.

• Jeszcze niedawno wydawało się, że Wisła Kraków jest pewnym kandydatem do spadku z PKO Ekstraklasy. Po osiemnastu kolejkach "Biała Gwiazda" miała bowiem na koncie tylko 11 punktów i była czerwoną latarnią ligi. Jeszcze w zeszłym roku przyszło bowiem niespodziewane przełamanie z Pogonią Szczecin, później niezwykle ważne zwycięstwo z ŁKS-em Łódź, a już wiosną drużyna Artura Skowronka pokonała Jagiellonię Białystok oraz Zagłębie Lubin.

• Tak wygląda wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Korony Kielce:

• Oto podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Wisły Kraków:

• Czas na drugi niedzielny mecz 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Przed nami starcie, które może okazać się bardzo ważne, jeśli chodzi o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej - rozpędzona Wisła Kraków podejmie mającą ostatnio spore problemy Koronę Kielce. Początek tego spotkania o godzinie 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.