1 1 połowa

Korona Kielce

1

1 1 połowa

• I koniec meczu! Grająca od 30. minuty w osłabieniu Wisła remisuje u siebie z Koroną Kielce (1:1)!

• Marek Kozioł zbija piłkę do boku po strzale Damiana Pawłowskiego!

• Rzut wolnt dla Wisły z ok. 25 metrów. Piłka meczowa?

• Zamieszanie przed bramką Wisły. Gospodarze jednak wychodzą cało z opresji.

• Wojciech Myć dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• Ostrzeliwanie bramki Wisły! Najpierw z atomowym uderzeniem Petteriego Forella z trudem radzi sobie Mateusz Lis, a po chwili dobitka była minimalnie niecelna!

• Żółtą kartką upomniany Damian Pawłowski za próbę wymuszenia rzutu karnego. Padł na murawę jak rażony piorunem o starciu bark w bark z Iwo Kaczmarskim.

• Za Alona Turgemana na murawie pojawia się Lubomir Tupta.

• Wiktor Długosz skosił Davida Niepsuja jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

• Rzut wolny dla Korony z ok. 35 metrów. Petteri Forsell centruje na Adnana Kovacvicia, który zgrywa przed bramkę. Strzał jego kolei mija bramkę Wisły w bezpiecznej odległości.

• Iwo Kaczmarski zmienia Milana Radina.

• Michael Gardawski centruje w pole karne do nikogo. A raczej - pod nogi Lukasa Klemenza.

• Daniel Szelągowski uderza z okolic prawego narożnika pola karnego metr obok prawego słupka.

• Zbyt wysokie dośrodkowanie Jakuba Żubrowskiego. Mateusz Lis wyskakuje najwyżej, by pewnie schwytać piłkę.

• David Niepsuj i żółta kartka.

• W polu karnym do piłki zagranej z prawego skrzydła dopada Wiktor Długosz. Uderza z woleja ciut anemicznie, ale Mateusz Lis łapie piłkę na linii bramkowej!

• Płaskie uderzenie Daniela Szelągowskiego zza pola karnego mija bramkę Mateusza Lisa w bezpiecznej odległości.

• Kamil Wojtkowski schodzi, na murawie pojawia się Aleksander Buksa, którego imię i nazwisko skandowali kibice "Białej Gwiazdy".

• Wiktor Długosz przesadził z dryblingiem na lewej stronie i piłka wyszła poza linię końcową.

• Żółta kartka na koncie Lukasa Klemenza za skoszenie rywala.

• Kamil Wojtkowski centruje na dalszy słupek do Lukasa Klemenza, który głową zgrywa ją przed bramkę. Kielczanie wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

• I przenosimy się w okolice drugiej bramki. Wisła zdołała wywalczyć rzut rożny.

• To powinien być gol dla Korony! Jacek Kiełb spóźnił się o ułamek sekundy i nie zdołał "zamknąć" akcji na wślizgu i skierować piłkę do pustej bramki!

• Żółtą kartką ukarany Vullnet Basha. Jeszcze trochę i będzie kolejna czerwona kartka...

• Wiktor Długosz zmienia Marcina Cebulę.

• Kamil Wojtkowski również znajduje się w protokole sędziowskim w dziale "żółte kartki".

• Marcin Cebula ukarany żółtą kartką. W następnej kolejce również będzie pauzować.

• Seria zostanie podtrzymana?

• Sędzia nie za bardzo panuje nad meczem. Owszem, jest to "mecz walki", ale i co chwila Wojciech Myć gwiżdże po faulach.

Rafał Boguski został skoszony równo z trawą przez Milana Dimunem. Powinna być (druga) żółta kartka, a sędzia "tylko" nakazał gospodarzom grać dalej...

• "Żółtko" na koncie Rafała Janickiego sprawia, że nie zagra w następnej kolejce.

• Maciej Sadlok pada w polu karnym Korony po starciu bark w bark z Danielem Szelągowskim. Gospodarze protestują, sędzia nakazuje grać dalej.

• "Biała Gwiazda" zaczyna drugie trzy kwadranse!

• Damian Pawłowski będzie grać od 46. minuty. Schodzi Chuca.

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła - Korona. Po pierwszej połowie jest remis (1:1), ale przyjezdni będą grać w przewadze jednego zawodnika.

• +3' Koniec pierwszej połowy. Na bramkę Alona Turgemana z 7. minuty odpowiedział (w 34') Daniel Szelągowski, dla którego jest to premierowe trafienie w Ekstraklasie. Dodatkowo izraelski napastnik Wisły nie wykorzystał rzutu karnego, a w 31. minucie za czerwoną kartkę boisko opuścił Mateusz Hołownia.

• +2' Rafał Boguski uderza z dystansu nad poprzeczką.

• Wojciech Myć dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Jacek Kiełb próbował przedrzeć się skrzydłem. Bezskutecznie.

• Petteri Forsell obija spojenie! Zadrżała nie tylko bramka, lecz także serca kibiców i piłkarzy Wisły. A zwłaszcza Mateusza Lisa!

• Dla 17-letniego Daniela Szelągowskiego to premierowe trafienie w Ekstraklasie. Wykorzystał kapitalne podanie Michaela Gardawskiego.

• To lewą, to prawą stroną atakują kielczanie. Teraz zdołali wywalczyć korner.

• Przyjezdni chcą pójść za ciosem i wyjść na prowadzenie.Milana Radina uprzedził jednak Mateusz Lis.

• Kielczanie bardzo szybko wykorzystali grę w przewadze i doprowadzają do remisu! Po płaskim zagraniu z lewej strony na 5. metr Daniel Szelągowski uciekł rywalowi i kieruje piłkę do siatki tuż przy lewym słupku!

• I MAMY REMIS! DANIEL SZELĄGOWSKI!!!

• Gospodarze chcą mądrze oddalać grę od własnej połowy. Po rzucie wolnym z własnej połowy... wywalczyli korner. Bez zagrożenia pod bramką kielczan.

• SĘDZIA ANULUJE ŻÓŁTĄ KARTKĘ I SIĘGA PO CZERWONY KARTONIK!!! Mateusz Hołownia kończy występ w dzisiejszym meczu, a Korona - tak jak wspomniałem przed rozpoczęciem spotkania - będzie przez godzinę grać w przewadze jednego zawodnika!

• Konieczna jest interwencja sztabu medycznego Korony. A sędzia, korzystając z okazji, biegnie sprawdzić na monitorze VAR, czy przewinienie Mateusza Hołowni nie kwalifikowało się do pokazania czerwonej kartki!

• Zupełnie nieudany strzał Kamila Wojtkowskiego z dalszej odległości. Marek Kozioł wznawia grę z "piątki".

• Seria zostanie przedłużona?

• Jeszcze była okazja po rzucie rożny. Obrona Korony nie dał się zaskoczyć.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Wisły. Przerwał ją Adnan Kovacević, który wybił piłkę na aut.

• Milan Radin uderza z pola karnego. Został zablokowany.

• Petteri Forsell uderza bezpośrednio z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 30 metrów i Mateusz Lis z trudem paruje piłkę do boku!

• "Nie ma obronionych karnych. Są źle strzelone"

• Szansę na dublet marnuje Alon Turgeman! Nie wykorzystał rzutu karnego - Marek Kozioł broni!

• Rzut karny dla Wisły! W polu karnym Korony faulowany był Rafał Boguski!

• Po rzucie rożnym wykonywanym przez Petteriego Forsella uderzał Marcin Cebula. Mateusz Lis nie dał się zaskoczyć.

• Korona spróbowała zaatakować lewą stroną. Do momentu dośrodkowania całkiem nieźle to wyglądało. Było ono za niskie i nie "przeszło" do Jacka Kiełba.

• Przyjezdni chcą szybko doprowadzić do remisu. Nie są jednak w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego "Białej Gwiazdy'.

• Alon Turgeman jest w bardzo dobrej dyspozycji

• Kapitalną akcją popisał się Maciej Sadlok, który biegnąc skrzydłem centruje niemal z linii końcowej przed bramkę, skąd Izraelczyk kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA WISŁY! ALON TURGEMAN!!!

• Jakub Żubrowski dostaje piłkę od Petteriego Forsella. Jego strzał został jednak zablokowany.

• Teraz akcji zaczepne spróbowali piłkarze Korony. Udany powrót do defensywy zanotował Mateusz Hołownia, który przerwał atak rywali.

• Akcja gospodarzy przynosi rzut rożny. Kielczanie wychodzą z opresji bez zarzutu.

• Wojciech Myć gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!!!

• Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Wyjściowy skład "Białej Gwiazdy"

• A kiedy ostatnio kielczanie wywieźli stąd komplet punktów? Miało to miejsce 29 września 2018 r. dzięki bramce Mateja Pucko.

• Jak przedstawia się bilans bezpośrednich spotkań w tym sezonie? W Kielcach obie strony podzieliły się punktem po remisie (1:1). Na listę strzelców wpisali się Paweł Brożek (z rzutu karnego) i Erik Pacida. Warto w tym miejscu przypomnieć o czerwonej kartce Rafała Boguskiego w 31. minucie spotkania i "obronie Częstochowy" w wykonaniu Wisły.

Z kolei na tym stadionie triumfowali gospodarze. Bramki strzelili Aleksander Buksa i Jakub Błaszczykowski.

Jak będzie dzisiaj?

• Wyjściowy skład kielczan wraz z ławką rezerwowych

• Kto jeszcze nie miał okazji, to odsyłam do zapowiedzi meczu:

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Na zakończenie piłkarskiej soboty w Ekstraklasie zaglądamy do Krakowa, gdzie za 20 minut Wisła zmierzy się z Koroną Kielce! Spotkanie poprowadzi Wojciech Myć.