0 1 połowa

• Koniec! Wisła Kraków wstała z kolan i w niezwykłym stylu wyrwała komplet punktów Rakowowi Częstochowa. Dziękujemy za uwagę.

• Brown Forbes zgrywa piłkę w polu karnym, uderza Musiolik i ogrome szczęście Wisły!

• Maciej Sadlok za Savicevicia.

• W pole karne zagrywał oczywiście Błaszczykowski, piłka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła do Czarnogórca. Ten mocnym strzałem pokonał Szumskiego.

• GOOOOOOL!!! 3:2 DLA WISŁY!!! SAVICEVIĆ!!

• Świetna szansa dla Rakowa! Dobre rozegranie Tijanicia, który odegrał do Browna Forbesa. Napastnik częstochowian przekładał, strzelił po rykoszecie i piłka u bramkarza.

• Sędzia wszedł na trybuny i dał kartkę... jednemu z graczy Wisły, który siedział na krzesełku bez maski. Co za skrupulatność arbitra.

• Błaszczykowski idealnie wrzucił z rożnego na głowę Janickiego, który świetnie wykończył akcję. Wisła wraca do gry!

• GOOOOOOL!!! 2:2!! JANICKI NIESPODZIEWANIE WYRÓWNUJE!!

• Kamil Kościelny wchodzi za Bartla.

• Ucierpiał Błaszczykowski, który zwija się z bólu.

• Raków złapał wiatr w żagle i stara się o trzeciego gola.

• Nikola Kuveljić za Bashę.

• Co za comeback Rakowa, który błyskawicznie odwróci wynik. Co więcej, daje on w tym momencie beniaminkowi grupę mistrzowską! Sprawdźcie TABELĘ EKSTRAKLASY NA ŻYWO.

• Trzeba przyznać, że w tej ostatniej akcji karny należał się Rakowowi w trzech sytuacjach (dwa faule). Ręka Klemenza była ewidentna.

• GOOOOOL!!! BROWN FORBES DAJE PROWADZENIE RAKOWOWI!!!

• Rzut karny dla Rakowa! Lukas Klemenz dostał w rękę i jeszcze dostał żółtą kartkę!

• Teraz będzie kartonik dla Mateusza Hołowni.

• Vullnet Basha zarobił kartkę.

• David Niepsuj zastępuje Burligę.

• Paradoksalnie Wisła wyglądała po przerwie lepiej niż w pierwszej połowie, ale straciła gola.

• Żółta kartka dla Tijanicia.

• Najpierw świetne zagranie Tomasa Petraska do Davida Tijanicia, piłka wystawiona do Schwarza w polu karnym, a Czechy już wiedział, co należy zrobić.

• GOOOOOOL!!! 1:1!! SCHWARZ!!

• Celne uderzenie z główki Heberta po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego. Na posterunku był Szumski.

• Przytomna asekuracja Jacha, który przeciął prostopadłe podanie z głębi pola.

• Bardzo aktywny jest dzisiaj Bartl. Znowu wrzucał w pole karne, ale prosto w obrońców rywala.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy. Wisła nie zachwyca, ale prowadzi.

• Nie spieszy się piłkarzom Wisły, którzy kradną czas, kiedy tylko mogą.

• Wrzucał z lewej strony Bartl, przewrócił się w polu karnym Brown Forbes, ale nie ma mowy o faulu.

• Niezłe dośrodkowanie Savicevicia, ale piłkę pewnie wyłapuje Szumski.

• Vukan Savicević dostaje żótłą kartkę.

• Schwarz strzelał z rzutu wolnego, ale prosto w mur wiślakow.

• Broni się cały czas Biała Gwiazda. Gospodarze nie mają pomysłu, jak przedostać się w okolice pola karnego Rakowa.

• Nie trafił w dośrodkowaną piłkę Brown Forbes. A gdyby ta sztuka się udała, mogło to zaskoczyć bramkarza Wisły.

• Znowu pomylił się Hebert, który przepuścił podanie do gracza Rakowa, ale sytuację uratował wybiciem Buchalik.

• Z rzutu wolnego celnie uderzył Jarosław Jach, ale spokojnie łapie piłkę Buchalik. Był jeszcze niewielki rykoszet.

• Gospodarze mają duże kłopoty, by wyjść z własnej połowy. Częstochowianie wyraźnie dyktują warunki gry.

• Niecelny strzał Igora Sapały. Ostrzeżenie dla Białej Gwiazdy.

• Felicio Brown Forbes ogląda żółtą kartkę.

• GOOOOL!!! JAKUB BŁASZCZYKOWSKI PEWNIE I JEST 1:0!!

• Po analizie VAR sędzia wskazuje na 11. metr!

• Rafał Boguski trafił w rękę Kamila Piątkowskiego w polu karnym! Wisła domaga się jedenastki.

• Rafał Janicki utrudnił Sebastianowi Musiolikowi opanowanie futbolówki.

• Mocno stara się "usiąść" Raków na Wiśle w pierwszych minutach.

• Dobre dośrodkowanie Petra Schwarza, musiał wysilić się Michał Buchalik przy piąstkowaniu.

• Rozpoczynają goście. Gramy.

• Jeżeli Raków ponownie wygra z Wisłą to zbliży się do grupy mistrzowskiej na przynajmniej jeden punkt.

• W rundzie jesiennej w Bełchatowie wygrał Raków. Jedynego gola przeciw Wiśle strzelił wtedy Tomas Petrasek. Stało się tak dopiero w 83. minucie.

• Na sto procent Wisła dokończy sezon w grupie spadkowej. Pytanie z którego miejsca do niej przystąpi. Na dwa mecze przed końcem fazy zasadniczej jest trzynasta. Ma ledwie oczko przewagi nad Koroną i wyjazd do piętnastej Arki w następnej kolejce.

• Wisła pod presją. Po wznowieniu rozgrywek przegrała oba mecze. Oba z drużynami z czołówki: z drugim Piastem Gliwice 0:4, z pierwszą Legią Warszawa 1:3. Raków w tym samym czasie dopisał po punkcie przeciw Śląskowi Wrocław (1:1) i ostatnio ŁKS-owi Łódź (1:1).

• Witamy! W środowym meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków zagra u siebie z Rakowem Częstochowa. Zapraszamy na relację na żywo.