Wisła Sandomierz - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0

Fragment meczu Wisła - KSZO.
Fragment meczu Wisła - KSZO. Krzysztof Krogulec
W rozegranym w Staszowie meczu finałowym Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego Wisła Sandomierz pokonała KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0. Zwycięzca w nagrodę otrzymał w sumie 36 tysięcy złotych (30 tysięcy od Polskiego Związku Piłki Nożnej i 6 tysięcy od Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej). Pokonany otrzymał czek na 4 tysiące od Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Wisła Sandomierz - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)
1:0 bramkę zaliczono Patrykowi Rogowi 57.

Wisła: Stanisław Wierzgacz - Kacper Górski, Andrij Nikanowycz, Patryk Wilk, Paweł Bażant, Patryk Róg, Piotr Poński (67 Marcin Sudy), Dawid Korona, Michał Mokrzycki, Piotr Ferens (67 Daniel Beszczyński), Kacper Piechniak.

KSZO: Adrian Olszewski - Paweł Czajkowski, Patryk Cheba (70 Michał Grunt), Mateusz Mąka (60 Stanisław Sarwicki), Bartłomiej Smuczyński, Tomasz Persona, Włodzimierz Puton (63 Radosław Mikołajek), Dawid Kamiński, Jakub Kapsa, Damian Mężyk, Łukasz Jamróz.

Sędziował: Maciej Mądzik. Widzów: 500.

Przed meczem miała miejsce bardzo miła uroczystość. Ostatni mecz w roli sędziego prowadził Maciej Mądzik. otrzymał nagrody, puchar i kwiaty i gromkie brawa od dość licznie zgromadzonej publiczności.

Później zaczęła się walka na boisku o puchar i nagrody finansowe. Pierwsza połowa dość żywa obfitująca w sporo akcji zarówno pod bramką Adriana Olszewskiego, jak i Stanisława Wierzgacza. Bliżsi strzelenia gola byli piłkarze z Ostrowca Świętokrzyskiego. W 38 minucie po strzale Dawida Kamińskiego piłka trafiła w słupek.

Po zmianie stron do ataku ruszyli sandomierzanie. W 53 minucie bliski pokonania bramkarza KSZO był Patryk Róg, ale piłkę z linii bramkowej wybił Paweł Czajkowski. Za kilka chwil podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego strzelili gola. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne wrzucił Paweł Bażant. W sporym zamieszaniu futbolówkę do bramki skierował plecami napastnik KSZO Łukasz Jamróz. Co ciekawe sędzia zaliczył gola Patrykowi Rogowi.

Na stratę bramki szybko zareagował trener KSZO Przemysław Cecherz, wprowadzając dwóch ofensywnych piłkarzy.
Od tego momentu trwało oblężenie bramki Wisły. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego przeszedł na grę trójką w obronie. Bardzo dobrze w bramce sandomierskiej drużyny doświadczony Stanisław Wierzgacz. Wisła ograniczyła się do gry z kontry.