Wisła Sandomierz przegrała pierwszoligowe derby z KSSPR Końskie 30:39

PKZaktualizowano
W derbach województwa w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych Wisła Sandomierz przegrała z KSSPR Końskie 30:39. KSSPR zrewanżował się za 11-bramkową porażkę w Sandomierzu w poprzednim sezonie.

SPR Wisła Sandomierz - KSSPR Końskie 30:39 (15:19)

Wisła: Skowron, Polit - Cupisz 5, Ogrodnik 4, Karbownik 4, Kuroś 4, N. Trojanowski 4, Kubisztal 3, Dusak 3, Szklarski 2, Kutek 1, Gach, Guz, Smardz.

KSSPR: Ratuszniak, Kornecki - W. Trojanowski 9, Przybylski 9, Smołuch 8, Bąk 6, R. Napierała 3, T. Napierała 2, Baturin 1, Słonicki 1, Kubała.

Konecczanie byli w sobotę wyraźnie lepsi. Wprawdzie Wisła prowadziła w 6 minucie 4:2, ale od tego momentu dominowali goście, którzy w 15 minucie wygrywali 9:5. Potem już tylko raz "wiślacy" zbliżyli się do KSSPR - w 38 minucie było 23:25. Goście umiejętnie odcinali od piłki Marcina Ogrodnika, grali konsekwentny, dojrzały handball, byli skuteczni w ataku pozycyjnym, w którym największe zagrożenie dla sandomierskiej bramki stanowili rozgrywający - Michał Przybylski i Sebastian Smołuch oraz kołowy Arkadiusz Bąk, umiejętnie ustawiający się do podań przy podwyższonej obronie Wisły. Drużyna trenera Rafała Przybylskiego sama twardo grała w obronie i świetnie korzystała z możliwości kontrowania, a tu skuteczny był skrzydłowy Wojciech Trojanowski.

W innych meczach: Siódemka-Miedź Legnica - MTS Chrzanów 36:26 (16:16), BRW Stal Mielec - ASPR Zawadzkie 45:35 (20:20), AZS Politechnika Radom - Gwardia Opole 25:24 (11:11), ChKS Łódź - Olimpia Piekary Śl. 29:29 (14:17), KS AZS AWF Biała Podlaska - Stalprodukt BKS Bochnia - mecz w niedzielę.