reklama

Wisła Sandomierz z dramatycznie niskim budżetem? Kukiełka też opuścił klub!

SAWZaktualizowano 
Mariusz Kukiełka to kolejny czołowy zawodnik, który opuścił Wisłę Sandomierz
Mariusz Kukiełka to kolejny czołowy zawodnik, który opuścił Wisłę Sandomierz Fot. Sławomir Stachura
Potężnego osłabienia doznała Wisła Sandomierz. Drużynę lidera trzeciej ligi świętokrzysko-małopolskiej opuścił Mariusz Kukiełka, który po 19 latach wrócił do Siarki Tarnobrzeg, której jest wychowankiem.

W zimowym okienku transferowym Wisła straciła już trzech kluczowych graczy. Najpierw do drugoligowej Puszczy Niepołomice przeniósł się najlepszy strzelec trzeciej ligi po jesieni Adrian Gębalski (15 goli), do KSZO 1929 Ostrowiec odszedł pomocnik Damian Nogaj, który przez ostatnie dni trenował z Koroną Kielce, a teraz z Sandomierzem pożegnał się prawdziwy mózg zespołu, były reprezentant Polski, 38-letni Mariusz Kukiełka, który po latach postanowił wrócić do macierzystego klubu. Z Siarką, ósmą drużyną drugiej ligi, Kukiełka podpisał półtoraroczny kontrakt.

Czy to oznacza, że Wisła, której trenerem jest Tadeusz Krawiec, już teraz poddaje się w walce o drugą ligę? Doznając takich osłabień zespołowi z Sandomierza trudno będzie przecież utrzymać wysokie miejsce w trzeciej lidze.

Jak się dowiedzieliśmy, odejście kluczowych zawodników ma swoje przyczyny. Wybrane w listopadzie nowe władze Sandomierza nie będą ponoć finansowo wspierać klubu w takim stopniu, jak robiły to poprzednie. Mówi się, że budżet Wisły, utrzymywanej w głównej części przez miasto, może być niższy nawet o 80 procent! A to skutkuje odejściem czołowych zawodników, a co za tym idzie, marnymi szansami na osiągnięcie dobrego wyniku na koniec trzecioligowego sezonu.

W czwartek próbowaliśmy skontaktować się z prezes Wisły Sandomierz Anną Ziółek. Nie odbierała telefonu.

WSZYSTKO o piłce nożnej w Świętokrzyskiem

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 54

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

W
WIŚLAK ;)

i co z budżetem Wisały czy ktoś coś wie bo ostatnie informacje były niepokojace 

D
Durayt77

Niestety na przełomie ostatnich lat widać że ten klub popada w coraz gorszą ruinę ... 

w
wzorek

Ciekawe czy zarobki w Radzie Miasta też zostały przycięte !? Może Pan Przewodniczący poda oficialjnie jakie cyferki wpływają na jego konto i za co przede wszystkim :)

L
Leon

szok dawać kasę na IV ligową szmaciankę, mówi się III liga a to tylko z nazwy a a jeszcze jest II, I i ekstraklasa taka to III liga , rudy kasę wził i poszedł podobno inni, lepiej tą kasę przeznaczyć na szkolenie młodzeieży a nie kupę kasy dawać marnym grajkom, a jak nie to to zostanie sponsor w postaci kibla i niech latają z WC na piersi,,,,,,,,,,,,,,,,,

G
Gość

Dotacje na tarnobrzeski sport przyznane. Prezydent Grzegorz Kiełb stanął na wysokości zdania!

Plotki mówiące o tym, że nowa władza samorządowa Tarnobrzega dokona likwidacji zawodowego sportu w tym mieście nie znalazły na szczęście żadnego potwierdzenia w faktach.

Wsparcie otrzymało łącznie dwanaście klubów. Największe, bo w wysokości 420 tysięcy złotych trafiło do Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Siarka Tarnobrzeg.

- W związku z tym, że sezon trwa, a nie zmienia się reguł gry w trakcie jej trwania, postanowiliśmy klubowi przyznać pieniądze na podobnym poziomie jak to było do tej pory – wyjaśnia prezydent Grzegorz Kiełb.
- Rozumiem, że drastyczne obniżenie poziomu dotacji już teraz spowodowałoby poważne problemy dla klubu, dlatego teraz to są większe pieniądze, a potem, w drugiej transzy przyjdzie czas na oszczędności. ED Tbg.

 

 

To jest bardzo Mądrę posuniecie gospodarza miasta. Bronkowski ucz się a nie słuchaj wrzodowej damy bo ona wraz z jej esbeckim wujeczkiem wyprowadzi Cię na mętne drogi, których sielanka skończy się dla Ciebie po kilku miesiącach burmistrzowania. Sport był i musi być dofinansowywany z budżetu miasta.

 

 

j
janfan
W dniu 02.02.2015 o 20:16, fragles napisał:

Przewodniczący Rady Miasta się tłumaczy: Oświadczenie W związku z nieprawdziwymi informacji zawartymi w gazecie codziennej Echo Dnia (artykuł „Wisła Sandomierz z dramatycznie niskim budżetem? Kukiełka też opuścił klub!”), który ponadto ukazał się na portalu internetowym w dniu 22 stycznia 2015 r. informujemy co następuje: Rada Miasta Sandomierza podejmując uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu miasta na 2015 rok zatwierdziła m.in. wysokość dotacji celowej na realizację przedsięwzięcia – Wspieranie finansowe rozwoju sportu na terenie miasta Sandomierza (nabór wniosków – sport kwalifikowany). W ramach konkursu ofert rozdysponowana zostanie kwota 280.000,00 zł. Należy zaznaczyć, że w roku ubiegłym w tym dziale i rozdziale kwota ta wynosiła 280.250,00 zł. Kwota jest mniejsza o 250,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt złotych). Zdumiewające jest więc stwierdzenie autora tekstu ukrywającego się pod pseudonimem (SAW) jakoby „budżet Wisły, utrzymywanej w głównej części przez miasto, może być niższy nawet o 80 procent!” Autor artykułu nie rozmawiał na ten temat nawet z Panią prezes SKS Wisła Sandomierz, pisząc „W czwartek próbowaliśmy skontaktować się z prezes Wisły Sandomierz Anną Ziółek. Nie odbierała telefonu.” Jednoznacznie świadczy to o tym, że zawarte w tekście informacje opierają się jedynie na domysłach i pomówieniach. Wyrażamy nadzieję, że następnym razem przed opublikowaniem tekstu autor skontaktuje się z Biurem Rady lub członkami Prezydium Rady Miasta Sandomierza. W związku z powyższym należy przypuszczać, że problemy finansowe SKS Wisła Sandomierz mogą wynikać z innych powodów. Tych niestety dziennikarz nie był łaskaw wskazać, a ograniczył się jedynie do obarczenia nimi nowych władz samorządowych miasta. Pragniemy poinformować, że Rada Miasta Sandomierza VII kadencji, która ukonstytuowała się 1 grudnia 2014 roku rozpatrywała projekt budżetu pozostawiony przez poprzedniego burmistrza Miasta Sandomierza. Oświadczamy, że w w/w Dziale i Rozdziale nie dokonano ŻADNYCH zmian utrzymując w uchwalonym budżecie kwotę przedstawiona w opracowanym wcześniej projekcie. Należy przypomnieć, że w 2013 r. dotacja ta wynosiła 295.000,00zł zaś w 2012 r. 260.000,00zł. Warto również nadmienić, że władze samorządowe miasta zapewniają SKS Wisła Sandomierz dodatkowe źródła finansowego wsparcia. Jedną z tych form jest możliwość pobierania opłat za korzystanie z miejskiego szaletu, usytuowanego przy ul. Koseły (wzdłuż ogrodzenia okalającego Stadion Miejski). 22 grudnia 2014 roku obecna Rada Miasta Sandomierza podjęła uchwałę o powierzeniu roli inkasenta SKS Wisła Sandomierz i ustaliła wynagrodzenie dla klubu w wysokości 50% od sumy opłat pobranych w każdym kolejnym miesiącu kalendarzowym. Biorąc pod uwagę powyższe fakty stwierdzamy, że takie nieodpowiedzialne i niezgodne z prawdą publikacje poważają autorytet władz samorządowych, przyczyniają się do utraty zaufania społecznego i wzbudzają niepotrzebne emocje. Przewodniczący Rady Miasta SandomierzaRobert Pytka

Z tym szaletem do przesadzili...

f
fragles

Przewodniczący Rady Miasta się tłumaczy:

 

Oświadczenie W związku z nieprawdziwymi informacji zawartymi w gazecie codziennej Echo Dnia (artykuł „Wisła Sandomierz z dramatycznie niskim budżetem? Kukiełka też opuścił klub!”), który ponadto ukazał się na portalu internetowym w dniu 22 stycznia 2015 r. informujemy co następuje:

 

Rada Miasta Sandomierza podejmując uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu miasta na 2015 rok zatwierdziła m.in. wysokość dotacji celowej na realizację przedsięwzięcia – Wspieranie finansowe rozwoju sportu na terenie miasta Sandomierza (nabór wniosków – sport kwalifikowany). W ramach konkursu ofert rozdysponowana zostanie kwota 280.000,00 zł. Należy zaznaczyć, że w roku ubiegłym w tym dziale i rozdziale kwota ta wynosiła 280.250,00 zł. Kwota jest mniejsza o 250,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt złotych). Zdumiewające jest więc stwierdzenie autora tekstu ukrywającego się pod pseudonimem (SAW) jakoby „budżet Wisły, utrzymywanej w głównej części przez miasto, może być niższy nawet o 80 procent!” Autor artykułu nie rozmawiał na ten temat nawet z Panią prezes SKS Wisła Sandomierz, pisząc „W czwartek próbowaliśmy skontaktować się z prezes Wisły Sandomierz Anną Ziółek. Nie odbierała telefonu.” Jednoznacznie świadczy to o tym, że zawarte w tekście informacje opierają się jedynie na domysłach i pomówieniach.

 

Wyrażamy nadzieję, że następnym razem przed opublikowaniem tekstu autor skontaktuje się z Biurem Rady lub członkami Prezydium Rady Miasta Sandomierza. W związku z powyższym należy przypuszczać, że problemy finansowe SKS Wisła Sandomierz mogą wynikać z innych powodów. Tych niestety dziennikarz nie był łaskaw wskazać, a ograniczył się jedynie do obarczenia nimi nowych władz samorządowych miasta.

 

Pragniemy poinformować, że Rada Miasta Sandomierza VII kadencji, która ukonstytuowała się 1 grudnia 2014 roku rozpatrywała projekt budżetu pozostawiony przez poprzedniego burmistrza Miasta Sandomierza. Oświadczamy, że w w/w Dziale i Rozdziale nie dokonano ŻADNYCH zmian utrzymując w uchwalonym budżecie kwotę przedstawiona w opracowanym wcześniej projekcie. Należy przypomnieć, że w 2013 r. dotacja ta wynosiła 295.000,00zł zaś w 2012 r. 260.000,00zł.

 

Warto również nadmienić, że władze samorządowe miasta zapewniają SKS Wisła Sandomierz dodatkowe źródła finansowego wsparcia. Jedną z tych form jest możliwość pobierania opłat za korzystanie z miejskiego szaletu, usytuowanego przy ul. Koseły (wzdłuż ogrodzenia okalającego Stadion Miejski). 22 grudnia 2014 roku obecna Rada Miasta Sandomierza podjęła uchwałę o powierzeniu roli inkasenta SKS Wisła Sandomierz i ustaliła wynagrodzenie dla klubu w wysokości 50% od sumy opłat pobranych w każdym kolejnym miesiącu kalendarzowym.

 

Biorąc pod uwagę powyższe fakty stwierdzamy, że takie nieodpowiedzialne i niezgodne z prawdą publikacje poważają autorytet władz samorządowych, przyczyniają się do utraty zaufania społecznego i wzbudzają niepotrzebne emocje.

 

Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza

Robert Pytka

 

j
john
W dniu 27.01.2015 o 21:18, Gość napisał:

Ty prymitywny przygłupku,jeśli ta akcja miała sens i logike to ty i tobie podobni rzeczywiście jesteście patologią....umysłową.Akcje w domach dziecka na obecne czasy,kiedy dzieci mają tam wszystko(prócz rodziców,adoptujesz ich?)są wypaczone! ku..rwa. Każdy z tych kibiców ma rodzine lub sąsiadów biedotę i to te dzieci najbardziej by się cieszyły ze słodyczy czy zabawek.Ale po ch.uj radość nieść naprawdę potrzebującym,przecież słaba pokazówka by była.To nie lata 70te 80te żeby domom dziecka pomagać w ten sposób.

Jednak jesteś pustak.Jakimi kategoriami ty myślisz(o ile myslisz samolubie)Akcja po raz kolejny spowodowała olbrzymią radość na ustach i w sercach tych dzieci z tych ,,wypasionych'' domków ,w których ,,niczego nie brakuje '' ale może ta radość była udawana .Tych akurat kibiców stać również na to aby pomagac innym potrzebujacym,a twoje zaangażowanie ogranicza sie do krytyki.

G
Gość

Ty prymitywny przygłupku,jeśli ta akcja miała sens i logike to ty i tobie podobni rzeczywiście jesteście patologią....umysłową.Akcje w domach dziecka na obecne czasy,kiedy dzieci mają tam wszystko(prócz rodziców,adoptujesz ich?)są wypaczone! ku..rwa. Każdy z tych kibiców ma rodzine lub sąsiadów biedotę i to te dzieci najbardziej by się cieszyły ze słodyczy czy zabawek.Ale po ch.uj radość nieść naprawdę potrzebującym,przecież słaba pokazówka by była.To nie lata 70te 80te żeby domom dziecka pomagać w ten sposób.

k
kibic wisły
W dniu 26.01.2015 o 11:24, Gość napisał:

"Posiada wielkie tradycje i zawsze utrzymywana była z budżetu miasta" - wielkie tradycje powiadasz? A jakie dokładnie? I na ile owe "wielkie tradycje" interesują 23 tys osób mieszkających w tym mieście? (odjąłem te 1,5 tys zainteresowanych sympatyków, o których mowa była kilka postów wcześniej). Nareszcie pieniądze z budżetu będą szły dodatkowo w inne kierunki niż tylko "klubowe". Pieklicie się, pyskujecie, obrażacie... A prawda jest taka, że gdyby faktycznie zarząd klubu był bez skazy i faktycznie chciał postarać się o sponsorów, to po pierwsze zareagowałby tak jak chciałbyś (czyli wystąpił do prokuratora), a po drugie ruszyłby tyłki i poszukał sponsorów. Mam przedziwne wrażenie, że zarząd nie zrobi nic, bo dokąd dostawali pewną kasę było cudnie, a teraz sa zmuszeni do robienia czegokolwiek i pasja lekko przycichła...

Prezes Klubu Wisła i cały Zarząd Wisły robią to wszystko za darmo, robią to tylko z zamiłowania do klubu, który poprzedni zarząd zrobił tyle co oni ,ciekawy jestem kto z Was poświęciłby tyle czasu i zdrowia za free tak po prostu 

j
john
W dniu 25.01.2015 o 00:39, Gość napisał:

Ale czemu zje.bany łeb sie wypowiada? akcje przygłupów wsadz se w chu.j................według ciebie przyj...ebany łbie jest logika w tej akcji?

tak ,miała ta akcja jak i inne sens-ten sens to radość dzieci.A ty zaangazowany w krytykę Buraku ,kręcacy nochem zastanów sie nad swoim życiem  I JE**** SIĘ W ŁEB(tylko mocno)

G
Gość
W dniu 26.01.2015 o 11:49, Gość napisał:

Z deb***ami nie ma co dyskutowac!!!

ot i argument "niedeb***a"! Elokwencja zerowa, inteligencja na niskim poziomie - na dyskusję nie ma szans. Jakieś argumenty masz, czy tylko obrażac potrafisz?

G
Gość
W dniu 26.01.2015 o 11:24, Gość napisał:

"Posiada wielkie tradycje i zawsze utrzymywana była z budżetu miasta" - wielkie tradycje powiadasz? A jakie dokładnie? I na ile owe "wielkie tradycje" interesują 23 tys osób mieszkających w tym mieście? (odjąłem te 1,5 tys zainteresowanych sympatyków, o których mowa była kilka postów wcześniej). Nareszcie pieniądze z budżetu będą szły dodatkowo w inne kierunki niż tylko "klubowe". Pieklicie się, pyskujecie, obrażacie... A prawda jest taka, że gdyby faktycznie zarząd klubu był bez skazy i faktycznie chciał postarać się o sponsorów, to po pierwsze zareagowałby tak jak chciałbyś (czyli wystąpił do prokuratora), a po drugie ruszyłby tyłki i poszukał sponsorów. Mam przedziwne wrażenie, że zarząd nie zrobi nic, bo dokąd dostawali pewną kasę było cudnie, a teraz sa zmuszeni do robienia czegokolwiek i pasja lekko przycichła...

 

Z deb***ami nie ma co dyskutowac!!!

G
Gość
W dniu 26.01.2015 o 09:09, Gość napisał:

Rozdzieracie szaty nad Sandomierskim Klubem Sportowym "WISŁA," który z samej nazwy jest podległy miastu. Wyciągacie jakieś wyimaginowane bajońskie sumy, które rzekomo idą z budżetu miasta na sandomierski sport. Dlaczego nie pyszczycie, że przez dziesiątki lat miasto utrzymywało sześć osób w PTTK, które doiło z miasta ok. 2 000 000.- (dwa miliony zł.), kiedy Borowski zrozumiał i dobrał sie do nich, za obiecanki Bronkowskiego, że im to odda zrobili Borowskiemu antykampanie. Przecież nie jest żądną tajemnica, ze w sztabie wyborczym główna role odgrywała Marzena Martyńska - sekretarz zarządu oddziału PTTK. Pochylcie się i zacznijcie szczękać nad tymi milionami dojonymi przez sześć osób z PTTK nie dając przez te dziesiątki lat  miastu w zamian nic, a które to pieniądze zaspokoiłyby potrzeby Muzeum, co było intencja Borowskiego w chwili przejmowania Muzeum od nieudolnego starosty Masternaka, kulturę i sport. SKS WISŁA istnieje w mięście od 90 lat. Posiada wielkie tradycje i zawsze utrzymywana była z budżetu miasta. W chwili obecnej nieodpowiedzialna osoba publicznie łżąca  społeczeństwu - wyborcom miasta nazywając ich „wrzodami, który należy wyciąć”  przekroczyła wszelkie dozwolone prawem normy, za co kibice, sympatycy i Zarząd Klubu powinien wystąpić do prokuratora o ściganie jej z urzędu, zaś jej chlebodawca burmistrz oraz rada miasta powinni wyciągnąć jak najdalej idące konsekwencje i przed kolejnymi skandalami jakie po drodze może nieodpowiedzialnie czynić przepędzić ją z urzędu na zasiłek dla bezrobotnych..

"Posiada wielkie tradycje i zawsze utrzymywana była z budżetu miasta" - wielkie tradycje powiadasz? A jakie dokładnie? I na ile owe "wielkie tradycje" interesują 23 tys osób mieszkających w tym mieście? (odjąłem te 1,5 tys zainteresowanych sympatyków, o których mowa była kilka postów wcześniej). Nareszcie pieniądze z budżetu będą szły dodatkowo w inne kierunki niż tylko "klubowe". Pieklicie się, pyskujecie, obrażacie... A prawda jest taka, że gdyby faktycznie zarząd klubu był bez skazy i faktycznie chciał postarać się o sponsorów, to po pierwsze zareagowałby tak jak chciałbyś (czyli wystąpił do prokuratora), a po drugie ruszyłby tyłki i poszukał sponsorów. Mam przedziwne wrażenie, że zarząd nie zrobi nic, bo dokąd dostawali pewną kasę było cudnie, a teraz sa zmuszeni do robienia czegokolwiek i pasja lekko przycichła...

G
Gość

Rozdzieracie szaty nad Sandomierskim Klubem Sportowym "WISŁA," który z samej nazwy jest podległy miastu. Wyciągacie jakieś wyimaginowane bajońskie sumy, które rzekomo idą z budżetu miasta na sandomierski sport. Dlaczego nie pyszczycie, że przez dziesiątki lat miasto utrzymywało sześć osób w PTTK, które doiło z miasta ok. 2 000 000.- (dwa miliony zł.), kiedy Borowski zrozumiał i dobrał sie do nich, za obiecanki Bronkowskiego, że im to odda zrobili Borowskiemu antykampanie. Przecież nie jest żądną tajemnica, ze w sztabie wyborczym główna role odgrywała Marzena Martyńska - sekretarz zarządu oddziału PTTK. Pochylcie się i zacznijcie szczękać nad tymi milionami dojonymi przez sześć osób z PTTK nie dając przez te dziesiątki lat  miastu w zamian nic, a które to pieniądze zaspokoiłyby potrzeby Muzeum, co było intencja Borowskiego w chwili przejmowania Muzeum od nieudolnego starosty Masternaka, kulturę i sport. SKS WISŁA istnieje w mięście od 90 lat. Posiada wielkie tradycje i zawsze utrzymywana była z budżetu miasta. W chwili obecnej nieodpowiedzialna osoba publicznie łżąca  społeczeństwu - wyborcom miasta nazywając ich „wrzodami, który należy wyciąć”  przekroczyła wszelkie dozwolone prawem normy, za co kibice, sympatycy i Zarząd Klubu powinien wystąpić do prokuratora o ściganie jej z urzędu, zaś jej chlebodawca burmistrz oraz rada miasta powinni wyciągnąć jak najdalej idące konsekwencje i przed kolejnymi skandalami jakie po drodze może nieodpowiedzialnie czynić przepędzić ją z urzędu na zasiłek dla bezrobotnych..

 

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3