Wisła Warszawa skarciła zbyt pewne siebie siatkarki KSZO Ostrowiec i wyrównała stan rywalizacji

mir
W drugim meczu barażowym o prawo gry w Lidze Siatkówki Kobiet KSZO Ostrowiec przegrał z Wisłą Warszawa 2:3. Stan rywalizacji 1:1.

KSZO Ostrowiec – Wisła Warszawa 2:3 (25:21, 25:21, 20:25, 14:25, 11:15).

W drugim meczu barażowym Wisła Warszawa nie była już taka słaba jak dzień wcześniej i sprawiła sporą niespodzianka wygrywając pięciosetowy mecz. Ostrowczanki prowadziły już 2:0 i wszystko wskazywało na to że mecz zakończy się tak jak środowe spotkanie obydwu drużyn (KSZO wygrał 3:0). Niestety gospodynie chyba już po drugim secie w to uwierzyły i zostały srogo skarcone przez ambitne zawodniczki z Warszawy. Porażka KSZO jest tym bardziej niezrozumiała, bo rywalki prezentowały bardzo przeciętny poziom. Popełniały jednak zdecydowanie mniej błędów niż w środę i to wystarczyło by wygrać trzy sety i cały mecz.

Od początku meczu widać było że Wisła „tanio skory nie sprzeda”. W pierwszym secie od początku prowadziła Wisła, by po 20 minutach gry uzyskać sześciopunktową przewagę (13:19). Dopiero seria świetnych zagrywek Olgi Geyko pozwoliła gospodyniom zniwelować stratę i wygrać seta. W drugiej partii wszystko „było pod kontrolą”. Od początku prowadziły gospodynie i chociaż nie ustrzegły się błędów to przewagę utrzymywały. W tej partii seria asów serwisowych popisała się Emilia Oktaba. Trzeci set był bardzo wyrównany, ale częściej na prowadzeniu była Wisła. Ostrowczanki słabo radziły sobie w ataku, nie najlepiej wychodziła zagrywka. Rywalki grały trochę chaotycznie, ale nadzwyczaj ambitnie walczyły o każdą piłkę. Od stanu 17:17 (ostatni remis) Wisła zdobyła trzy punkty i choć gospodynie zdołały zmniejszyć stratę (20:21) to w końcowych akcjach skuteczniejsze były zawodniczki z warszawy.

Czwarty set to kompromitująca gra KSZO. Ostrowczanki nie radziły sobie ani w ataku ani w obronie, a rywalki świetnie wykorzystywały każdy błąd. Wisła wygrała do 14 (!) i doprowadziła do tie breaku. W ostatniej odsłonie znowu trwała wyrównana walka, ale o dziwo mniej doświadczone zawodniczki Wisły potrafiły zagrać spokojnie i pewnie wygrać końcowe piłki.
Teraz dwa kolejne mecze rozegrane zostaną w Warszawie (27 i 28 kwietnia). Ewentualny piąty mecz (gra się do trzech wygranych spotkań) 1 maja w Ostrowcu.