sportowy24

  Wkrótce memoriał Jarka Tkaczyka

  /PK/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wkrótce memoriał Jarka Tkaczyka
  Pierwszy Memoriał Jarosława Tkaczyka - zmarłego niedawno byłego bramkarza Iskry i Vive odbędzie się pod koniec listopada w Kielcach.
  Wkrótce memoriał Jarka Tkaczyka

  Turniej odbędzie się w dniach 22-23 listopada w Gimnazjum numer 7 na kieleckim Słonecznym Wzgórzu. W szkole tej pracował Jarosław Tkaczyk. Drużyny będą rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych - rocznik 1998 oraz 1999 i młodsze. W sumie do turnieju zgłosiło się 9 drużyn (zagrają między innymi zawodnicy, których trenował Tkaczyk), w obu grupach rywalizacja będzie się toczyła systemem każdy z każdym. W organizację turnieju zaangażowali się koledzy i współpracownicy Jarka - Paweł Grecak, Rafał Bernacki i Aleksander Litowski. - Mamy nadzieję, że z każdym rokiem obsada turnieju będzie liczniejsza, marzy nam się, żeby za kilka lat był to międzynarodowy festiwal młodzieżowej piłki ręcznej - mówi Rafał Bernacki.

  Jarosław Tkaczyk był bramkarzem Iskry i Vive Kielce. Do Kielc trafił w 1995 roku z Broni Radom, zdobył z kieleckim klubem między innymi cztery mistrzostwa kraju - w 1996, 1998, 1999 i 2003 roku. Sportową karierę zakończył w 2005 roku po kłopotach z sercem, potem pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener grup młodzieżowych. Zmarł 23 sierpnia 2013 roku po kolejnej operacji serca.

  Jednym z patronów medialnych memoriału będzie "Echo Dnia".


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018