Włoszczowa wnioskuje o prawie 120 milionów złotych w ramach programu Polski Ład

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Sławomir Owczarek, dyrektor Biura do spraw Inwestycji Urzędu Gminy Włoszczowa.
Sławomir Owczarek, dyrektor Biura do spraw Inwestycji Urzędu Gminy Włoszczowa. UG Włoszczowa
Trzy wnioski złożyła w piątek do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu gmina Włoszczowa. W sumie wnioskuje o prawie 120 milionów złotych.

Program Inwestycji Strategicznych to dedykowany samorządom komponent opracowywanego przez rząd pakietu społeczno-gospodarczych reform "Polski Ład". Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 15 sierpnia 2021 roku. Każda jednostka samorządu terytorialnego oraz związek gmin może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: bez kwotowego ograniczenia, na dotację do 30 milionów złotych i wsparcie do pięciu milionów złotych.

- Wnioski dotyczą między innymi kanalizacji w 14 miejscowościach dla blisko 5 tysięcy odbiorców, jak i oczekiwanego już od wielu lat remontu stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz modernizacji pięciu dróg dojazdowych i drogi na osiedlu Brożka we Włoszczowie - wymienia Sławomir Owczarek, dyrektor Biura do spraw Inwestycji Urzędu Gminy Włoszczowa.

- Łącznie wartość wszystkich zadań zgłoszonych przez gminę do programu „Polski Ład” sięga 127.439.964 złotych. Samorząd dorzuci do Polskiego Ładu 7.577.108 złotych. Niemal wszystkie zadania mają przygotowaną kompletną dokumentację, niezbędną do ich realizacji, a gdy nie jest wymagana, to tak zwany przedmiar - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

– Wyjątek stanowi modernizacja boisk Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale jeśli otrzymamy wsparcie, wykonamy dokumentację – wyjaśnia dyrektor Owczarek.

Dla samorządów, które chcą skorzystać z możliwości uzyskania dofinansowania na poziomie aż 95 procent, nabór wniosków odbywa się w trzech grupach - inwestycji do 5 milionów złotych, inwestycji do 30 milionów złotych oraz inwestycji bez limitu, przekraczających tę kwotę.

O co wnioskuje gmina Włoszczowa.

I wniosek

I część:

Budowa kanalizacji sanitarnej o łącznej długości około 79,40 kilometrów i 27 przepompowni ścieków w 14 miejscowościach: Konieczno, Kurzelów, Danków Duży i Mały, Czarnca, Kąty, Kuzki, Ogarka, Boczkowice, Rogienice, Dąbie, Bebelno Wieś, Bebelno Kolonia i Ludwinów.

II część:

Modernizacja dróg dojazdowych:

- do oczyszczalni ścieków o długości około 640 metrów,

- ulica Kolejowa około 415 metrów,

- ulica Podzamcze wraz z kanalizacją deszczową o długości 450 metrów,

- ulica biskupa Mieczysława Jaworskiego i kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z kanalizacją deszczową o długości około 445 metrów.

Szacowany koszt 98.339.000 złotych (wkład własny 4.916.950 złotych).

II wniosek

Kompleksowa rozbudowa i modernizacja infrastruktury sportowej przy szkołach podstawowych w Kurzelowie, Koniecznie i Czarncy oraz modernizacja stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

Kurzelów i Czarnca - boisko wielofunkcyjne z poliuretanu, bieżnia, skocznia do skoku w dal, oświetlenie. W Koniecznie dodatkowo boisko do piłki nożnej ze sztucznej trawy oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie: modernizacja boisk głównego i bocznego, wielofunkcyjnego, do siatkówki plażowej, tenisa ziemnego. Modernizacja i budowa budynków zaplecza szatniowo - gospodarczego. Remont trybun, bieżni. Modernizacja i budowa parkingów, nagłośnienie, oświetlenie, monitoring, mała architektura, ogrodzenie, odwodnienie, infrastruktura towarzysząca.

Szacowany koszt całkowity 24.102.206 złotych (wkład własny 2.410.220 złotych).

III wniosek

Kompleksowa modernizacja drogi na osiedlu Brożka w mieście o długości 710 metrów - remont nawierzchni, chodników, miejsc postojowych, oświetlenia, korekta wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej.

Szacowany koszt całkowity 4.998.758 złotych (wkład własny 249.938 złotych).

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca, zakończy się 15 sierpnia.

Mniej wina w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie