Włoszczowscy policjanci podsumowali rok. Dużo mówiono o...

  Włoszczowscy policjanci podsumowali rok. Dużo mówiono o pieniądzach

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Włoszczowska policja podsumowała rok. Bezpieczeństwo, jak wynika ze statystyk, utrzymuje się na wysokim poziomie.
  1/27
  przejdź do galerii

  Włoszczowska policja podsumowała rok. Bezpieczeństwo, jak wynika ze statystyk, utrzymuje się na wysokim poziomie. ©Rafał Banaszek

  Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie zajmuje pierwsze miejsce w województwie w wykrywalności przestępstw ogólnych. – Zrobimy wszystko, żeby wykryć sprawców rozboju w Seceminie oraz wyjaśnić sprawę pożaru dyskoteki w tej samej gminie – zapowiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej.
  7 lutego, na tak zwanej odprawie rocznej funkcjonariusze komendy przedstawili samorządom informacje o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego za 2018 rok.

  Omówiono działania włoszczowskiej policji we wszystkich pionach, a więc: przestępstw kryminalnych, pracy dochodzeniowo-śledczej, przestępstw gospodarczych, prewencji, profilaktyki oraz przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym.

  Ze statystyk wynika, że w powiecie włoszczowskim żyje się bezpiecznie (przestępczość jest tutaj jedną z najniższych w województwie – wynosi 3 procent). Nasza policja wykryła w minionym roku ponad 90 procent przestępstw ogólnych – pod tym względem zajmuje pierwsze miejsce w województwie.

  Jeśli chodzi o wykrywalność przestępczości kryminalnej – Włoszczowa plasuje się na 5 miejscu w województwie na 13 komend. W ubiegłym roku stwierdzono więcej przestępstw gospodarczych (o 100) oraz narkotykowych (61). Policjanci zabezpieczyli pół kilograma narkotyków.

  Jeśli chodzi o ruch drogowy, włoszczowscy stróże prawa przeprowadzili w ubiegłym roku prawie 24 tysiące badań stanu trzeźwości kierujących (średnio każdego dnia sprawdzili trzeźwość 78 osób), w wyniku których ujawnili 183 kierowców pod wpływem alkoholu.

  Zatrzymali też 184 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 kilometrów na godzinę. W minionym roku odnotowano więcej kolizji drogowych i wypadków, w wyniku których zginęło na włoszczowskich drogach pięć osób.

  - To był trudny rok dla nas, ale zakończyliśmy go z podniesioną głową – stwierdził komendant powiatowy Mariusz Przyborowski. Pochwalił się, że policja jest najlepiej ocenianą instytucją w kraju, jeśli chodzi o badania opinii społecznej (za nią są władze miasta i gminy, a na trzecim miejscu telewizja Polsat).

  Włoszczowską policję wychwaliła szefowa Prokuratury Rejonowej Małgorzata Zarychta-Chodup. – Nasza policja i prokuratura osiągają dobre wyniki. Nie żałujcie pieniędzy dla policji – zwróciła się do obecnych na naradzie samorządowców.

  Władze samorządowe gminy Włoszczowa i powiatu obiecały wsparcie dla policji. – Postaramy się zabezpieczyć jakąś kwotę w tym roku, pomimo trudnej sytuacji finansowej starostwa – stwierdził wicestarosta Łukasz Karpiński.

  – My również deklarujemy wsparcie, bo wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie – dodał burmistrz Grzegorz Dziubek. Włodarz Włoszczowy zaapelował też o walkę z mową nienawiści i hejtem w Internecie. – To powinno zniknąć – powiedział.

  Przypomnijmy, że w 2018 roku włoszczowskie samorządy wsparły naszą policję dotacją w wysokości około 72 tysięcy złotych. Za te pieniądze zakupiono między innymi dwa radiowozy hybrydowe.

  Do tych radiowozów, wartych około 100 tysięcy złotych każdy, dołożyły wówczas cztery samorządy z naszego powiatu (gmina Włoszczowa - 24 tysiące złotych, Krasocin – 20 tysięcy, powiat włoszczowski – 10 tysięcy i Kluczewsko – 6,6 tysiąca).

  W tym roku komendant Przyborowski poprosił samorządowców o pomoc w zakupie dwóch samochodów osobowych segmentu C, wartych około 45 tysięcy złotych każdy.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce