Włoszczowska oczyszczalnia ścieków po wielkiej modernizacji...

  Włoszczowska oczyszczalnia ścieków po wielkiej modernizacji – powstała specjalna komora. Zobacz, jak obiekt wygląda od środka (ZDJĘCIA)

  red

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Burmistrza Grzegorza Dziubka (z prawej) po oczyszczalni ścieków oprowadził Paweł Strączyński, prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacj
  1/23

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©UG Włoszczowa

  Oczyszczalnia ścieków we Włoszczowie została unowocześniona. Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji zbudował komorę retencji i stabilizacji osadów ściekowych. Wpłynie to na zmniejszenie ich ilości oraz na poprawę stopnia odwodnienia.
  (By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)
  Zobacz galerię

  Rozbudowa włoszczowskiej oczyszczalni ścieków polegała przede wszystkim na unowocześnienie obiektu, zarówno w zakresie oczyszczania ścieków, jak i przeróbki osadów. Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej - 2,15 miliona złotych - na to zadanie oraz zakup sprzętu do wykrywania niekontrolowanych przecieków na sieci wodociągowej. Całkowity koszt projektu to 3,25 miliona złotych.

  W środę efekty modernizacji oczyszczalni obejrzał burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek. - Kluczowe jest to, że mamy oczyszczalnię, która wykorzystuje najnowocześniejszą technologię. Modernizacja tego zakładu oraz wodociągi i kanalizacja, jest dla nas bardzo ważnym przedsięwzięciem. To największy program, który przeprowadzamy we współpracy z naszą spółką. Chcemy dbać o jakość życia mieszkańców, ale też o świeże powietrze, które jest niepodważalnym walorem turystycznym naszej gminy - podkreśla burmistrz Dziubek.

  Paweł Strączyński, prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, nie ukrywa, że spółka prowadzi rozmowy o poszerzeniu aglomeracji wodno-ściekowej. W najbliższej przyszłości wodociągu mogą spodziewać się mieszkańcy Motyczna i Międzylesia.

  W środę prezes Paweł Strączyński, wraz z pracownicą spółki Aleksandrą Górecką, oprowadził burmistrza Grzegorza Dziubka po zmodernizowanej części oczyszczalni. Opowiedział o budowie komory, nowoczesnych urządzeniach przeróbki osadów i automatycznym sterowaniu procesem ich stabilizacji, a także linii technologicznej. - Cieszymy się z kolejnego infrastrukturalnego i ekologicznego sukcesu. Gmina jest przygotowana na przetworzenie większej ilości ścieków, niż do nas trafia – podsumowuje prezes Strączyński.

  Zasadniczym celem przeróbki osadów ściekowych jest zmniejszenie ich objętości (masy) i procesu gnicia oraz uzyskanie bezpiecznego pod względem sanitarnym produktu, który z powodzeniem można zagospodarować. Osady z włoszczowskiej oczyszczalni wykorzystywane są rolniczo.

  (By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)
  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (25)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (25) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce