Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Włoszczowski Dom Kultury będzie jedną z najnowocześniejszych placówek w regionie. Jest umowa na modernizację

red
- Po ponad półwieczu działalności Dom Kultury we Włoszczowie doczeka się kompleksowej modernizacji. Zostanie rozbudowany o salę taneczną. Budynek przejdzie termomodernizację. Przy gmachu powstanie również mały amfiteatr ze sceną (między innymi na kino letnie) i zadaszeniem oraz parking – informuje Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy we Włoszczowie.

Inwestycję wykona firma Krzysztofa Prokopa AMB Budownictwo z Koziej Wsi. Wcześniej budowała w mieście przedszkole ze żłobkiem. Koszt to 3.199.399,07 złotych. W piątek włoszczowski Dom Kultury podpisał umowę z wykonawcą. Beneficjentem jest gmina Włoszczowa, reprezentowana przez burmistrza Grzegorza Dziubka, bo inwestycja stała się możliwa dzięki pozyskanym przez samorząd pieniądzom unijnym, na rewitalizację centrum Włoszczowy. Prace zakończą się jesienią przyszłego roku.

Przypomnijmy: projekt rewitalizacji Włoszczowy zakłada zagospodarowanie centralnej części rynku, rozbudowę domu kultury, uporządkowanie przestrzeni publicznej na osiedlach, przebudowę zabytkowej plebanii, powstanie strefy aktywności przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, remont ulicy Wiśniowej, odnowienie poprzemysłowego pawilonu. Będzie realizowany dzięki 15,2 miliona złotych unijnego dofinansowania. Cały koszt to kwota 22,6 miliona złotych. Preumowa z Samorządem Województwa została podpisana w lutym 2018 roku. Media pisały wówczas, że to jeden z najważniejszych projektów inwestycyjnych dla gminy Włoszczowa w ostatnim półwieczu. Rewitalizacja obejmuje w sumie dziesięć zadań, a część inwestycji będzie realizowana w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym we Włoszczowie, miejscowymi instytucjami kultury i sportu, Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony i Promocji Sztuki Sakralnej „Ars Sacra” i jednym z prywatnych przedsiębiorców.

Rewitalizacja centrum Włoszczowy ruszyła już pełną parą. Trwa przebudowa zabytkowego budynku XIX-wiecznej plebanii przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie. Będzie tu kuchnia i stołówka prowadzona przez Stowarzyszenie Świętego Brata Alberta, dostosowana do obowiązujących przepisów sanitarnych. Na piętrze zostaną wygospodarowane pomieszczenia dla potrzeb organizacji pozarządowych oraz izby regionalnej, w której eksponowana będzie sztuka sakralna dekanatu włoszczowskiego oraz wystawy czasowe.

Roboty budowlane są prowadzone przy rewitalizacji magazynu przemysłowego u zbiegu ulic Wigury i Pocztowej. Po rozbudowie zyska pomieszczenia przeznaczone do prezentacji osiągnięć lokalnych artystów i promocji wydarzeń kulturalnych. Znajdzie się tu także bawialnia dla dzieci, ze sprzętem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Część budynku przeznaczona będzie na działalność gospodarczą.

W środę, 17 lipca temu rozpoczęła się przebudowa ulicy Wiśniowej w mieście, dzięki temu będzie nie tylko nowa nawierzchnia czy chodniki, ale też kanalizacja deszczowa, która powstanie również na drogach wewnętrznych Osiedla Brożka.

Metamorfoza czeka również włoszczowski Rynek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie