Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Włoszczowskie kino Muza zaprasza na dramat „Fabian albo świat schodzi na psy” (WIDEO, ZDJĘCIA)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Fabian albo świat schodzi na psy
Fabian albo świat schodzi na psy
Kino Muza we Włoszczowie zaprasza na filmy „Fabian albo świat schodzi na psy”, „Zając Max: Misja pisanka”, „Szalony Piotruś”, „Marzec ‘68”, „Licorice pizza”, „Belle”, „Szpicel”, „Człowiek z Rio”, „Cud Guadalupe”, „Drive my car”, „Gierek”. Zobacz program kina od piątku, 1 kwietnia, do środy, 6 kwietnia.

„Fabian albo świat schodzi na psy” Austria/Niemcy, dozwolony od lat 15, dramat, sala kameralna: piątek i sobota – godzina 12. Berlin, rok 1931. Zmierzch Republiki Weimarskiej. Miejskie życie toczy się tu szybko i intensywnie, choć wciąż pobrzmiewają duchy niezabliźnionych ran z przeszłości oraz niepewność związana z tym, co nadejdzie. Codziennością rządzi chaos, daje się wyczuć wyraźny społeczny ferment. Miejskie szlaki przecieramy wraz z aspirującym pisarzem Jakobem Fabianem (Tom Schilling). Do spółki ze swoim najlepszym przyjacielem Stephanem Labude (Michaell Wittenborn) prowadzą nocne życie, odwiedzając coraz to dziwniejsze lokale. Miejsca, gdzie polityczne dyskusje mieszają się z rozmowami o sztuce, a poważne tematy często ustępują taniej rozrywce. Ten osobliwy miejski labirynt wydaje się w równej mierze ekscytujący, co opresyjny. Szansą na odnalezienie właściwej drogi okazuje się dla Jakoba spotkanie z początkującą aktorką, która szybko zweryfikuje jego dotychczasowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.

„Zając Max: Misja pisanka” Niemcy, bez ograniczeń, dubbing, animowany, duża sala: piątek, sobota, niedziela i wtorek – godzina 15, środa – godzina 10. Młody, ale odważny Zając Max zostaje wybrany przez magiczną Złotą Pisankę, aby dołączyć do Zajęczej Akademii i rozpocząć trening Mistrza. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi będzie mógł odkryć super moce, które pozwolą mu chronić Wielkanoc. Niestety tuż przed pierwszym treningiem dzieje się coś niewyobrażalnego – Złota Pisanka, które jest źródłem całej świątecznej magii, traci swój blask i staje się czarna… Nadchodząca Wielkanoc jest w wielkim niebezpieczeństwie! Za wszystkim stoi były uczeń Zajęczej Akademii oraz dobrze wszystkim znana rodzinka lisów, która ostrzy swoje kły i pazurki na tegoroczne pisanki. Max wspólnie ze swoją najlepszą przyjaciółką zrobią wszystko co w ich mocy, aby ocalić Wielkanoc. Jedynym ratunkiem okazuje się jeden z lisów. Czy można zaufać komuś, kto na co dzień obnosi się z rudą kitą? Oto początek wielkiej przygody, ale też lekcji o tolerancji, przyjaźni i wielkiej sile, jaką ma zgrana drużyna!

„Szalony Piotruś” Francja/Włochy, dozwolony od lat 15, dramat/komedia kryminalna, sala kameralna: piątek – godzina 15.05. Ferdinand (nazywany - ku swojemu niezadowoleniu - Pierrotem) to mężczyzna wyraźnie znudzony swoim życiem i towarzystwem z jakim przychodzi mu spędzać czas. Pewnej nocy po kulturalnej imprezce z tzw. wyższych sfer spotyka Marianne - dziewczynę, którą miał okazję poznać prawie pięć lat wcześniej, jednak ich znajomości nie można nazwać inaczej niż znajomością płytką. Tej własnie nocy dochodzi jednak do pewnej zmiany. Ferdinand / Pierrot trafia z Marianne do łóżka, a następnie mordują razem pewnego gangstera, kradną jego pieniądze i broń i wyruszają w (pozornie) bezcelową podróż po kraju. Spontaniczna para po drodze kradnie, naciąga turystów i wreszcie morduje, w międzyczasie rozmawiając o życiu ludzkim i wszystkim co jest z nim związane. W rolach głównych występują Jean-Paul Belmondo i Anna Karina.

„Marzec ‘68” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/romans, duża sala: piątek, sobota, niedziela i worek – godzina 17. Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, w reżyserii Kazimierza Dejmka, wystawianych w Teatrze Narodowym. Wśród protestującej młodzieży są także Hania (Vanessa Aleksander) i Janek (Ignacy Liss). Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los?

„Licorice pizza” USA, dozwolony od lat 15, dramat, sala kameralna: piątek i sobota – godzina 17.05, niedziela – godzina 15.05; duża sala: wtorek – godzina 19.05. Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

„Belle” USA/Japonia, dozwolony od lat 15, Sci-Fi/anime, duża sala: piątek i sobota – godzina 19.05. Suzu, siedemnastoletnia licealistka mieszkająca z ojcem w małym miasteczku, postanawia odwiedzić wirtualny świat "U", poszukując ukojenia po śmierci matki.

„Szpicel” Francja/Włochy, dozwolony od lat 15, dramat/kryminał, sala kameralna: piątek – godzina 19.20, sobota – godzina 15.05. Złodziej Maurice (Serge Reggiani) wychodzi z więzienia po czteroletniej odsiadce. Wyrównuje rachunki z paserem Gilbertem, który był odpowiedzialny za śmierć jego dziewczyny. Zabiera również znalezioną w domu pasera biżuterię. Następnie przygotowuje się do skoku na pewną wille. Dzieli się swoimi planami z Silenem (Jean-Paul Belmondo), który zaopatruje go w sprzęt potrzebny do skoku. W trakcie skoku dochodzi do wpadki. Wspólnik Maurica ginie w strzelaninie z policją, a on sam z trudem uchodzi z życiem. Kto sypnął? Kto jest szczurem? Zaskakujący kryminał noir J-P Melvilla o męskiej przyjaźni wystawionej na próbę.

„Człowiek z Rio” Francja/Włochy, dozwolony od lat 15, komedia/przygodowy, sala kameralna: sobota – godzina 19.20, wtorek – godzina 15.05. Farsa szpiegowska i przygodowa. Śniadzi obcokrajowcy, zdający się wręcz niezniszczalni i używający zatrutych strzałek, kradną amazońską statuetkę z paryskiego muzeum i uprowadzają znawców w dziedzinie wymarłej cywilizacji Malteków. Jest wśród nich Agnes, córka zamordowanego profesora, posiadacza jednej z trzech figurek Malteków. Jej chłopak, Adrien, przebywający w Paryżu na tygodniowej przepustce z koszar, wiedząc, że na policje nie ma co liczyć rzuca się w szalony pościg. Porywacze zabierają odurzoną narkotykami Agnes do samolotu do Rio. Adrien, wspomagany przez miejscowego pucybuta, aby ocalić ekscentryczną dziewczynę, powstrzymać bezwzględnych złodzieji i przy okazji poznać tajemnicę Malteków, będzie musiał przemierzyć Rio, Brasílię i dżunglę Amazonii. . . wszystko zanim zostanie uznany za dezertera. W rolach głównych występują Jean-Paul Belmondo i Francoise Dorleac.

„Cud Guadalupe” USA, dozwolony od lat 12, biograficzny/dramat/religijny, sala kameralna: niedziela – godzina 13.05. Pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara.

„Drive my car” Japonia, dozwolony od lat 15, dramat, sala kameralna: niedziela – godzina 17.20, wtorek – godzina 17.05. Zdobywca Oscara 2022 w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Yūsuke (Hidetoshi Nishijima) jest aktorem i reżyserem teatralnym, a jego żona, Oto (Reika Kirishima), telewizyjną scenarzystką, która lubi opowiadać historie także w łóżku – choć te scenariusze ocenzurowałaby każda stacja. Łącząca ich więź wydaje się głęboka – do momentu gdy Oto niespodziewanie umiera, pozostawiając po sobie wiele tajemnic. Pogrążony w smutku Yūsuke wyjeżdża do Hiroszimy, by tam reżyserować w teatrze „Wujaszka Wanię”, w którym główną rolę dostaje młody aktor, Kōji (Masaki Okada). Kōji znał Oto i zna odpowiedzi na dręczące męża pytania. Czy jednak Yūsuke zdobędzie się na konfrontację z mężczyzną, z którym być może zdradzała go żona? Jej obecność jest w pięknym, łagodnym, melancholijnym filmie stale wyczuwalna: Yūsuke puszcza bowiem w aucie kasety z czytanymi przez nią fragmentami „Wujaszka Wani”. Za kierownicą jego dopieszczonego Saaba siada wynajęta przez teatr szoferka, Misaki (Tōko Miura), której milczenie skrywa wspomnienie dawnej tragedii. Prowadzone przez nią auto staje się konfesjonałem dla wszystkich bohaterów, a poczynione w nim wyznania przyniosą nie tylko ulgę i spokój, ale także pozwolą stworzyć samotnikom nowe więzi.

„Gierek” Polska, dozwolony od lat 15, biograficzny, piątek, sobota, niedziela i środa – godzina 16.30. Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran. W rolach głównych występują Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie