Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Włoszczowskie kino Muza zaprasza na dramat polski „Lokatorka” (WIDEO, ZDJĘCIA)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Kino Muza we Włoszczowie zaprasza na filmy „Nędarz i madame”, „To musi być miłość”, „Lokatorka”, „Dziewczyny z Dubaju”, „Ucieczka na srebrny glob”, „Świąteczna wyprawa pana Patyka”, „Wszystkie nasze strachy”, spektakl „Odjazdowa farsa”, operę „Zemsta nietoperza” i koncert „Gwiazdka z Maestro Andre Rieu” . Zobacz program kina od piątku, 10 grudnia, do środy, 15 grudnia.

„Lokatorka” Polska, dozwolony od lat 15, dramat sensacyjny, sala kameralna: piątek, sobota i niedziela – godzina 17.05, środa – godzina 10. Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska (Słowomira Łozińska). Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka (Irena Melcer). Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

„Dziewczyny z Dubaju” Polska, dozwolony od lat 18, dramat/erotyczny/sensacyjny, duża sala: piątek – godzina 19. Emi (Paulina Gałązka) to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę. Oparte na prawdziwych wydarzeniach „Dziewczyny z Dubaju” zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tak zwanej „afery dubajskiej”.

„Świąteczna wyprawa pana Patyka” Norwegia, dozwolony od lat 5, dubbing, familijny, sala kameralna: sobota – godzina 15.05, duża sala: wtorek – godzina 15. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, lecz śniegu jak na lekarstwo. Pan Patyk, ożywiony kijek zachowujący się jak chłopiec – fascynuje się wyprawą na biegun Roalda Amudsena i postanawia powtórzyć ten wyczyn. Kilkuletni Junior rusza w pościg za swoim przyjacielem z drewna. Razem z ojcem odnajdują go, ale wtedy dopada ich nagła zamieć śnieżna. Czy bohaterowie wrócą cali i zdrowi do domu?

„Andre Rieu: Gwiazdka z Maestro Andre Rieu” koncert, sala kameralna: niedziela – godzina 13.05. Zupełnie nowy świąteczno-noworoczny show. Na tę premierę wszyscy długo czekaliśmy. Maestro nagrał to show podczas serii gwiazdkowych koncertów na żywo w 2019 roku i chciał je pokazać widzom kinowym na Gwiazdkę 2020 roku. Pandemia jednak pokrzyżowała te plany. Naszczęście jednak wróciliśmy do kin ii w końcu możemy wspólnie obejrzeć tę długo wyczekiwaną premierę.

„Nędzarz i madame” Polska, dozwolony od lat 15, dramat biograficzny, sala kameralna: piątek – godzina 15.05, sobota – godzina 13. Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich –Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta. Buntownicza natura oraz niezgoda na zło i cierpienie sprawiają, że ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie. Po osiągnięciu sławy porzuca sztukę, aby służyć ludziom. Jego tragiczny los wieńczy załamanie, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak odrodził się i powrócił, jako Brat Albert – przyszły święty. Filmową historię jego życia dopełniają losy sławnych przyjaciół i artystów – Heleny Modrzejewskiej i Józefa Chełmońskiego.

„To musi być miłość” Polska, dozwolony od lat 15, komedia romantyczna, duża sala: piątek – godzina 17, wtorek – godzina 19. Kto powiedział, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Trzy siostry są przyjaciółkami od serca, które trzymają się razem na dobre i za złe, niezależnie od wybryków swoich facetów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć jeszcze raz decyzję o ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie w stylu Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować co dalej, bo każda z kobiet przechodzi teraz własne, miłosne zawirowania. Czy ich faceci w swojej totalnej niezdarności znajdą sposób, żeby odzyskać serca sióstr?  W rolach głównych występują Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Jan Englert, Anna Smołownik, Rafał Królikowski.

„Ucieczka na srebrny glob” Polska, dozwolony od lat 15, dokumentalny, sala kameralna: piątek, sobota i niedziela – godzina 19.05, wtorek – godzina 15.05, środa – godzina 12.05. „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego mógł stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii kina – jeszcze przed „Gwiezdnymi wojnami” George’a Lucasa. Rozmach produkcyjny, gwiazdorska obsada, rewolucyjne kostiumy i scenografia zapowiadały arcydzieło. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć? Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje filmowców z całego świata oraz rozgrzewa emocje dawnych członków ekipy równie silne dziś co 40 lat temu. „Ucieczka na srebrny glob” Kuby Mikurdy prezentuje największą tajemnicę i niespełnione marzenie polskiego kina. Poznajemy także prywatne kulisy powstawania filmu - Żuławski był wówczas świeżo po rozstaniu z pierwszą żoną Małgorzatą Braunek i praca nad ambitnym dziełem stanowiła dla niego rodzaj terapii.

„Wszystkie nasze strachy” Polska, dozwolony od lat 15, dramat, duża sala: wtorek – godzina 17. Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

„Zemsta nietoperza” z Wiener Staatsoper, opera, poniedziałek – godzina 8.

„Odjechana farsa” spektakl teatralny, sala widowiskowa, niedziela – godzina 18. Czy w jednym pokoju hotelowym zmieści się 10 osób, z których każda będzie miała plany, nie tylko na przyszłość, ale i związane z tym pokojem i osobami w nim się pojawiającymi, ale i w tajemniczy sposób znikającymi? Czy 2 godziny wystarczą, aby zawiązać nowe związki i przy okazji rozwiązać stare? Czy istnieje recepta na wielką karierę, szczęśliwe małżeństwo, udział w finale Voice of USA, dobry film, ognisty bezpieczny romans, sprawiedliwą ustawę, wspaniałą książkę czy doskonałe morderstwo bez ofiary? Na pewno, pod warunkiem, że w owe 10 osób wcieli się dwoje wyśmienitych aktorów, którzy zagrają ponad 70 scen, do których przebiorą się
150 razy... mając czasami 15 tylko sekund i dwie ręce i dwie nogi!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie