Wojciech Szczęsny został bohaterem Juventusu. "Wiatr przesunął piłkę"

TB
Wojciech Szczęsny został bohaterem Juventusu. W meczu z Sampdorią pomógł wiatr
Wojciech Szczęsny został bohaterem Juventusu. W meczu z Sampdorią pomógł wiatr MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Wojciech Szczęsny został jednym z bohaterów Juventusu w meczu przeciwko Sampdorii, w których obronił rzut karny. - Spodziewałem się strzału w środek, ale tuż przed uderzeniem wiatr przesunął piłkę - opowiadał polski bramkarz, który był drugim najwyżej ocenianym graczem "Starej Damy".

- Zespół zagrał dobry mecz na poziomie technicznym. Jednak musimy poprawić naszą grę, gdy mamy kontrolę nad rywalizacją. Tak, by wykorzystać moment na dobicie przeciwnika - podsumował sobotnią wygraną 3:1 z Sampdorią trener Juventusu Massimiliano Allegri.

Wyjazdowe zwycięstwo ekipy z Turynu było też trochę szczęśliwe. W pierwszej połowie goście oddali jeden strzał w bramkę Sampdorii i prowadzili 2:0. W 23. minucie Maya Yoshida strzelił samobója, z kolei w 34. minucie Alvaro Morata wykorzystał rzut karny. Szansę na bramkę z 11 metrów miał też Antonio Candreva, ale jego strzał obronił Wojciech Szczęsny.

- Miałem szczęście. Spodziewałem się strzału w środek bramki, ale tuż przed uderzeniem wiatr przesunął piłkę. Wybrałem więc stronę i miałem nadzieję na obronę. Udało się, to cieszy, ponieważ trenujemy jedenastki i gdy uda się jakąś obronić podczas meczu, to satysfakcja jest większa - przyznał 31-letni bramkarz, który w tym sezonie obronił już trzy rzuty karne z rzędu. To pierwszy taki wyczyn w Serie A od sezonu 2017/18, w którym ówczesny gracz Sampdorii Emiliano Viviano zatrzymał cztery strzały.

Gospodarze zdobyli bramkę dopiero w 84. minucie. Z rzutu wolnego uderzył Abdelhamid Sabiri, a piłka po rykoszecie zmyliła Szczęsnego. - Zdarzają się gole, przy których nie możesz nic zrobić, jak ten, gdy piłka zmieniła tor lotu. Chcieliśmy zachować czyste konto, ale mogliśmy zrobić tylko tyle - stwierdził Szczęsny, który był drugim najwyżej ocenianym graczem Juventusu. Bohaterem został Morata, który zdobył bramkę na 3:1.

Cały mecz w zespole Sampdorii rozegrał też Bartosz Bereszyński.

Dzięki wygranej Juventus czwarty. Ma na koncie 56 punktów. Przed nim jest Napoli, które ma o jeden punkt więcej i jeden mecz rozegrany mniej. Wiceliderem jest Inter Mediolan, który zgromadził 58 punktów w 27 spotkaniach. Pierwsze miejsce zajmuje AC Milan, który w sobotę wygrał z Empoli 2:0. Po 29. kolejkach ma 63 punkty.