Worek medali dla Unii w zawodach pływackich

ALI
Pływacy Unii - z trenerem Adrianem Szumilasem - wypadli świetnie w zawodach na Rawszczyźnie. archiwum klubu
Buscy pływacy brylowali w ostatnich zmaganiach ligowych na Rawszczyźnie

Mocnym akordem zakończyli zawodnicy buskiej Unii Świętokrzyską Ligę Pływacką 2016. Podczas ostatniej w tym sezonie imprezy w Ostrowcu Świętokrzyskim aż jedenaście razy stawali na podium.

Buscy pływacy rywalizowali w „dużej” lidze ze 140 zawodnikami dziesięciu klubów regionu świętokrzyskiego. Spisali się bardzo dobrze, a każdy z naszej ekipy przynajmniej raz wchodził na podium po medal.

Pierwsze miejsca w zawodach na Rawszczyźnie zajęli: Norbert Jaworski na 100 metrów klasykiem i Oliwier Stecki na 50 metrów motylkiem. „Srebro” wywalczyli: Maria Rusak na 100 metrów grzbietem i 100 metrów stylem zmiennym, Maciej Służalski na 50 metrów motylkiem oraz Hubert Tomczyk na 100 metrów grzbietem. Na trzeciej pozycji uplasowali się: Aleksandra Adamczyk na 100 metrów kraulem, Wiktoria Szumilas na 100 metrów klasykiem, Karol Kowalski na 100 metrów żabką, Patryk Krzemiński na 50 metrów motylkiem i Jan Lis na 400 metrów stylem dowolnym.