WOŚP 2018. Cudzynowice z nowym orkiestrowym rekordem. 10...

  WOŚP 2018. Cudzynowice z nowym orkiestrowym rekordem. 10 tysięcy... było bardzo blisko

  Adam Ligiecki

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W 26. Finale Wielkiej Orkiestry grały wolontariuszki - Klaudia (z lewej) i Julia z Cudzynowic. Kwestowały też przed Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, a

  W 26. Finale Wielkiej Orkiestry grały wolontariuszki - Klaudia (z lewej) i Julia z Cudzynowic. Kwestowały też przed Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, a datki sypał do puszek burmistrz Adam Bodzioch. ©Adam Ligiecki

  Stało się już tradycją, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie kazimierskim najdłużej gra w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Nie inaczej było w tym roku: w niedzielę finał, potem, w tygodniu - szkolna "licytacja z serduszkiem". Przełożyło się to świetnie na kasę - mamy nowy rekord, do "magicznych" 10 tysięcy zabrakło bardzo niewiele.
  W 26. Finale Wielkiej Orkiestry grały wolontariuszki - Klaudia (z lewej) i Julia z Cudzynowic. Kwestowały też przed Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, a

  W 26. Finale Wielkiej Orkiestry grały wolontariuszki - Klaudia (z lewej) i Julia z Cudzynowic. Kwestowały też przed Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, a datki sypał do puszek burmistrz Adam Bodzioch. ©Adam Ligiecki

  Zespół Szkół Rolniczych zagrał z Wielką Orkiestrą już po raz 14. Szefową sztabu jest Joanna Porębska-Szolc, a wspierali ją dzielnie nauczyciele: Małgorzata Pozłótka, Magdalena Chabros, Aneta Blicharz, Robert Kokosza.

  Na wielkie kwestowanie ruszyło w tym roku 20 wolontariuszy. Zbierali pieniądze do kolorowych puszek w Cudzynowicach, lecz chętnie zapuszczali się także do Kazimierzy Wielkiej. Mimo nie najlepszej pogody - było bardzo zimno - skarbony zapełniały się w szybkim tempie.

  Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych wzięli też udział w "koncercie z serduszkiem", w Kazimierskim Ośrodku Kultury.
  Wystąpili jako aktorzy grupy teatralnej APROPO, prowadzonej przez Ewę Wiejachę. Show "Sylwester na bis" był prawdziwą... bombą energetyczną, a rozbawiona do łez publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

  Chwila oddechu... i w tygodniu, w szkolnej hali sportowej, odbyła się orkiestrowa licytacja. "Pod młotek" poszły zarówno firmowe gadżety WOŚP, jak i przedmioty przekazane przez darczyńców; w tym piękne prace, wykonane przez Ewę Jaworską.

  Aukcję prowadzili z werwą trzecioklasiści, Adrian Pietrzyk i Jakub Groński. Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja o orkiestrową płytę: do walki stanęli Wojciech Gaweł z klasy II TI i... dyrektor szkoły Jacek Nowak. Tym razem uczeń był górą! Dyrekcja odbiła sobie tę "stratę" bardzo szybko, kupując - za kuszącą kwotę - koszulkę Wielkiej Orkiestry.

  Dyrektor Jacek Nowak miał też superniespodziankę: przekazał na licytację pismo, gwarantujące całej klasie... zwolnienie z odpowiedzi ustnych w sprawdzianów w wybranym dniu. Po zażartej "walce na kasę" trafiło ono do klasy I TI/TB.

  26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach przyniósł nowy rekord: 9635 złotych i 48 groszy (plus 48,67 euro na bis). Królową wolontariatu została Małgorzata Gołąb z klasy I TE, która zebrała 1340 złotych. Niewiele mniej pieniążków było w puszkach Aleksandry Jędruch i Pauliny Nocoń.  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

  QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się!

  Najlepsza jedenastka jesieni w piłkarskiej ekstraklasie. A w niej dwóch piłkarzy Korony

  Piękne piłkarki na pięknych zdjęciach. Wyjątkowa sesja Korony Handball Kielce

  QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

  Mężczyźni noszący to imię są najwierniejsi [LISTA]

  ZOBACZ TAKŻE: Bezpieczne porody w Radomsku - II ńeferencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego

  (Źródło: dzienniklodzki.pl)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo