Wręczono Anioły Dobroci. Zobacz laureatów (ZDJĘCIA)

IWO
Władysław Brudek, wójt gminy Bogoria w powiecie staszowskim został Świętokrzyskim Aniołem Dobroci w kategorii osoba indywidualna.

Zobacz także: Joanna Krupa i Łukasz Jakóbiak zbierają pieniądze na pomoc zwierzętom

(Dostawca: x-news)

Władysław Brudek, wójt Bogorii otrzymał statuetkę Anioła Dobroci w kategorii indywidualnej. Natomiast w kategorii zbiorowej zwyciężył Dom Pomocy Społecznej w Zgórsku. Uroczystość, w czasie której marszałek Adam Jarubas i Barbara Jakacka Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej nagrodzili tych, którzy niosą pomoc potrzebującym, odbyła się już po raz dwunasty, tym razem w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

- Z wielką satysfakcją promujemy ideę bezinteresownej pomocy - mówił marszałek Adam Jarubas. - Tacy ludzie zajmują się cerowaniem świata, a potrzebujących wsparcia przybywa. Dziękujemy nagrodzonym za pasję pomagania, za to, że tworzą idee i projekty poza ograniczonym wymiarem pracy.

W czasie gali zorganizowanej przez samorząd województwa świętokrzyskiego, wyróżniono też w kategorii indywidualnej Bogusławę Grabek, pracownika socjalnego z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziszowie w powiecie jędrzejowskim, oraz Towarzystwo Ziemi Daleszyckiej (powiat kielecki), które reprezentowali prezes Alicja Furmanek oraz wiceprezes Karol Błaszczyk.

Dyrektor Barbara Jakacka Green także podziękowała wszystkim nagrodzonym za poświęcenie czasu ludziom, którzy niezbyt dobrze radzą sobie w dzisiejszych czasach i przyczyniają się do rozwoju różnych dziedzin życia: - Dobrze jest stosować się do słów apostoła Pawła, żeby nie zaniechać czynienia dobrych uczynków, bo tylko one tak naprawdę liczą się w życiu - zachęcała do właściwych postaw.

Nagrodzeni byli mile zaskoczeni. - Tak naprawdę ta statuetka należy się wszystkim pracownikom mojej gminy - podkreślał Władysław Brudek, wójt Bogorii. - Cieszę się, że nasza praca na rzecz mieszkańców została dzisiaj dostrzeżona. Czerpiemy zadowolenie z tego, że zorganizowaliśmy dobrze edukację, jadłodajnię czy przedszkola dla najmłodszych. Za uhonorowanie podziękował również Zbigniew Szybalski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku koło Kielc. - Ja też uważam, że ta nagroda należy się wszystkim naszym pracownikom, którzy cały czas starają się poprawić los naszych podopiecznych - mówił. - Staramy się o to, aby mogli atrakcyjnie spędzić czas, uprawiać sport, mieć dobrą rehabilitację. Nasz najmłodszy podopieczny ma 10 lat, najstarszy - 72 lata. Organizujemy zawody sportowe i wiele innych przedsięwzięć.

Bogusława Grabek, wyróżniony pracownik socjalny z Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziszowie zdradzała, że tego typu praca z ludźmi bywa bardzo trudna, ale też przynosi dużo satysfakcji, gdy uda się kogoś wyprowadzić na prostą: - Problemów u rodzin przybywa, do każdego trzeba podchodzić indywidualnie, z sercem.

Piotr Żołądek, członek zarządu województwa, chwalił panią Bogusławę za to, że jest osobą bardzo kompetentną, bezinteresowną i otwartą na ludzkie problemy.

Z kolei prezes Alicję Furmanek i wiceprezesa Karola Błaszczyka z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej wyróżniono za integrację, aktywizację mieszkańców oraz działalność pomocową dla nich. Towarzystwo rozdało 100 ton żywności dla 650 potrzebujących rodzin. Ma nowatorskie pomysły.

Po gali nagrodzeni i publiczność obejrzeli sztukę „Szalbierz”.

Trwa loteria Echa Dnia. KLIKNIJ I SPRAWDŹ, JAK WYGRAĆ MIESZKANIE, SAMOCHÓD I NAGRODY PIENIĘŻNE

Wideo

Komentarze 18

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anioł
W dniu 27.10.2016 o 08:52, Piwopij napisał:

Nie mam nic przeciwko temu i i moją dobroć docenili. Ale znając życie, wiem, że najlepszą robotę robią ci, o których nikt nie mówi. PIWOPIJ.

ŚWIĘTA RACJA !!!! 

Anioł, no Anioł po ch...............u    z niego anioł.

T
Tatul

Serdecznie gratuluję Aniołowi i kierowanemu przez niego zespołowi

P
Piwopij

Nie mam nic przeciwko temu i i moją dobroć docenili. Ale znając życie, wiem, że najlepszą robotę robią ci, o których nikt nie mówi. PIWOPIJ.

G
Gość
W dniu 27.10.2016 o 08:31, Piwopij napisał:

Lepszymi Aniołami dobroci są pisowcy. Oni dają, swoim, na prawo i lewo. Nie żałują kasy i posad. W następnej edycji będą zdecydowanymi faworytami. PIWOPIJ.

Lepszego anioła z czarną d****ą, jak ty nie znajdziesz. Oni dają, ty byś zabierał. :P  

P
Piwopij

Lepszymi Aniołami dobroci są pisowcy. Oni dają, swoim, na prawo i lewo. Nie żałują kasy i posad. W następnej edycji będą zdecydowanymi faworytami. PIWOPIJ.

Z
Zoja

Pytanie mam?czy teraz zwracać się należy dodając do nazwiska mój Aniele jak np."Żołądek- mój Aniele" lub Jarubas mój Aniele?

G
Gość

@Elka, rączka, rączkę myje :)

Jak tam, rodzinka ustawiona na publicznym wikcie?

G
Gość

Święto/krzyskie krainą szczęścia z aniołami dobroci, którym patronuje ...i tu się powstrzymam z racji szacunku dla tego w którego wierzę, odbierając tą tanią reklamę (wiadomej partii)  jako święto/kradztwo.Jeśli mamy już sięgać do przedstawicieli sił niebiańskich, dla równowagi należy wybrać laureatów szatanów zła bo przecież diabeł to upadły anioł i też ma swoich naśladowców i to niemało. Kapitułę z racji wykazania się objektywizmem, propunuję pozostawić bez zmian.  

B
Brak słów

Padłem jak to zobaczyłem Błaszczyk Aniołem Dobroci kawał sku....na
Następny Żołądek gdzie pieniądze za ekwiwalent pytam?

A
A44

Jeżeli ktoś wykonuje swoje obowiązki i pobiera za to pensję, to raczej nie robi tego bezinteresownie. Czy dobrze rozumiem, że wszystkie te nagrody są za coś ekstra, co dodatkowo zrobili wszyscy wyróżnieni?

A
Antek

Ja rozumiem, że dzisiaj nagrody mogą dostawać tylko ci z PiS. No to rzeczywiście nasze chłopy nie wpisały się w linię

E
Elka

No fakt. To, że ktoś był popierany przez PSL w wyborach ma go przekreślać do końca życia. Nie liczy się to ile facet zrobił w ostatnich latach na rzecz ludzi. Brawo Brudek.

p
plecak

HAHHAHAHA padłem, żyje tyle lat i nie widziałem, żeby PSL komuś pomogło :D tzn, przepraszam pomaga jak najbardziej rodzinie, potrafi w dzien znaleźć świetne stanowisko, nawet i kierownicze, z tego słynie psl w świętokrzyskim

G
Gość

Anioły PSLowoci chyba :)

Jarubas i Żołądek z PSL nagradza Błaszczyka z PSL i Brudka popieranego przez PSL w wyborach oraz Furmanek popieraną przez Burmistrza Daleszyc z PSL.

Nie wiem, czy to bardziej śmieszne, czy żałosne :)

G
Gość

To ja napisałem - Jarząbek.

Dodaj ogłoszenie