Wspaniały koncert charytatywny w Sandomierzu dla 12-letniej...

  Wspaniały koncert charytatywny w Sandomierzu dla 12-letniej Julii. Gorące serca wypełniły halę po brzegi! (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

  red

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wspaniały koncert charytatywny w Sandomierzu dla 12-letniej Julii. Gorące serca wypełniły halę po brzegi! (MNÓSTWO ZDJĘĆ)
  1/127

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Telewizja Internetowa SandomierzTV.pl

  Wielki koncert charytatywny „Julka zatańczy” dla 12-letniej Julii Skurskiej z Sandomierza odbył się w piątkowy wieczór w Hali Widowiskowo – Sportowa w Sandomierzu. Przybyły tłumy, hala była wypełniona po brzegi. Ludzie nie szczędzili pieniędzy. Chęć pomocy dla cierpiącej na rzadką chorobę dziewczynki połączyła dwa nadwiślańskie miasta. Dzień wcześniej podobny koncert odbył się w Tarnobrzegu. Zamieszczamy mnóstwo zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia dzięki uprzejmości Telewizji Internetowej SandomierzTV.pl – serdecznie dziękujemy.
  (By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)
  Zobacz galerię

  Julia z Sandomierza cierpi na rzadką chorobę zespół Pfeiffera (rośnie mózg, nie rośnie czaszka). Ponadto 12-letnia dziewczynka nie widzi na jedno oko i niedosłyszy. Do tego połowa ciała Julii jest sparaliżowana. Jak mówią najbliżsi największą pasją Julii jest czytanie książek. Chciałaby również zostać pianistką lub baletnicą.
  Niestety choroba całkowicie jej to uniemożliwia. Dziewczynka przeszła jak dotąd cztery kosztowne operacje ratujące życie. W czerwcu przyszłego roku czeka ją kolejna - w Dallas – u jednego z najlepszych chirurgów plastycznych na świecie. Jej koszt to ponad 300 tysięcy złotych.

  Odbyły się już liczne kiermasze, licytacje i wydarzenia ze zbiórką pieniędzy dla Julii. Największymi wydarzeniami były ostatnie dwa koncerty „Julka zatańczy” w Tarnobrzegu i Sandomierzu. Organizatorami i pomysłodawcami tej szczytnej akcji są społecznicy i działacze Bogusław Lubański, Monika Stojowska i Monika Magda.

  Koncert w Sandomierzu miał bogatą oprawę artystyczną. Były fantastyczne pokazy tańca w wykonaniu Formacji Tanecznej Paradox, Studia Tańca i Ruchu Fram. Świetnie zaprezentowali się artyści Fundacji Artystycznej GaMon. Ne zabrakło występów młodych wokalistek. W roli gwiazdy wystąpiła Diana Ciecierska, finalistka The Voice of Poland.

  Podczas koncertu trwały liczne licytacje, które prowadził burmistrz Sandomierza Marcin Marzec. Dzielnie wspomagał go prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Wszystkie przedmioty, bony i vouchery zostały zlicytowane. Były również zbierane pieniądze do puszek. Cała uzbierana kwota zostanie przeznaczona na dalsze leczenie Julii.

  (By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)
  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone