Wspaniały koncert laureatów i dyskwalifikacja podczas VII...

  Wspaniały koncert laureatów i dyskwalifikacja podczas VII Konkursu Wokalnego imienia Krystyny Jamroz

  Bartłomiej Bitner

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Eliza Iwan z podkieleckich Bielin zajęła drugie miejsce w grupie drugiej.

  Eliza Iwan z podkieleckich Bielin zajęła drugie miejsce w grupie drugiej. ©Dawid Łukasik

  David Roy z podwarszawskiego Izabelina i Szymon Szymik z Gliwic zwyciężyli w swoich grupach w VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym imienia Krystyny Jamroz, który od czwartku do soboty odbywał się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach. Zakończył go koncert laureatów, którzy dali popis swoich wielkich wokalnych umiejętności.
  Eliza Iwan z podkieleckich Bielin zajęła drugie miejsce w grupie drugiej.

  Eliza Iwan z podkieleckich Bielin zajęła drugie miejsce w grupie drugiej. ©Dawid Łukasik  W konkursie wzięło udział 42 uczniów ze szkół muzycznych z całej Polski. Byli podzieleni na dwie grupy. W pierwszej (do 23 roku życia) o miejsca na podium i wyróżnienia rywalizowało 18 uczestników, w drugiej (do 25 roku życia) – 24.

  David Roy z Izabelina pod Warszawą zwyciężył w grupie pierwszej.
  David Roy z Izabelina pod Warszawą zwyciężył w grupie pierwszej.
  Dawid Łukasik


  Poprzez dwukrotne przesłuchania czteroosobowe jury pod przewodnictwem Eugenii Rezler-Rozlach zdecydowało, że w grupie pierwszej najlepiej zaprezentował się mający brytyjskie korzenie David Roy, uczący się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia imienia Józefa Elsnera w Warszawie, a w drugiej Szymon Szymik z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Ludomira Różyckiego w Gliwicach.
  Jeśli chodzi o uczestników konkursu z naszego województwa, to najwyższe miejsce, a więc drugie (ex aequo z inną wokalistką) w grupie drugiej uzyskała Eliza Iwan z Bielin, szkoląca swój głos pod kierunkiem Romy Owsińskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach. Eliza otrzymała też nagrodę specjalną imienia Krystyny Jamroz za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego.


  Ponadto wyróżnienia, również w grupie drugiej, zdobyły Paulina Ragan i Izabela Wesołowska z Kielc. Wszyscy laureaci w sobotę o godzinie 16 dali wspaniały koncert, podczas którego wykonali pod dwa utwory z repertuaru takich kompozytorów jak między innymi Feliks Nowowiejski czy Stanisław Moniuszko.

  Nie obyło się jednak bez dyskwalifikacji. Odebrano drugie miejsce (grupa I) Julii Jarmoszewicz z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Warszawie, bo tuż przed wynikami przyznała, że studiuje też na Akademii Muzycznej w Łodzi, a regulamin konkursu mówi, iż mogą w nim startować uczniowie tylko szkół muzycznych II stopnia.  Wyniki

  Grupa I:
  I miejsce – David Roy, Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia imienia Józefa Elsnera w Warszawie;
  II miejsce – Julia Jarmoszewicz, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Warszawie – dyskwalifikacja;
  III miejsce – Oskar Strumiński, Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu;
  Wyróżnienia – Agnieszka Pelc, Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia imienia Fryderyka Chopina w Poznaniu; Aleksander Jagielnik, Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gorzowie Wielkopolskim.

  Grupa II:
  I miejsce – Szymon Szymik, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia imienia Ludomira Różyckiego w Gliwicach;
  II miejsce (ex aequo) – Barbara Dratwińska, Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu; Eliza Iwan, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach;
  III miejsca – Tomasz Theil, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia imienia Ludomira Różyckiego w Gliwicach;
  Wyróżnienia – Paulina Ragan, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach; Izabela Wesołowska, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego, Kielce.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda