reklama

Wszystkich Świętych 2019 w Kielcach. Ruch na drogach wokół cmentarzy [RAPORT NA BIEŻĄCO, ZDJĘCIA, WIDEO]

Marzena Ślusarz
Marzena Ślusarz
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (49 zdjęć)
W Wszystkich Świętych tradycyjnie odwiedzimy groby bliskich. Musimy się liczyć z utrudnieniami na drogach wokół cmentarzy - w Kielcach mocno zmieniła się organizacja ruchu. Na bieżąco w piątek relacjonujemy dla Państwa sytuację na ulicach wokół cmentarzy kieleckich - w centrum, na Piaskach, Białogonie i na Cedzynie.

Wszystkich Świętych 2019 w Kielcach. Ruch na drogach wokół c...

godz. 13.15
Ruch przy cmentarzu na Piaskach idzie płynnie. Samochodów jest jednak sporo, zwłaszcza przy samym wejściu na cmentarz jest niewiele miejsc do parkowania. Ruch pomagają jeszcze bardziej usprawnić policjanci.
Sytuacja wygląda tu na najbardziej spokojną wśród wszystkich kieleckich cmentarzy.

Choć jest jeden problem. Znaki nakazują ustawiać samochody równolegle do krawężnika. Kierowcy ustawiają samochody pod skosem lub przodem do krawężnika, przez co autobusy mają duży problem z bezpiecznym przejechaniem tak, by nie uszkodzić czyjegoś samochodu. Miejscami powstają zatory.

godz. 13
O godzinie 13 korki w stronę Cmentarza na Cedzynie rozpoczynały się na wysokości szkoły, kilkadziesiąt metrów za rondem. Ruch idzie bardzo powoli.

Na Cedzynie brakuje miejsc do parkowania. Warto zostawić samochód trochę dalej od cmentarza i dojść na piechotę. Na pewno będzie szybciej.

godz. 12.30
Ruch spory, ale bez groźnych zdarzeń - mówią policjanci o sytuacji przy świętokrzyskich cmentarzach. Piątkowe przedpołudnie w dniu 1 listopada upływa spokojnie.
- Odnotowaliśmy kilka, na szczęście niegroźnych, kolizji na terenie województwa świętokrzyskiego. Przy cmentarzach, gdzie panuje spory ruch, nie doszło - jak na razie do poważniejszych zdarzeń - informował Maciej Ślusarczyk z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

godz. 12
O godzinie 12 na ulicy Kieleckiej w Cedzynie od strony ronda, na pasie prowadzonym w stronę cmentarza jest duży korek, a ruch posuwa się powoli.

godz. 11.30
Sytuacja drogowa przy dwóch największych nekropoliach kieleckich, czyli Starym i Nowym Cmentarzu jest trudna. Samochody za wszelką cenę chcą dojechać jak najbliżej wejścia na cmentarze. Trudno także jest przejść po chodnikach, a także przez przejścia dla pieszych. Piesi są mniej czujni i zdarza się, że wchodzą na czerwonym świetle, za co są srogo pouczani przez patrolujących policjantów, którzy apelują o ostrożność.

godz. 10.30
W okolicach cmentarza w Białogonie ruch jest w miarę płynny. Oczywiście wielu kierowców ma ambicje podjechać autem pod samą bramę, a tam robi się bardzo ciasno i miejsc do parkowanie praktycznie już nie ma. Radzimy zostawić samochód trochę wcześniej.

godz. 8
- Ruchu w Cedzynie w okolicy cmentarza oczywiści jest wzmożony od rana, ale na szczęście nie odnotowaliśmy żadnych incydentów na drogach – informował Karol Macek ze świętokrzyskiej policji.

godz. 7
Po godzinie 7 rozpoczął się zwiększony ruch w okolicach Cmentarza Starego w Kielcach. O godzinie 8 zaczynało brakować miejsc do parkowania. Nad sytuacja panują policjanci, a w tym roku pomagają im również przedstawiciele żandarmerii wojskowej. Przy cmentarzach pomagają pracownicy ZTM - Zakładu Transportu Miejskiego

Wkrótce kolejne informacje

Zmiany w organizacji ruchu przy nekropoli na Piaskach w Kielcach obowiązują od wtorku do poniedziałku, 4 listopada włącznie, natomiast przy cmentarzach na ulicy Ściegiennego, Spokojnej oraz w Cedzynie od 31 października (czwartek) od godziny 6 do niedzieli, 3 listopada, do godziny 20.

Przy cmentarzu na Piaskach dla kierujących dostępne są dwie jezdnie ulicy Zagnańskiej („stara” i „nowa”) na odcinku od skrzyżowania z Jesionową i Łódzką do rejonu skrzyżowania z ulicą Piaski Małe. Prawe pasy ruchu na każdej z jezdni od wysokości obiektów Klubu Sportowego „ Tęcza” w stronę cmentarza przeznaczone będą na parkowanie równoległe.

Przy cmentarzach przy ulicach Ściegiennego i Spokojnej . Ulicami jednokierunkowymi będą: ulica Sołtysiaka „Barabasza” na odcinku od Ściegiennego do Legionów; ulica Kwasa na odcinku od Mahometańskiej do Sołtysiaka „Barabasza”; ulica Spokojna na odcinku od Ściegiennego do Langiewicza; ulica Langiewicza, od Spokojnej do Mała Zgoda; ulica Zgoda, od Spokojnej do Mała Zgoda oraz od Miodowicza do Mała Zgoda; ulica Mała Zgoda, od Zgoda do Ściegiennego; ulica Ściegiennego, od Sołtysiaka „Barabasza” do Husarskiej.Cmentarze przy ulicach Ściegiennego i Spokojnej .

Na Cedzynie wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum Kielc) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. Na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach.

ZOBACZ TAKŻE:

POLECAMY: BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE WYPADKI

--------------------- ---------------------

A tak sytuację na drogach relacjonowaliśmy w czwartek

Korki w Kielcach to niestety w ostatnim czasie codzienność, ale wzmożony ruch przed wszystkim świętymi je spotęgował. Kłopoty były od rana, a jeszcze przed godziną 15 ruch został sparaliżowany i niestety z każdą minutą jest gorzej.

- Ruch na ulicy Ściegiennego w stronę centrum Kielc stoi w miejscu. Nawet nie płynie - zadzwonił do nas oburzony czytelnik. Korki zwykle tworzą się na ulicach po godzinie 15, kiedy zaczyna się popołudniowy szczyt komunikacyjny, w czwartek spotęgowały je samochody jadące na cmentarze.

Podróżujący ulicami Kielc mają ogromne problemy. Korki są wyjątkowo duże przy cmentarzach na Ściegiennego, Zagnańskiej, w okolicach cmentarza na Cedzynie.

Zablokowane są też ulice niedaleko cmentarzy - na Węźle Skrzetle i w samym centrum miasta skąd blisko do cmentarzy Starego i Nowego przy Ściegiennego.

Problemy wzmaga zamknięta jedna jezdnia ulicy Popiełuszki w ciągu drogi 73, z której ruch przeniósł się na Ściegiennego. Nieprzejezdna jest ulica Wojska Polskiego z powodu remontu.

Rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Jarosław Skrzydło: - W czasie Święta Wszystkich Świętych należy liczyć się ze wzmożonym natężeniem ruchu w rejonie cmentarzy. Tak jest co roku i tak będzie, dlatego też sugerujemy korzystanie z komunikacji zbiorowej.

ZOBACZ TAKŻE:

POLECAMY: BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE WYPADKI

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 31

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Wiesniaki na TK tylko korkuja.

G
Gość

Gdyby tylko wydawali pieniądze na drogi i miejsca parkingowe a nie chore ławeczki po 7 tys.

G
Gość

Proszę zapytać Pana Pawlaka z mzd ponoć on zapewniał że jest milion więcej miejsc niż było. To mzd zgotowalo taki los ludziom na pisakach co było do przeiwdzenia ale mzd zawsze najmadrzejesze z tym panem i wiadomo jaka Panią V.

G
Gość
31 października, 16:28, Adnan:

Jak debile nie potrafią nawet sprawnie ruszać na skrzyżowaniu to nie dziwne są korki. Połowa jadących zajmuje się robieniem czegoś innego niż jechaniem a umiejętności znikome.

Masz z tym jakiś problem Anan? To poćwicz interpunkcję.

G
Gość

Ludzie obudźcie się. Mzd od lat gotuję Wam takie smaczki a wogole nie pomaga. Zapytajcie elyte Stępień Staszewski itd

G
Gość
31 października, 18:46, Ewsz:

Miastowe uczcie sie parkowac na jednym miejscuna nietrzech

A ty pajacu do podstawówki w kajety, ucz się pisać.

G
Gość
31 października, 17:56, Gość:

Wszystko przez kierowców, którzy trzymają swoje pięknie zadbane auta z rocznika 98.99 pod plandekami, w garażu i wyjeżdżają tylko od święta. Chwalą się, ja jestem super kierowcą mam prawo jazdy od 40 lat. A pojęcia o jeździe 0 Dziękuje Panu ze złotej Astry, który przepięknie wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając z cmentarza w Cedzynie.

A co z[wulgaryzm] [wulgaryzm], ma rocznik auta, do kierowcy. To jak ja mam rocznik 68 to znaczy, że jeżdżę jeszcze wolniej i gorzej niż ci z lat 90. Twój tok rozumowania, jest wprost proporcjonalny do twoich kompleksów i wiedzy.

G
Gość

Hmm problem związany z ludzką mentalnością? Wiem! Winić należy za to PiS! Jakie to typowe...

T
Tutejszy

1 listopada to nadal bardzo gorący temat, ale wystarczy, że Kowalski, Malinowski lub inny Wiśniewski jutro wsiądzie do autobusu i podjedzie na swój cmentarz.Czy naprawdę musicie wwozić swoje du...y samochodami wprost pod groby ??? Czy o to jutro (tak naprawdę !) chodzi ???

T
Tutejszy
31 października, 17:14, lepszy sort:

Że co? Że swoim ałdikiem kwadro w tedeiku nie wolno mi podjechać pod bramę? Jak żyć? Nie po to głosowałem na PiS żebym teraz łaził piechotą.

31 października, 20:39, Gość:

500 dadzą to zatankuje

Widzę, że nawet 500 batów na twój pusty łebek - nie wystarczy...

T
Tutejszy
31 października, 17:14, lepszy sort:

Że co? Że swoim ałdikiem kwadro w tedeiku nie wolno mi podjechać pod bramę? Jak żyć? Nie po to głosowałem na PiS żebym teraz łaził piechotą.

Nie wydurniaj się tu, tym swoim prostactwem typu - "Nie po to głosowałem na PiS"... Ogarnij się człowieku, umyj, uczesz i załóż świeże skarpetki. A o zmianie majciorów nie zapomnij !

G
Gość

Buraki na TK trudno się dziwić jak auta wyciągają od święta a na codzień do mopsu autobusem więc teraz robią korki

G
Gość
31 października, 17:14, lepszy sort:

Że co? Że swoim ałdikiem kwadro w tedeiku nie wolno mi podjechać pod bramę? Jak żyć? Nie po to głosowałem na PiS żebym teraz łaził piechotą.

500 dadzą to zatankuje

G
Gość
31 października, 17:56, Gość:

Wszystko przez kierowców, którzy trzymają swoje pięknie zadbane auta z rocznika 98.99 pod plandekami, w garażu i wyjeżdżają tylko od święta. Chwalą się, ja jestem super kierowcą mam prawo jazdy od 40 lat. A pojęcia o jeździe 0 Dziękuje Panu ze złotej Astry, który przepięknie wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając z cmentarza w Cedzynie.

jutro zobaczysz co to znaczy korki i wymuszanie...a co do roczników aut to ci panowie z 40 letnim prawkiem sami utrzymywali dzieci i rodziny i nie było na nowe furki...500 plus i auto na kredyt

E
Ewsz

Miastowe uczcie sie parkowac na jednym miejscuna nietrzech

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3